piątek, 18 listopada 2016

News: Ellen DeGeneres, Jim Obergefell, Gus Kenworthy, Ateizm, Trans atak, Morderstwo geja, Robert Biedroń, Kuba ...


Biały Dom ogłosił w środę kto otrzyma "Prezydencki Medal Wolności", najwyższe odznaczenie cywilne amerykańskie. Prestiżowym wyróżnieniem osoby którzy dokonali szczególnie zasłużeni wkład do bezpieczeństwa lub interesów narodowych Stanów Zjednoczonych, do pokoju na świecie. Tegoroczne odbiorców należą aktorzy Robert De Niro, Tom Hanks, Robert Redford, legendarni sportowcy Kareem Abdul-Jabbar, Michael Jordan i telewizyjni ikony Ellen DeGeneres i Lorne Michaels.

Ellen DeGeneres jest wielokrotnie nagradzany aktorką, która prowadzi talk show The Ellen DeGeneres Show, od 2003 roku. W 2003 roku Ellen użyczyła swojego głosu w filmie gdzie jest Nemo, jako rybka Dory. Ellen również była gospodarzem Oscarów dwukrotnie, w latach 2007 i 2014. W 1997 roku, Ellen pierwsza w historii telewizji, w swoim serialu ujawniła jest lesbijką. W swojej pracy oraz w życiu, ona jest wielkim rzecznikiem równości i sprawiedliwości. (White House)

Max Whittaker/Getty Images
Jim Obergefell, "Mówiąc to zgodnie z utrwalonym orzecznictwem - To nic nie znaczy (dla republikanów)"

Tak samo jak dotyczące prawo kobiet do aborcji "Roe kontra Wade, przez 43 lat, a Partia Republikańska nadal chce je uchylić", przekonywuje Jim.

Martwi się przede wszystkim, że Trump uczyni skrajnie prawicowe nominację do Sądu Najwyższego, a on powiedział, co powiedział to nic nie jest warte." Co powiedział nie dawno dotyczące małżeństw równości.

"Obawiam się, że to, kto zostanie nominowany i potwierdzony i że będzie zmienić bieg naszego kraju w najbliższych dziesięcioleciach" Obergefell powiedział. "Ja naprawdę boję się." (BuzzFeed)

Gus Kenworthy amerykański narciarz dotyczące wyboru Trumpa na prezydenta. "Byłem bardzo zdenerwowany o wynikach naszych wyborów prezydenckich i następstwami tego."

"Wybrano prezydenta który nigdy nie miał żadnego doświadczenia politycznego i którzy w trakcie swojej kampanii, wyśmiewał człowieka z niepełnosprawnością fizyczną, jawny rasistowskie uwagi, czy napaść seksualna na kobiety, też nie chce pokazać deklaracji podatkowych."

"Ulice stają się zaśmiecone swastykami i innych podobnych graffiti nienawiści. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że wydaje się, że nie ma rozwiązania."

"Nasz wiceprezydent Mike Pence, jest jeszcze gorszy", pisze. "Z jednej strony, on wierzy w terapie leczenia homoseksualizmu, można torturować gejów i lesbijki wstrząsami elektrycznymi i dzięki temu będą hetero. To jest obrzydliwe."

I dodaje: "Przeraża mnie dla naszego kraju. Przeraża mnie dla mojej rodziny LGBTQ oraz dla wszystkich innych grup mniejszościowych w USA."

Ksiądz powinien obawiać się o bezpieczeństwo, ale młodzieży LGBT - to odpowiedź Kampanii Przeciw Homofobii na słowa proboszcza parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie, który zdjął homofobiczną wystawę sprzed kościoła, ale w obawie o "bezpieczeństwo wiernych". KPH zwraca także uwagę na problem samobójstw wśród osób LGBT, do których niejednokrotnie prowadzi mowa nienawiści.

- Cieszymy się, że wystawa „Stop dewiacji” zniknęła z Lublina. Niepokoi nas jednak fakt, że osoby podejmujące decyzję o jej zawieszeniu kompletnie pominęły osoby LGBT. Nie wzięto pod uwagę tych wszystkich gejów i lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych, którzy i które musiały konfrontować się z nieprawdziwymi informacjami na swój temat - komentuje Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii. (Kurier Lubelski)

Nie katolicki ksiądz w Włoszech mówił że trzęsienie ziemi to kara za związki partnerskie uchwalenie w Włoszech, teraz inny duchowny Zielonoświątkowy z Nowej Zelandii. Pastor Brain Tamaki mówi, że Nowej Zelandii trzęsienie ziemi, to kara Boga, za homoseksualizm.

Inne instytucje chrześcijańskie potępili go, dodali gdyby tak było to też gdy dziecko umiera na raka to też jest karą Boga za grzechy, Auckland duchowna Vica Helen Jacobi powiedziała. (GayStarNews)

Polska nie jest państwem wyznaniowym. Konstytucja RP zapewnia wolność sumienia i religii, a także zabrania zmuszania obywateli i obywatelek do ujawniania swoich przekonań. Obywatela polskiego nie można wydalić z kraju albo zabronić mu powrotu do kraju. Posłanka PiS z Sieradza Beata Mateusiak-Pielucha chciałaby deportować m.in. Adama Małysza, Wisławę Szymborską czy Józefa Bema - Partia Razem.

Ateiści, prawosławni i muzułmanie powinni podpisywać specjalne zobowiązania do przestrzegania wartości uznanych w Polsce za ważne - uważa posłanka PiS. Niespełnianie wymogów miałoby być "jednoznacznym powodem do deportacji".

Równocześnie jednak, jeżeli chcą mieszkać w Polsce i pracować obok mnie, mam prawo spytać ich o poglądy, przekonania i nastawienie do wartości, które w Polsce uznajemy za ważne. (Gazeta.pl)

Pinksixty News wiadomości LGBT


"Jeden z teatrów w Słupsku nazywa się Tęcza i nie ja go tak nazwałem" śmiał się Robert Biedroń - dziś Prezydent Słupska. Kto wie czy za jakiś czas, nie będzie chciał zostać Prezydentem Polski. (VOD.pl)


Coraz nie bezpiecznie w USA, następny atak nienawiści teraz trans osoba doświadczyła. Policja w Denver, w dzielnicy Capitol Hill podły akt wandalizmu i nienawiści przeciwko transkobiety. Samochód należący do Amber Timmons został pomalowany hasłami nienawiści i gróźb śmierci, swastyki, dodatkowo pochwalił wandale że popierają prezydenta-elekta Donalda Trumpa. Znajomy i ona pomogli wyczyścić podłe graffiti z samochodu. (LGBT Nation)


Policja prowadzi śledztwo brutalne zabójstwo geja w West Nashville, stanie Tennessee. Ciało Deon L. Browna zostało znalezione tuż po 6 rano w poniedziałek rano na parkingu w lokalnej firmy przewozowej, Western Express.

Zmarł z wielu ran kutych. Policja traktują jako zabójstwo i potencjalnego przestępstwa z nienawiści. Brown był ubrany jak kobieta, kiedy jego ciało zostało znaleziono, ale nie było żadnych doniesień o nim żę był transpłciowych. (GayStarNews)


Sarasota mówi, że został zaatakowany fizycznie prostu za bycie gejem. To tylko ostatni wybuch przemocy opartej nienawiści od wyborów prezydenckich.


Anthony Romero, prezes ACLU, rozmawia z Rachel Maddow o wzrostu poparcia społecznego z powodu wybory Donald Trump, jego grupa przygotowuje się do obrony swobód obywatelskich.


Nik i Aaron McFarland, para gejów z Ogden, Utah, ich samochód został zniszczony grozi im śmiercią, wszystko z powodu ostatnich wyborów wygranej Trumpa.


Szczecin: Spotkanie z Robertem Biedroniem w Empiku w Galerii KaskadaRobert Biedroń o swojej książce "Pod Prąd"Widziałem żubry, rysie, wilki a nie widziałem żadnego geja! Robert Biedroń w OlsztyniePolska jest światowym liderem, jeśli chodzi o dynamikę wzrostu liczby miast, gdzie wprowadza się się tzw. budżet obywatelski. Czy narzędzie to służy rzeczywistemu zwiększeniu wpływu obywatelek i obywateli na rozwój miast? Jak są wady i zalety stosowanych w w polskich miastach mechanizmów partycypacyjnych? Jak zwiększać udział mieszkańców w procesach decyzyjnych?

W dyskusji „Lokalna demokracja partycypacyjna – czyli jak angażować mieszkańców w zarządzanie miastem” zorganizowanej w Słupsku przez Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a i Fundację im. F. Eberta udział wzięli: Robert Biedroń (prezydent Słupska), dr Przemysław Sadura (UW), Marta Makuch (Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku). (Trybuna)


Wybór był szokiem dla wielu, wybór Trumpa prezydentem. Więc co oznacza wyniki dla społeczności LGBTQ? Korespondent polityczny kanału Logo TV Raymond Braun komentuje wybór Trumpa.Zwiastun dokumentu HBO o Mariela Castro, córce prezydenta Kuby która też jest działaczką LGBT która walczy o prawa LGBT i organizuje marsze równości.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz