sobota, 5 listopada 2016

News: Sejm, Gay USA, Geje z Roxette, Adam Levine, Manuela Gretkowska, Neil Patrick Harris ...


Scena Dzień Dobry TVN we francuskim stylu, czyli "On s'en va" Michała Kwiatkowskiego. Singiel wyszedł 28 października i jest zapowiedzą nowego albumu artysty.

KPH: Posłowie i posłanki zadecydowali, że Kodeks karny nie będzie chronił Polek i Polaków LGBT, osób niepełnosprawnych oraz osób dyskryminowanych ze względu na wiek. Informację o tym, jak głosowały poszczególne partie znajdziecie TUTAJ.

Wczoraj w Sejmie odbyło się głosowanie nad projektem ustawy nowelizującej Kodeks karny. Projekt został wniesiony do Sejmu przez posłów Nowoczesna. Współtwórcami projektu są eksperci z Kampania Przeciw Homofobii i Stowarzysznie Lambda Warszawa Obecne przepisy gwarantują ochronę prawną przed przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami z uwagi na wyznanie, narodowość i pochodzenie etniczne. Nowelizacja miała polegać na tym, że ochronie będą podlegać również Polki i Polacy LGBT, osoby niepełnosprawne oraz osoby dyskryminowane ze względu na wiek.

Przypominamy, że zgodnie z badaniami KPH co 3 osoba LGBT doświadczyła przemocy. W skali roku osoby LGBT doświadczają przemocy 2 razy częściej od osób heteroseksualnych. Wśród osób LGBT z przemocą najczęściej spotykają się osoby transpłciowe, bo aż połowa z nich. Raport dostępny TUTAJ.

Przykładowo, katolik pobity za bycie katolikiem (czyli motyw: wyznanie) podpada pod obecnie obowiązujący przepis i jego pobicie jest przestępstwem z nienawiści, a gej pobity za bycie gejem (motyw: orientacja seksualna) - już nie. I tak, dzisiejszą decyzją Sejmu, pozostanie. (KPH/Replika)

Komitet Praw Człowieka działający przy ONZ opublikował na swojej stronie internetowej pismo, w którym wystosował zalecenia dla Polski ws. TK. W piśmie poruszono także temat praw człowieka.

- ONZ wyraża zaniepokojenie, że prawo równego traktowania w Polsce nie zapewnia ochrony antydyskryminacyjnej. Jest zaniepokojony wzrostem liczby incydentów na tle mowy nienawiści oraz dyskryminacji ze względu na rasę, religię, orientację seksualną. Uważa, że polska powinna przyjąć prawo zapewniające ochronę przed dyskryminacją i mową nienawiści - poinformował.

Komitet jest także zaniepokojony tym, że Kodeks karny nie uwzględnia takich przesłanek jak niepełnosprawność, wiek, orientacja seksualna i tożsamość płciowa.

Komitet apeluje o rewizję statusu par jednopłciowych i rodziców, by zapewnić im faktyczne prawo wolne od dyskryminacji. Komitet zachęca do edukacji i prowadzenia kampanii, promujących poszanowanie dla praw człowieka.

W Sejmie przepadł projekt nowelizacji Kodeksu karnego, złożony przez Nowoczesna, który miał zagwarantować ochronę przed przemocą i mową nienawiści motywowaną uprzedzeniami z uwagi na orientację seksualną, wiek, płeć czy niepełnosprawność.

Projekt został w głównej mierze przygotowany przez grupę prawników i prawniczek antydyskryminacyjnych związanych z organizacjami pozarządowymi.

Tymczasem Komitet Praw Człowieka ogłosił rekomendacje dla Polski w związku ze sprawozdaniem z wykonania Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych, czyli międzynarodowego traktatu ONZ, gwarantującego podstawowe prawa człowieka i zobowiązania państw do ich przestrzegania.

Komitet wyraził zaniepokojenie rosnącą dyskryminacją m.in. ze względu na orientację seksualną. W punkcie 16e Uwag końcowych Komitet zalecił Polsce:

- przeanalizowanie sytuacji prawnej rodziców tej samej płci,
- stworzenie takich przepisów prawa, które będą równo traktowały pary i rodziców bez względu na orientację seksualną,
- zapewnienie realizacji tych przepisów w praktyce.

Nie da się ukryć, że polski parlament idzie wbrew zaleceniom międzynarodowych instytucji.
Domagamy się, by Polska uznała, że prawa par i rodziców tej samej płci to prawa człowieka i jej obowiązkiem jest to zagwarantować. (TVN24/Queer.pl/Miłość Nie Wyklucza)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Geje z teledysku Roxette: "Chcielibyśmy mieć możliwość adopcji. Kochamy tak samo jak inne pary!"


Geje z teledysku Roxette: "Za granicą jest tak fajnie… Możemy sobie pochodzić za rękę"


Cesar Pina jego historia w projekcie I’m From Driftwood, "Mój tata kiedyś powiedział, że on wyprze mnie gdy zostanę, ale teraz kocha mnie bez względu kim jestem i akceptuje".


Ellen DeGeneres i Adam Levine, w łazience straszą gości programy Ellen


"Siła Kobiet" pisarka i scenarzystka Manuela Gretkowska. W rozmowie z Katarzyną Janowską artystka opowiada o przemianie, jaką obecnie przechodzą polskie kobiety i o tym, co ją w tym procesie zachwyca, ale też przeraża. Gretkowska zwraca również uwagę na tragiczne dla kobiet skutki toksycznej miłości. Nie unika też spraw osobistych, tłumacząc m.in., dlaczego swój ślub nazywa "cmentarno-podatkowym" i skąd przekonanie, że w Polsce jest "kobietą bez przyszłości".


Jerry Emmett, przeżyła dwie wojny światowe, widziała jak kobiety dostały prawo do głosowania, a teraz ma nadzieję, że będzie w stanie świętować prezydenta kobietę, ma 102 latach.


Peter Moosman rozmowy o wpływie polityki mormonów na osoby LGBT miała na jego życiuDick Ostler, były biskup, opowiada o wpływie polityki mormonów LGBT miała na jego życiuTrener aktorski Brad Calcaterra opowieda swojej pracy z LGBT aktorami, on działa od ponad 20 lat, z występów w Law Order i Gotham. Obecnie specjalizuje się w aktorów transpłciowych szkoleniu. "Uczę moich uczniów trans nie różnią się od inny".


Netflix przygotowuje ekranizację książek "Seria niefortunnych zdarzeń" Daniela Handlera znanego pod pseudonimem Lemony Snicket. Serial będzie nosił tytuł "A Series Of Unfortunate Events". Producenci właśnie znaleźli odtwórcę roli hrabiega Olafa. Został nim Neil Patrick Harris. (FilmWeb)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe