środa, 9 listopada 2016

News: PTP, Irena Sendler, Robert Biedroń, Gogglebox, Król Holandii, Polska dla Polaków, Belgia ...


Dzieje się historia! Wystarczyły niecałe 24 godziny, aby do Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego dołączyło Polskie Towarzystwo Psychiatryczne!

7 lisptopada Polskie Towarzystwo Seksuologiczne wydało oświadczenie ws. zdrowia osób o orientacji homoseksualnej, w którym stwierdza, że orientacja homoseksualna, jako cecha osobista, podlega takim samym formom ekspresji jak orientacja heteroseksualna. Głos ekspertów i ekspertek z PTP wsparło Polskie Towarzystwo Psychiatryczne!

"Przypominamy, że w 1973 r. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wykreśliło homoseksualizm z klasyfikacji DSM, a WHO z ICD w 1991 r. Niestety nadal pseudonauka jest rozpowszechniana przez ludzi posługującymi się tytułami naukowym. Zachęcamy do zapoznania się ze Stanowiskiem PTS w tej sprawie".

Nie możemy zachować obojętności, gdy w Polsce odradza się nacjonalizm, a neofaszyści z ONR są wspierani przez władze. Trzeba się sprzeciwiać - jak Irena Sendler kilkadziesiąt lat temu. 11 listopada idziemy Za wolność naszą i waszą - sprzeciw się nacjonalizmowi - Partia Razem.

- Kolejna ściema przedwyborcza, która nie zostanie zrealizowana przez władze - tak prezydent Słupska komentuje informacje o tym, że rząd w ciągu najbliższych 4 lat nie zacznie budowy drogi S6 na odcinku Słupsk - Trójmiasto.

Zdaniem prezydenta Słupska, ten region jest najbardziej odizolowanym w Polsce. - Żadna z rządzących ekip zrobiła niewiele, żeby to zmienić. Nie miałem żadnych złudzeń znając podejście Prawa i Sprawiedliwości. Powoli się przyzwyczajam. Nie ma rekompensat za tarczę antyrakietową ani drugiej linii torów kolejowych - mówi Biedroń - Radio Gdańsk.

W wypowiedzi dla trójmiejskiej „Gazety Wyborczej” Robert Biedroń zaprzeczył, że wydana właśnie książka „Pod prąd” (wywiad – rzeka  politykiem) to początek jego kampanii na urząd prezydenta RP.  Biedroń zadeklarował, że zamierza skupić się na swojej pracy w Słupsku. I ogłosił, że będzie ponownie ubiegał się o prezydenturę w mieście w wyborach samorządowych za dwa lata. (Trybuna)

zamiast propagandy Pis, lepiej oglądać Modę na sukces
 heteryczka czy lesbijka?
Raport Komitetu Praw Człowieka przy ONZ. Jak dokument komentowali w weekend politycy Prawa i Sprawiedliwości? Podkreślali, że się z nim nie zgadzają i zwracali uwagę na jego niewiążący charakter, zwłaszcza w kontekście podjęcia problematyki Trybunału Konstytucyjnego, czy tematu aborcji. Wiadomości TVP postanowiły "postraszyć" jednak swoich widzów bardziej przemilczaną częścią raportu, czyli dotyczącą LGBT.

3-minutowy materiał, pokazany w niedzielnym wydaniu Wiadomości, zwraca uwagę, że Komitet Praw Człowieka przy ONZ "nie ma takich umocowań, by odnosić się do aborcji, czy związków jednopłciowych". Przywołane są słowa "ekspertów", w tym marszałka województwa mazowieckiego, Adama Struzika z PSL, który mówi, że w polskiej Konstytucji rodziną jest związek kobiety i mężczyzny, a ONZ "nie może nam narzucić łamania Konstytucji". Wiadomości idą jeszcze dalej i nawiązują do, cytując "szokującego dla Polaków apelu o niedyskryminowanie rodziców homoseksualnych". "To pokazuje jakie gremium doradza dzisiaj Organizacji Narodów Zjednoczonych" - mówi autor materiału, Bartłomiej Graczak, a prof. Andrzej Zybertowicz dodaje: "Coraz silniejszy wpływ w ostatnich dekadach miały środowiska lewicy obyczajowej, które mają pewną wizję głębokiej reformy kulturowej, swoistej wojny kulturowej".

W materiale atakuje się też Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara i zapowiada próby jego ewentualnego odwołania - Queer.pl

Jacek Szawioła i Mariusz Kozak znani z "Gogglebox - Przed telewizorem" stuknęło właśnie 7 wspólnych lat. (TTV)

W 2013 roku oficjalnie sformalizował związek z innym mężczyzną, rok wcześniej przyznając publicznie, że jest "dumnym gejem". Zawodowy bokser Orlando "El Fenomeno" Cruz 26 listopada stanie przed historyczną szansą zdobycia mistrzowskiego tytułu.

- Zawsze byłem, jestem i będę dumnym Portorykańczykiem i dumnym gejem. Wiem, że to sport dla prawdziwych twardzieli, dlatego bałem się dyskryminacji. To dla mnie ważna walka, w końcu czuję się naprawdę wolny. Nie mówię tych słów dla rozgłosu, nie o to chodzi.

35-letni Cruz odbudował swoją pozycję w rankingach i po serii pięciu wygranych doczekał się kolejnej wielkiej batalii. 26 listopada w hali Motorpoint Arena w walijskim Cardiff skrzyżuje pięści z niepokonanym mistrzem World Boxing Organization, Terrym Flanaganem (31-0, 12 KO). To dla niego prawdopodobnie ostatnia szansa na zdobycie tytułu - WP.pl

Król Holandii odwiedzi holenderską organizację LGBT jeszcze w tym miesiącu. Król Willem-Alexander z Holandii, który wstąpił na tron ​​w 2013 roku, kiedy jego matka abdykowała, spotka się z działaczami organizacji COC Holandii.

Wizyta, uważa się za pierwszą którą monarcha Holenderski złoży wizytę organizacji LGBT, COC tym roku obchodzi 70. rocznicę założenia.

COC Przewodnicząca Tanja Ineke powiedziała: "Postrzegamy tą wizytę jako prawdziwy pokaz wsparcia dla osób LGBT w Holandii i innych krajach na całym świecie, ponieważ walka o akceptację i równych praw". (PinkNews)

Dodam inny krajach król Hiszpanii przyjął u siebie działaczy LGBT, nawet pojawił się w magazynie gejowskim na okładce. Nie mówić inny książę William z Anglii, pojawił się gejowskim magazynie.

Przykład polska jest kolorowa i dla każdego
Adrian Zandberg: Pani posłanka Krystyna Pawłowicz z Prawa i Sprawiedliwości broni przed Razem hasła „Polska dla Polaków”. Nie widzi w nim niczego niestosownego. Pyta za to dramatycznie: „A DLA KOGO ma być nasza Polska? Dla Niemców? Dla Rosjan? Dla Pigmejów?”

Tak, pani posłanko – Polska jest dla wszystkich polskich obywateli. Także dla prawosławnego z Hajnówki, także dla mieszkającego pod Opolem Niemca. Niezależnie od tego, jakim językiem się posługują i w co wierzą, są równi wobec prawa. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym. Tak stanowi Konstytucja.

Hasło, którego pani użyła, ma kompromitującą historię. Politycy, którzy się nim posługiwali, doprowadzili u zarania niepodległości do narodowej tragedii. W wyniku rozpętanej przez nich, podszytej rasizmem kampanii nienawiści zginął pierwszy prezydent Rzeczypospolitej.

„Patriotyzm nie oznacza nacjonalizmu. Patriotyzm bierze się z miłości, z poczucia utożsamienia się ze wspólnotą, ze wspólnoty kultury, historii. Nacjonalizm, a jeszcze tym bardziej szowinizm, bierze się z nienawiści” jak mawiał Lech Kaczyński.

Wspierając skrajną, rasistowską, sięgającą po przemoc prawicę, przywracacie do życia potwora, który już raz przyniósł Polsce hańbę - Trybuna.

Ministerstwo Sprawiedliwości odmówiło w tym roku dotacji dla Centrum Praw Kobiet, teraz ogranicza pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem z najmniejszych i najbiedniejszych miejscowości w całej Polsce. (wp.pl)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Pielgrzymki wielu osób do grobu Susan B. Anthony, która walczyła o prawa kobiet do głosowania w wyborach w USA. W roku 1872 została aresztowana w Rochester, gdy próbowała oddać głos w wyborach prezydenckich. Za jej życia tylko 4 stany USA przyznały kobietom prawa wyborcze: Wyoming (1889), Kolorado (1893), Idaho (1896) i Utah (1896). Amerykanie przyklejają naklejki na nagrobku "za głosowałam".


"Jeśli mamy wątpliwości, czy minister nadzorujący policję jest po stronie bandytów bijących ludzi czy pokojowo demonstrujących obywateli, to coś jest poważnie nie tak" - Maciej Konieczny komentował wczoraj w Polsat News 2 sympatię ministra Błaszczaka w stosunku do organizacji nacjonalistycznych. Przypominamy: w ramach kampanii "Zero Tolerancji" udokumentowaliśmy blisko 100 przypadków współpracy władz i instytucji publicznych ze skrajną prawicą. Najwyższy moment, by powiedzieć temu dość! Za wolność naszą i waszą - sprzeciw się nacjonalizmowi - Partia Razem.


Jarosław Guzy w Poranku Radia TOK FM oceniał, że "prawa mniejszości są podkreślane cały czas, a zapomina się o większościach, które też je mają". - Rozumiem z tego, że respektowanie praw mniejszości zagraża większościom. Chciałbym się dowiedzieć jak - powiedział na to Wojciech Maziarski.


Dwóch hetero belgijski prezenterów telewizyjnych postanowili wziąć ślub po zakładzie. Jonas Van Geel, 31, i James Cooke, 32, którzy prowadzą talk show Jonas i Van Geel na belgijskim kanale VTM początkowo obiecali poślubić, jeśli ich profil na Facebook będzie mieć 200.000 "polubień".

Wzięli ślub w Antwerpii, w Belgii ostatniego miesiąca (28 października). Widząc szansę zrobić coś dobrego z ich ślubu, Jonas i James postanowi zaprosić 500 gości na ceremonię, aby pomóc zebrać pieniądze dla Red Nose Day Belgijskiej organizacji. Każdy gości 12 euro na wejście, para udało się zebrać ponad 6000 euro na cele charytatywne. (Attitude)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe