wtorek, 15 listopada 2016

Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Transpłciowych


TransFuzja: 295 osób transpłciowych zostało zamordowanych na całym świecie w ciągu minionych 12 miesięcy. To o 24 osoby więcej niż w ciągu roku poprzedniego. 20 listopada uczcimy Ich pamięć podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci Osób Transpłciowych. O ofiarach transfobii będzie nam w tym roku przypominać Transniezapominajka.

Przez najbliższy tydzień będziemy informować o statystykach dotyczących przestępstw motywowanych nienawiścią na tle tożsamości płciowej, przypomnimy ofiary transfobicznych zabójstw i uczcimy Ich pamięć oraz będziemy informować o wydarzeniach związanych z Międzynarodowym Dniem Pamięci Osób Transpłciowych.

Bycie osobą transpłciową nie usprawiedliwia żadnych aktów agresji. Jeśli ktokolwiek jest wobec Ciebie agresywny dlatego, że jesteś osobą transpłciową, to nie znaczy, że coś jest z tobą nie tak. Za to na pewno coś nie tak jest z agresorem, bo zachowania transfobiczne nie mieszczą się w standardach zachowań społecznych XXI wieku. Chcemy pokazać, że pomimo wzrostu agresywnych zachowań w naszym społeczeństwie, transfobia nie jest akceptowana jako normalne zachowanie. Nadsyłajcie na adres mailowy kontakt@transfuzja.org swoje relacje o pozytywnych doświadczeniach osób transpłciowych w kontaktach społecznych. Przysłane przez Was wypowiedzi będziemy publikować na naszym fanpage'u w nadchodzących dniach.

W ciągu całego tygodnia będziemy przypominać o przypadającym 20 listopada Międzynarodowym Dniu Pamięci Osób Transpłciowych. Tym samym w Polsce po raz pierwszy obchodzić będziemy Tydzień Pamięci Osób Transpłciowych, do czego skłaniają nas narastające w społeczeństwie nastroje fobiczne i agresja oraz brak zainteresowania państwa warunkami życia i bezpieczeństwem grup mniejszościowych.

W piątek 18 listopada zaprosimy osoby transpłciowe, ich przyjaciół i sojuszników do siedziby Fundacji Trans-Fuzja na tradycyjne czuwanie przy świecach upamiętniające śmierć 295 osób transpłciowych w ciągu ostatniego roku i wszystkich ofiar transfobii. Przypomni o tym wydarzenie, które wkrótce opublikujemy na Facebooku. Zaprosimy Was także na warsztaty. Obchody Tygodnia Pamięci zakończymy w niedzielę 20 listopada. Prosimy, byście tego dnia zapalili świece lub znicze i postawili się w oknach waszych domów. Sfotografujcie je i wyślijcie na nasz adres kontakt@transfuzja.org. Umieścimy je w specjalnej galerii na naszym fanpage'u Trans Fuzji.

W tym roku przez cały tydzień będzie nam towarzyszyć Transniezapominajka – symbol pamięci o ofiarach transfobii (wraz z hasztagiem #transniezapominajka). Chcemy, by ten symbol wszedł na trwałe do świadomości osób transpłciowych i ich wszystkich przyjaciół i sojuszników jako wyraz pamięci o tych, którzy za bycie sobą zapłacili najwyższą cenę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz