niedziela, 6 listopada 2016

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Papież, Katedra Hope, Joyce Mayer, Kardynał Meksykański ...


Papież Franciszek I posłał do Meksyku nowego nuncjusza. Jego przyjazd już zmusił kardynała Norberto Riverę do przeproszenia homoseksualistów za obelgi i napaści

Wspierany przez biskupów, a zwłaszcza przez sędziwego kardynała Norberto Riverę i podległe mu media kościelne, Narodowy Front na rzecz Rodziny kilkakrotnie wyprowadzał na ulice setki tysięcy demonstrantów protestujących przeciw planom legalizacji małżeństw jednopłciowych. Media oraz sam kardynał Rivera wielokrotnie i brutalnie napadały na gejów i lesbijski. Oficjalny organ archidiecezji Mexico City „Desde la Fe” oskarżał homoseksualistów o deprawowanie dzieci, napaści seksualne, przenoszenie chorób, a nawet o obniżanie poziomu nauczania w szkołach. Ponadto pisał, że są to chorzy ludzie, których trzeba leczyć i izolować. Ideę równouprawnienia par homoseksualnych oraz kobiet media kościelne porównywały do dyktatury Stalina i Mao Zedonga.

Kilka dni po przyjeździe nuncjusza kardynał Rivera nagle zmienił front. Na spotkaniu diecezjalnym, gdzie miał namawiać homoseksualistów do powstrzymywania się od uprawiania seksu, wystąpił niespodziewanie pewien gej, który obwieścił kardynałowi prosto w oczy: – Homoseksualizm to nie jest kaprys ani wybór, lecz orientacja płciowa. Chciałbym, żeby kapłani Kościoła katolickiego przestali karcić ludzi czujących pociąg do tej samej płci i pytać, czy nie jest im wstyd.

Wywołany do głosu kardynał odparł: – Bardzo proszę o wybaczenie za słowa, które były niestosowne, i niech wszyscy wiedzą, że nie chciałem nikogo obrazić.

Sytuacja jest tym bardziej paląca i gorsząca, że kardynała Riverę i wielu hierarchów tępiących dziś homoseksualizm hańbi wieloletnie ukrywanie, tuszowanie i obrona ponurej sławy pedofila Marciala Maciela, założyciela i przełożonego zgromadzenia Legionistów Chrystusa. Ksiądz był hołubiony także przez papieża Jana Pawła II, który przez wiele lat nie przyjmował do wiadomości doniesień, że systematycznie gwałcił, molestował i deprawował młodocianych kleryków i alumnów, którym kazał milczeć. Ponadto miał kochanki i dzieci z nimi. Dopiero Benedykt XVI odsunął Maciela od kapłaństwa w 2005 r., a Kościół potępił go ostatecznie w 2010 r. – dwa lata po śmierci pedofila.

Kardynał Rivera był zagorzałym obrońcą księdza, ale pomimo skandalu jego pozycja wcale nie osłabła. Maciela chronił także wieloletni nuncjusz papieski w Meksyku (lata 1978-97) Girolamo Prigione. (...) - Gazeta Wyborcza

Fot Agnecja Gazeta
Do niedawna mało znany, dziś zaczyna być o nim głośno, a dla niektórych mieszkańców Opolszczyzny biskup Andrzej Czaja wręcz staje się bohaterem. Niepokorny, odważny i mocno zaangażowany. Niestety, ostatnio coraz bardziej w politykę, co nie wszystkim się podoba. Tym bardziej, że biskup nie przebiera już w słowach. Ostatnio powiedział wprost, że nie podoba mu się łączenie Kościoła z PiS-em. – Jeśli nie będziemy pilnować elementarnej prawości i uczciwości, praw ludzkich, godności człowieka, to będą wiązać nas z PiS-em – takie słowa padły z jego ust.

Niewiele jest takich głosów w Kościele, a ten przebija się coraz bardziej. Biskup mówi wprost, że niektóre posunięcia PiS są nie do przyjęcia, ale dostaje się też PO i partiom politycznym w ogóle, bo – według niego – nie należy faworyzować żadnej. Ten rząd szczególnie podpadł mu już jednak bardzo.

"O ile PO deptało czy sprzedawało pewne wartości, to mam wrażenie, że teraz niektórzy ludzie z PiS u depczą ludzką godność i w ogóle się nie liczą z tym, co człowiek myśli, jakie ma pragnienia, potrzeby i - przede wszystkim - jakie ma prawa" – to jego głośne słowa, o których pisze opolski "Gość Niedzielny", i które natychmiast zostały zauważone.

Ale biskup posłuchał i wziął sprawy w swoje ręce. Rozmawiał z lokalnymi władzami, pojechał do Warszawy na spotkanie z szefem MSWiA, przez dwa miesiące próbował dostać się do premier Beaty Szydło. Bezskutecznie. Spotkanie z ministrem Mariuszem Błaszczakiem co prawda się się odbyło, ale nie przyniosło żadnych rezultatów. Który biskup tak mocno próbował angażować się w sprawy swoich wiernych?

– Ubolewam też nad tym, że nie udało się przekonać ministra spraw wewnętrznych i administracji do tego, aby sprawę odroczyć, i że nie było możliwości spotkać się z panią premier Beatą Szydło, choć zabiegałem o to przez dwa miesiące – przyznał potem otwarcie. (...) - Na Temat.pl

Katedra Hope z DallasDlaczego? - 3. niedziela przed końcem roku kościelnego. Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera. (Rz 14,7)Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Metropolitan Community Church LiturgiaJoyce Mayer - Upokórz się pod mocną ręką BogaKościół Middle ChurchMetropolitan Community Church BostonSpirit of Hope Metropolitan Community Church Kansas


Metropolitan Community Church Cathedral SunCoast, FlorydaHillsong11 listopada 2016 r. – państwa przyjmujące uchodźców. Czy jakikolwiek kraj może sam stawić czoło trudnościom pojawiającym się w związku z przymusową emigracją? Musimy przejść od obojętności i lęku do akceptowania innych. Dlatego, że tym innym możesz być ty. Albo ja... Przyłącz się do mnie w tej modlitwie: Aby kraje, które przyjmują wielką liczbę uchodźców i uciekinierów, były wspierane w swoim wysiłku solidarności.„Potrzebujemy dziś, tak jak tlenu, tej bezinteresownej miłości, która odnawia życie. Człowiek pragnie miłosierdzia i nie ma techniki, która by je mogła nasycić”. Papież mówił o tym do dwustuosobowej grupy zajmujących się pracą charytatywną wyznawców różnych religii – m.in. chrześcijaństwa, judaizmu, islamu, buddyzmu i hinduizmu. Wskazał, że tajemnicy miłosierdzia nie należy celebrować tylko słowami, ale przede wszystkim uczynkami, stylem życia rzeczywiście miłosiernym. Ojciec Święty zwrócił uwagę, że temat miłosierdzia jest bliski wielu tradycjom religijnym. Religijność skłania nas do miłosierdzia. (Radio Watykańskie)Boskie Słowa - Miłość po zmartwychwstaniu


Anioł Pański z Ojcem Świętym FranciszkiemJubileusz więźniów w ramach Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia: Msza św.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz