poniedziałek, 7 listopada 2016

News: Tajwan, TransFuzja, Sir Terence Etherton, Watykan, PO, Roxette, Niemcy, Moonlight, Alzheimer, Wybory USA, Freddie Mercury ...


Ukryta prawda Ewa konserwatywna nauczycielka, przyjeżdża do Warszawy do syna Grzegorza, który mieszka bez ślubu z Sabiną. Parze właśnie urodziło się dziecko i Ewa chce pomóc synowi przy wnuku. Kobiecie nie podoba się fakt, że Grzegorz i Sabina żyją w konkubinacie i próbuje namówić parę na ślub. Okazuje że Grzegosz jest gejem, a Sabina lesbijką. (Player.pl)

Już wkrótce Tajwan może stać się pierwszym azjatyckim państwem, w którym pary tej samej płci będą mogły pobierać się na takich samych zasadach, jak pary różnopłciowe.

Dyskusja o równości małżeńskiej rozgorzała na nowo, gdy media poinformowały, że Jacques Picoux, znany profesor akademicki, odebrał sobie życie po tym, jak jego wieloletni partner zmarł na raka. Pomimo 40 lat wspólnego życia w obliczu prawa panowie pozostawali dla siebie obcymi osobami i Picoux nie mógł podejmować decyzji związanych z terapią swojego umierającego ukochanego.

Obecnie kilka hrabstw (odpowiedników polskich powiatów) i miast na Tajwanie umożliwia parom jednopłciowym rejestrowanie związków w urzędzie. Takie rozwiązanie było jednak krytykowane przez organizacje LGBT+ za fasadowy charakter i brak realnego wpływu na życie par między innymi w sprawach związanych z opieką medyczną.

Ustawa o równości małżeńskiej, w której przewidziano również zrównanie wszystkich par w prawach rodzicielskich i zakaz dyskryminacji osób LGBT+ podczas procedury adopcyjnej, została już złożona w tajwańskim parlamencie.

Poparcie dla zmiany prawa deklaruje ponad połowa deputowanych oraz Tsai Ing-wen, prezydentka kraju oraz przewodnicząca rządzącej Demokratycznej Partii Postępowej. Umieściła ona na swoim Facebooku zdjęcie z tegorocznej Parady Równości w stołecznym Tajpej z komentarzem: „Miłość powinna być dla nas źródłem wolności, równości i siły”.

Dodajmy, że w Paradzie, która w minioną sobotę już po raz czternasty przeszła ulicami stolicy Tajwanu, wzięło udział 80 tysięcy osób, a poparcie społeczne dla równości małżeńskiej wynosi obecnie 71%. (Miłość Nie Wyklucza)

Zaawansowana grupa wsparcia dla osób trans przeznaczona jest dla tych, którzy nie mają problemów z zaakceptowaniem siebie jako osoby transpłciowej, są zaawansowani w procesie samoakceptacji, zrozumienia siebie, własnego miejsca w życiu i własnej tożsamości. Podczas spotkań grupy rozmawiamy o emocjonalności i uczuciach, intymności, seksualności, erotyce i partnerstwie, więziach międzyludzkich itp. Naszym celem jest doskonalenie własnych postaw życiowych, rozwój emocjonalności, poprawa jakości budowanych przez nas relacji międzyludzkich oraz lepsze zrozumienie i rozwój własnej seksualności.

Kolejne spotkanie grupy odbędzie się w środę 9 listopada o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Spotkania grupy odbywają się w każdą drugą środę miesiąca. Ze względu na tematykę, zaawansowana grupa wsparcia dla osób trans nie jest grupą otwartą.

Uczestnikiem spotkań grupy może być każda osoba transpłciowa bez względu na to, czy uczestniczy również w spotkaniach innych grup wsparcia prowadzonych przez Trans-Fuzję. Oczekujemy przede wszystkim szczerości, otwartości i gotowości do dzielenia się własnymi doświadczeniami i rozmów na trudne tematy, które poruszamy.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest wysłanie na adres psycholog@transfuzja.org maila o tytule "Grupa zaawansowana" z deklaracją chęci dołączenia do grupy. Osoba zgłaszająca się zostanie poproszona o wypełnienie krótkiej ankiety, a następnie odbędzie rozmowę z psychologiem i jednym z członków grupy, która zadecyduje o możliwości udziału w spotkaniach. Uwaga! Odmowa przyjęcia do grupy w danym momencie nie jest równoznaczna z całkowitym pozbawieniem osoby możliwości udziału w jej spotkaniach. Każda osoba może się starać ponownie o przyjęcie do grupy w późniejszym czasie.

Podczas spotkań obowiązuje zasada dyskrecji – wszystko, co zostało na nich powiedziane, pozostaje wyłącznie do wiadomości uczestników spotkań i nie wychodzi poza grupę. Spotkania grupy prowadzą psycholożki Magdalena Miazek-Mioduszewska i Izabela Jąderek.

Brytyjski Wysoki Trybunał orzekł wczoraj, że zanim rząd ruszy z Brexitem, zielone światło dla Brexitu musi jeszcze dać parlament. Czyli cały proces może się opóźnić.

Nic więc dziwnego, że pro-Brexitowy tabloid „Daily Mail” wściekł się na trzech sędziów Wysokiego Trybunału – i postanowił ich oczernić.

A oczernił nagłówkiem krzyczącym:
"Sędziowie, którzy zablokowali Brexit:
- jeden zainicjował grupę prawa europejskiego
- drugi brał od podatników miliony za swe porady
- trzeci jest jawnym gejem, byłym Olimpijczykiem w szermierce."

Poznajcie więc sir Terence’a Ethertona. Ma 65 lat. Sędzią Wysokiego Trybunału jest od ośmiu. Gdy dostał nominację, powiedział: „To dowód na to, że homoseksualna orientacja może nie być przeszkodą na najwyższych szczeblach sądownictwa”.

Sędzia rzeczywiście jest eks szermierzem, brał udział w igrzyskach w Moskwie w 1980 r. 10 lat temu zawarł związek partnerski ze swym partnerem, Andrew Stone’m. 2 lata temu, gdy już było można, zamienili związek partnerski na małżeństwo. (Replika)

fot wikiepedia
Watykan potępił wypowiedź we włoskim Radiu Maryja o tym, że niedawne trzęsienie ziemi było "karą boską" za przyjęcie przez parlament ustawy o związkach partnerskich osób tej samej płci. - To wypowiedź obraźliwa i skandaliczna - ocenił arcybiskup Angelo Becciu.

Abp Becciu, pełniący w Watykanie funkcję odpowiadającą sekretarzowi stanu i bliski współpracownik papieża Franciszka, powiedział agencji Ansa, że słowa wyemitowane po niedzielnym silnym trzęsieniu ziemi to "wypowiedź obraźliwa dla wierzących i skandaliczna dla tych, którzy nie wierzą".

Watykański dostojnik wyraził opinię, że tego typu stwierdzenia pochodzą z "okresu przedchrześcijańskiego i nie są zgodne z teologią Kościoła, ponieważ są sprzeczne z wizją Boga przedstawioną przez Chrystusa". Podkreślił, że w wizji tej Bóg nie jest "kapryśny i mściwy". (PAP)

"Happy Feet: Tupot małych stóp", który w 2007 roku dostał Oscara w kategorii "pełnometrażowy film animowany", doczekał się recenzji w portalu KulturaDobra.pl, który jest przewodnikiem "dla rodzin chrześcijańskich po świecie filmu". Zdaniem recenzentów, "główne wątki tego filmu zmierzają w kierunku apologii niemoralności i fałszywych doktryn". (PolsatNews)

Miłość Nie Wyklucza: Rafał Trzaskowski był jednym z trzech (!) posłów Platformy Obywatelskiej, którzy opowiedzieli się przeciw ochronie prawnej osób LGBT+. Ustawa nowelizująca Kodeks karny miała chronić przeciwko przestępstwom motywowanym uprzedzeniami ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, niepełnosprawność, wiek lub płeć.

Poseł Trzaskowski swego czasu grzmiał z mównicy sejmowej do posłów PiS: „Nawet mnie skłaniacie do tego, żebym poszedł na paradę równości”.

Platforma Obywatelska przez 8 lat rządów nie interesowała się specjalnie losem osób LGBT+. Zaczęła zajmować się naszymi tematami po katastrofalnym wyniku wyborczym, gdy znalazła się w opozycji. Rafał Trzaskowski dotrzymał słowa i pojawił się w czerwcu na Parada Równości.

Politycy nadzwyczaj często zmieniają stanowisko, ale w przypadku byłego ministra administracji i cyfryzacji byliśmy wyjątkowo rozczarowani.

Trzaskowski był jednym z ośmiu posłów, którzy podpisali się przecież pod interpelacją w sprawie stanowiska rządu dotyczącego poprawy równego traktowania osób LGBTI!

Oto cytat z tej interpelacji przygotowanej przez posłankę Agnieszka Pomaska: „Jakie działania na rzecz respektowania konkluzji Rady UE z dnia 16 czerwca br. podejmie rząd w sytuacji gdy Sejm RP odrzuci w pierwszym czytaniu poselski projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny, dotyczący rozszerzenia zakresu przepisów penalizujących stosowanie przemocy, groźby bezprawnej, propagowania rasizmu i dyskryminacji ze względu na płeć, tożsamość płciową, orientację seksualną, wiek i niepełnosprawność?”.

Chociaż w mediach społecznościowych wrzało na temat głosowania Rafała Trzaskowskiego, dopiero teraz w południe na twitterze posła pojawił się krótki komunikat, że głos za odrzuceniem nowelizacji oddał w wyniku pomyłki. "W drugim czytaniu będę przeciw" - czytamy.

Tylko drugiego czytania nie będzie. Rozumiemy, że w jakimś kolejnym hipotetycznym głosowaniu możemy liczyć na głos pana posła. Trzymamy za słowo i apelujemy, by nie mylić się w tak ważnych dla nas głosowaniach! A przy okazji zapytamy - czy pozostali posłowie PO też zagłosowali omyłkowo?

Nowy Mr Gay Niemiec został Pascal Nissing z Monachium, 21-letni specjalista od reklamy i lider grupy w centrum młodzieży Monachium "różnorodności".

W swojej kampanii "nie ukrywał" chodzi o propagowanie homoseksualizmu młodzieży, żeby młodzi ludzie akceptowali się, nie wstydzili się kim są. Jako nowy Mr Gay Niemiec Pascal Nissing nie długo wypłynie w gejowski rejs i wycieczkę do Key West. W przyszłym roku będzie reprezentował Niemcy w wyborach do Mr Gay World.

W jury zasiadali m.in. Mister Gay Belgii w 2016 i Mister Gay Europe 2016 Raf Van Puymbroeck. Mister Gay Świata 2016 Roger Gosalbez Pitaluga z Hiszpanii (Queer.de/zizo)

Niemiecka partia prawicowa CSU, idzie drogą skrajnej prawicowej partii AFD, uchwalili nowy program przeciwko gender, małżeństwom jednopłciowym, edukacji seksualnej w szkołach. Żądają przedstawiciele CSU że tylko państwo powinno promować heteroseksualny styl. CSU na krajowym partyjnym rynku w Niemcze współpracuje z CDU od Angela Merkel. (Queer.de)

Minister sprawiedliwości w rządzie Angeli Merkel, Heiko Maas, obiecał walkę o równość małżeńską. Przypomnijmy, że pomimo dużego poparcia (ponad 70 proc.) w niemieckim społeczeństwie dla małżeństw jednopłciowych - uregulowaniu tej kwestii prawnie wciąż sprzeciwia się Angela Merkel i jej rodzima partia.

Słowa ministra odebrano jako publiczne poparcie dla równości małżeńskiej i równoczesne sprzeciw wobec polityki Angeli Merkel, która jeszcze niedawno mówiła: "Dla mnie osobiście małżeństwo to kobieta i mężczyzna, którzy wspólnie żyją. To moje wyobrażenie na ten temat, ale popieram cywilne związki partnerskie. Popieram brak dyskryminacji w kontekście takich spraw jak np. podatki". (Queer.pl)

Młodzież Szwajcarska jest homofobiczna, najbardziej prawicowa nawet 71 proc, oraz młodzież rodzin emigrantów. Mają problemy akceptacją różnorodności, nie lepiej w lewicowa 20 proc to homofobiczne poglądy.

Naukowcy polecają "promowanie komunikacji i interakcji między różnymi szczeblami edukacji i obozów politycznych". W końcu mówi się w raporcie "silniejsza reprezentacja i integracja innych grup w dziedzinie mediów, sztuki wizualnej i społeczeństwa" może zmniejszyć problemy homofobiczne i ksenofobiczne. (Queer.de)

Geje z teledysku Roxette: "Jest przyzwolenie na hejt, opluwanie ludzi. Władza to inspiruje"


Każdy, kto zna komedie z Adamem Sandlerem i Drew Barrymore, 50 pierwszych randek, życie Megan Gail Yeo z Connecticut, jest jak z filmu, opowiada jak ujawnia się jest lesbijką babci, która cierpi na chorobę Alzheimera. Mimo że musi zawsze powtarzać babci kim jest, ale akceptuje babcia ją jaka jest.


Oparty na prawdziwej historii, nowy film "Moonlight" opowiada o Chiron, chłopcu Afroamerykaninie, gej i ubogich w 1980 roku w Miami.


Dlaczego homoseksualizm spotyka się z wielką nietolerancją? Z tym pytaniem zmierzyli się #Bezwstydni, czyli Gabi, Arek, Magda, Krzysiek i Ala, którzy bez wstydu i skrępowania rozmawiają o seksie, związkach, miłości i problemach nastolatków. (gazeta.pl)


Obama doprowadził do wielu równy praw dla LGBT, wybór Hillary Clinton, to będzie kontynuowaneChelsea Clinton w Karolinie Północnej, podczas spotkania działaczami HRC, wybór Hillary Clinton wizja Ameryki, która jest silniejsza i równiejsza dla wszystkich rodzin.Hillary Clinton spot wyborczy z piosenką "roar" od Katy Perry


Mae Wiggins opowiada swoją historie jak była poniżana przez trump corporation ze względu na jej kolor skóry.


Dyrektor FBI James Comey poinformował w niedzielę Kongres, że nowe maile badane przez biuro w związku ze sprawą używania przez Hillary Clinton prywatnego serwera do wysyłania służbowej korespondencji nie zmieniły rezultatu poprzedniego dochodzenia. W lipcu stwierdzono, że nie ma podstaw do postawienia byłej szefowej amerykańskiej dyplomacji zarzutów. (TVN24)


Spot Hillary Clinton


Wokalistą Queen Freddie Mercury w "Bohemian Rhapsody" zostanie amerykański aktor pochodzenia egipskiego, który dzisiaj jest znany przede wszystkim z głównej roli w świetnie przyjętym przez krytyków serialu "Mr. Robot".

Za reżyserię "Bohemian Rhapsody" prawdopodobnie będzie odpowiadał jest ujawniony gej Bryan Singer ("Podejrzani", "X-Men"), a producentami muzycznymi filmu mają być dwaj członkowie Queen - Brian May i Roger Taylor. (gazeta.pl)


Spójrzcie na Polskę. Kraj o bardzo młodej 25-letniej tradycji demokratycznej, gdzie nowa partia wygrała wybory i dokonała zamachu na sądy i media - powiedział w autorskim programie dziennikarz amerykańskiej stacji CNN Fareed Zakaria. Dziennikarz wymienił Polskę w gronie takich państw jak Rosja oraz Turcja i przestrzegał przed głosowaniem na kandydata Republikanów Donalda Trumpa. (PolsatNews)

Dziennikarz CNN Fareed Zakaria na temat Donalda Trumpa, "jest nowotworem o Amerykańskiej demokracji", Trump ma pogardę dla "wartości amerykański". (mediaite)


Laverne Cox wystąpiła programie Lip Sync Battle paradowała Nicki Minaj do piosenki "Roman's Revenge" i Beyoncé "Lose My Breath"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz