czwartek, 3 listopada 2016

News: Mariusz Szczygieł, Rodzice dzieci LGBT, Kościół i pedofilia, Niemcy, Brazylia, Transfuzja, Wybory USA, Tęczowy piątek, Franciszek ...


Fot. Agata Kubis/KPH
Mariusz Szczygieł dla "Dużego Formatu" o rodzicach osób LGBT, których poznał podczas gali sojuszników/czek Kampanii Przeciw Homofobii.

Reporter pytał rodziców, do jakiej prawdy w życiu doszli. Cytujemy jedną z kilku świetnych wypowiedzi. Mówi 49-letni Krzysztof, tata 24-letniego homoseksualnego chłopaka:

"Byłem typowym inżynierem, białe, czarne, nie znałem innych kolorów pośrednich, a teraz... Jestem tu w Marriotcie na gali KPH, widzę różne typy ludzi, różnie ubranych, swobodnych. Ta tęcza jest prawdą! Widzę fantazję, różnorodność, radość, kreatywność. Więc sens koloru tu załapałem.

Dziecko na oswojenie się ze swoim homoseksualizmem ma kilka lat, rodzic ma na to ile? Trzy czwarte sekundy? Dziecko wychodzi z szafy, rodzice do niej wchodzą. Przecież to jakby wziął młotek i w głowę mnie nim walnął. Pierwsza moja myśl, kiedy syn nam powiedział: ufff, to tylko homoseksualizm, a nie na przykład narkomania albo inne kłopoty. Druga - ma w Polsce przechlapane. Żona pojechała do Lambdy pierwsza, ja dopiero cztery lata temu.I uświadomiłem sobie, że całą mądrość, którą dostajemy od pradziadków, dziadków i rodziców, kiedy ma się homoseksualne dziecko, można o kant dupy rozbić." (Replika/Duży Format)

Stanisław Obirek, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, były ksiądz w wywiadzie w "Dużym Formacie" wyjawia, że jako chłopiec był molestowany przez dwóch księży.

Fragment wywiadu: "Polski Kościół wprowadził dyrektywę o postępowaniu w przypadku ujawnienia pedofilii. Jest tam zapowiedź prześwietlania seminarzystów m.in.w poszukiwaniu homoseksualistów."

Obirek: "- To dyskryminujące. Bo w kontekście pedofilii - jaka jest różnica między heteroseksualistą a homoseksualistą? Molestują jedni i drudzy, ofiarami są dziewczynki i chłopcy. To niezrozumienie tematu przez hierarchów przeraża." (Replika/Duży Format)

Conchita Wurst będzie jurorem w niemieckiej stacji RTL, w programie muzycznym "It Takes 2", koncepcja programu jest podobna do show "The Voice". (Queer.de)

Skrajna prawicowa partia Niemiec AFD wściekli na burmistrza Wiesbaden za to że powiesił tęczową flagę na ratuszu, zaprotestował przeciw marszowi przeciwników równości LGBT i małżeństw jednopłciowy które organizowali marsz w mieście.

Wśród marszu homofobów brali udział miedzy innymi działacze skrajnej prawicy z AFD, nic nowego w Francji też skrajna prawica z kościołem katolickim, organizuje marsze przeciw małżeństwom jednopłciowe, Niemiecka czy Francuska są powiązane z organizacjami światowymi homofobów miedzy innymi Kongresem Rodzin, którzy wychwalają Putina i Ugandę za homofobię. (Queer.de)

Marcelo Crivella - 59-letni ewangelicki biskup i śpiewak gospel - został nowym burmistrzem Rio de Janeiro. Członek Republikańskiej Partii Brazylii wygrał w drugiej turze wyborów lokalnych. Zdobył 59 procent głosów. Zapowiedział, że nie będzie mieszał polityki z religią.

Jest też znany homofobem, podsycał nienawiść podczas wieców do osób homoseksualny, on też chwali że ludzie powinni być bogatymi, a kto jest biedny mówi że to sami są wini po coś złego zrobili i tak Bóg ich ukarał.

Kościół jego jest często oskarżany że nie jest kościołem tylko przedsiębiorstwem. Mają roczne dochody w wysokości ponad miliarda euro. W ostatnich latach, sądownictwo zajmowało się kościołem miedz innymi praniem pieniędzy, oszustw podatkowych, defraudacji darowizn, oszustwami. (bankier.pl/Queer.de)

Zapraszamy na kolejne spotkanie dla bliskich osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 4 listopada o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Na spotkanie zapraszamy rodziców, dzieci, partnerki, partnerów i innych członków rodzin osób transpłciowych, którzy chcieliby wymienić się doświadczeniami, porozmawiać o trudnościach i radościach życia codziennego lub po prostu spotkać inne osoby o podobnej historii, jak ich własna.

Tutaj można podzielić się swoimi obawami, opowiedzieć o kłopotach dnia codziennego, związanych z tranzycją, transpłciowością i crossdressingiem osób bliskich, o tym, jak wspieramy ukochane osoby, oraz o wszystkich innych sprawach, które bolą lub cieszą.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy z tematem transpłciowości i crossdressingu swoich najbliższych spotykają się na co dzień. Spotkanie poprowadzi psycholog Agnieszka Rynowiecka.

Ameryka skręca w nazistowski naród coraz więcej grup nienawiści pojawia się, wszyscy na poparcie dla Trumpa. W Pensylwanii marsz biały nazistów chcą ameryki dla biały, wśród grup jest w nazwie "Polska" - NS Arcona (Poland). (JoeMyGod)

Naziści Amerykańscy chcą żeby mniejszości byli w domu będą im płacić alkoholem narkotykami żeby nie głosowali, dzięki temi Trump wygra wybory. Chcą blokować mniejszością rasowym lokale wyborcze, żeby nie mogli zagłosować. (JoeMyGod)

W Missisipi podpalono kościół którzy należy do Afroamerykanów, a na ścienię "Vote Trump", głosowanie na Trumpa. (The New Civil Rights Movement)

Ekstremiści chrześcijańscy gromadzą się na modlitwie do białego Chrystusa, żeby doprowadzić do wyboru Trumpa. (JoeMyGod)

Większość gazet nawet te republikańskie wspierają Hillary Clinton, ale jest jedna która popiera Trumpa, oczywiści należąca do Ku Klux Klan, chcą wielkiej białej Ameryki. (JoeMyGod) 

NY Daily News daje swoje poparcie dla Hillary Clinton. Czynimy to z wiarą, że Clinton byłaby dobra prezydentem, tworzy historie jako pierwsza kobieta prezydent. Donald Trump doprowadzi naród do kłótni i katastrofy w kraju i za granicą.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


"Tęczowe piątki" w szkołach mają pokazać, że osoby nieheteroseksulane zasługują na szacunek - ocenia Katarzyna Lubnauer. Jej zdaniem pomysł "tęczowych piątków" powinien zostać rozszerzony tak, aby pokazywać ludzką różnorodność. - Tolerancja i empatia to podstawowe wartości, które powinna promować polska szkoła - mówi. I podkreśla: podoba mi się ta inicjatywa."Tęczowy piątek" to jakiś chory wymysł, który ma na celu promować nietradycyjne dewiacje - uważa Robert Winnicki, cżłowiek który zaprasza do sejmu Paula Camerona i uznaje jego badania. Dodaje Moim zdaniem w polskiej szkole nie ma miejsca na takie dewiacje - dodaje. - Jeśli jesteśmy zwolennikami obyczajowego zdziczenia, to popieramy "tęczowy piątek" - reasumuje.


Papież Franciszek wykluczył możliwość wyświęcania kobiet i powiedział dziś dziennikarzom w samolocie, że w tej kwestii w mocy pozostają słowa Jana Pawła II.

- Przedstawiajmy jednak sprawę uczciwie - podkreślał watykański rzecznik. - Papież nie powiedział, że zamierza wprowadzić diakonat kobiet, a tym bardziej wyświęcanie kobiet, i w czasie Eucharystii dał do zrozumienia, że wcale o tym nie myśli - tłumaczył ks. Lombardi. (Onet.pl)


Ostatni rok dla Beaty Kozidrak jest pełen zmian: nowa płyta, przeprowadzka i zawirowania w życiu osobistym. O tym wszystkim opowiada w rozmowie z naczelnym serwisu Plejada.


Tegan i Sara wywiad dla ET Kanada miedzy o nowej trasie koncertowej


Krótkometrażowy dokument młodzi amerykanie LGBTKarley Sciortino z Vice, nowym sezonie Slutever, Karley sprawdza lalki męskie dla kobiet.


Aktor James Franco w kampanii na rzecz Hillary Clinton


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz