sobota, 12 listopada 2016

News: Oregon, John Amaechi, Życie seksualne, Sołtys, Eli Lieb, Steve Grand, Orlando, HRC, Gay USA, Trump ...


Kate Brown wygrała z kandydatem Partii Republikańskiej, Budem Pierce'm i została gubernatorką stanu Oregon. I chociaż biseksualna Brown w 2012 roku przejęła fotel po Johnie Kitzhaberze - podkreśla się, że po raz pierwszy Amerykanie wybrali ujawnioną osobę LGBT na tak wysokie stanowisko. (Queeer.pl)

Były koszykarz NBA i zdeklarowany gej John Amaechi wezwał władze angielskiej piłki do rozpoczęcia walki z homofobią. - Futbol ma pieniądze i zasoby, że coś z tym zrobić, ale celowo nie robi nic - przyznał Brytyjczyk.

46-letni Amaechi we wtorek rano spotkał się z brytyjskimi parlamentarzystami w Departamencie Kultury, Mediów i Sportu. Jego zdaniem środowisko futbolu musi zwalczać homofobię z takim samym zaangażowaniem, jak robi to w przypadku rasizmu.

Do tej pory, do bycia gejem nie przyznał się jeszcze żaden zawodnik angielskiej ekstraklasy. - Rozmawiałem z kilkoma piłkarzami Premier League, którzy są przekonani, że po ujawnieniu swojej orientacji, nie mieliby wsparcia ze strony swoich klubów. A według mnie piłkarze graliby lepiej, gdyby zdecydowali się na coming out - dodał Amaechi.

Na spotkaniu głos zabrał także Tom Bosworth, brytyjski chodziarz, który przyznał się do bycia gejem. Od ubiegłorocznego coming outu kilka razy grożono mu śmiercią za pośrednictwem portali społecznościowych. Lekkoatletyczne środowisko dało mi wiele wsparcia. Miałem szczęście, ale wiem, że nie w każdej dyscyplinie jest tak samo. (TVN24)

"Nasz sołtys wychodzi za mąż" - taka wieść dotarła niedawno do mieszkańców wsi Borbrowniki. Co na to sąsiedzi? "byłem bardzo pozytywnie zaskoczony gratulacjami tuż po ślubie właśnie od mieszkańców, najpierw na portalu społecznościowym, a później w realu. Było to naprawdę bardzo budujące, kiedy sąsiadka „zza ściany” gratulowała, czy pani sprzedająca w sklepie również głośno krzyknęła – gratuluje" - mówi Łukasz w rozmowie z Magdą Dropek  Queer.pl.

Poznaliśmy się podobnie tak jak większość, czyli przez Internet - na forum dotyczącym spraw LGBT. Zagadaliśmy do siebie z powodu naszych imion, pamiętam, że to Łukasz pierwszy do mnie napisał wiadomość o treści: „fajnie poznać i wiedzieć, że na forum jest też drugi Łukasz”. Korespondowaliśmy ze sobą przez dłuższy czas internetowo, a ponieważ dzieliło nas około 800 km (Tarnów i okolice Słupska) - face to face postanowiliśmy się spotkać w środku, czyli w Warszawie.

Być może społeczeństwo jest trochę inne, może to właśnie bliskość Biedronia w mieście obok, a być może właśnie to, że mieliśmy odwagę spowodowało szacunek u ludzi. Pokazujemy, że żyjemy tak samo jak inni – pracujemy, mamy ogródek, mamy kury i swoje jajka, ale też i wypijemy z tutejszą ludnością piwo na wsi. Być może to, że biegam często w okolicy po lasach i polach oraz to, że wyremontowaliśmy nasz dom, zbudowaliśmy altankę itp. Być może to, że pokazujemy, iż ciężką pracą na wsi daleko od miasta można coś osiągnąć. Być może to, że większość bliskich ludzi z naszej miejscowości pracuje za granicą, gdzie para gejów nie jest niczym nadzwyczajnym? Lub to, że mieszkańcy Bobrownik od kilkunastu lat stykają się z ludźmi zza granicy – głównie z Holandii i Niemiec – i nauczyli się, że nie wolno nikomu przypinać etykietek… (....)

Wczoraj pisałem o atakach na osoby LGBT przez wybór Trumpa, i następny atak. Para gejów Kyle Chester i Corey Hurley obudziło ich pukanie do drzwi o nad rano swojego domu w Zachodniej Virginia.

Kiedy wyszli na zewnątrz w celu zbadania, co stało się znaleźli kartkę: "Trump jest nasz prezydent teraz! Wynoś się z naszego sąsiedztwa". (GayStarNews)

Mimo homofoby w Białym Domu, ale jeden został pokonany Austin radny Don Zimmerman, który wielokrotnie w porównywał homoseksualizmu pedofilii, został pokonany przez go w wyborach geja Jimmy Flannigan. (Towleroad)

Piosenkarz Steve Grand, napisał do swoi fanów. "Moi kochani LGBTQ+ rodzeństwo (zwłaszcza nasi młodzi), pamiętaj, nie jesteś sam".

"Świat może być brzydki, ciemny, ale należy wiedzieć, że istnieją dobrzy, kochający ludzie, którzy przyjmują światło."

W przypadku, są tacy, którzy czują przygnębieni nad wynikami wyborów do tego stopnia, że mają myśli samobójcze, Grand serwuje również następujące numery w USA organizacji które pomagają miedzy innymi The Trevor Project.

Inny piosenkarz też gej Eli Lieb napisał “Until You’ve Fallen Down”


W dzielnicy Hillcrest San Diego, Kalifornia następny atak homofobów zwolenników Trumpa.​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Channel 4 News dziennikarz Jon Snow rozmawiał z Jonathanem Capehart, dziennikarzem Washington Post, dotyczące wyboru Trumpa. Jonathan jest Afroamerykanin i gejem, przeraża jego co stanie się i wrasta nienawiść do inności w USA.Porucznik James Young z Departamentu Policji Orlando w wystąpił w kampanii będzie lepiej, ma wiadomość do osób LGBT wsparcia i nadziei.


HRC prezes Chad Griffin komunikat do LGBTQ wspólnoty po wyborach prezydencki


Reakcja uczestników Big Brothera na wieść że prezydentem został Donald Trump.


"Dopili piwo i spalili". Zamaskowani uczestnicy Marszu Niepodległości spalili ukraińską flagę, krzyczą jacy do dumni są ale zakrywają swoje mordy obłuda, tak im wstyd że są kim są.

"Polska przeciw korporacjom", krzyczeli narodowcy w czasie marszu. Spalili flagi z logo Facebooka. Następna obłuda "Narodowcy mają konta na Facebooku-na marsu niepodległości palą flagi FB. Odmawiają akredytacji TVN,sami tam występując. Tylko się ośmieszają" napisał dziennikarz Rzeczpospolitej. (gazeta.pl)


- Neofaszyści są zapraszani do lokali PiS, są finansowani przez obecną władzę - mówiła polityk partii Razem Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. - Nie ma wątpliwości - jest to skandaliczny sojusz między obecną władzą a skrajną prawicą - podkreśliła.

- Nie ma większego zagrożenia dla demokracji niż odradzający się nacjonalizm, który w Polsce nie jest już jakąś prawicową ekstremą - mówiła w Poranku Radia TOK FM Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z zarządu krajowego partii Razem.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz