wtorek, 8 listopada 2016

News: Transpłciowość, Wybory USA, Społeczność LGBT w Europie, Kościół katolicki, Antje Jackelén, Paweł Rabiej ...


Według statystyk w Polsce żyje 120 tys. transseksualistów. Bohaterką najnowszego reportażu Marcina Wyrwała jest Lucy, która przez ponad 40 lat żyła w ciele mężczyzny. Opowiada o trudnej codzienności osoby transseksualnej w Polsce, pokazuje swoje życie codzienne i dzieli się troskami - Video na VOD - Onet.

pinterest.com
W "Gazecie Wyborczej" reportaż Macieja Jarkowca z USA tuż przed wtorkowymi wyborami prezydenckimi, a w nim m.in. taki fragment:

„Piję drinka z Vince’em i Keithem, z którymi znam się od 12 lat. Razem są od 14, małżeństwem – od 5. Planują adopcję. Mają małą firmę dostarczającą szpitalom sprzęt ortopedyczny. Nieprzegięci, mocni goście po czterdziestce, obaj co tydzień w amatorskiej lidze koszykówki. Vince czarny, wychowany w najtrudniejszych kwartałach Los Angeles. Matka w wieku 20 lat miała czwórkę dzieci z trzema różnymi facetami. Keith z białej, zamożnej, konserwatywnej rodziny z Syracuse. Starszy brat tłukł go całe dzieciństwo i wyzywał od pedałów. Na ślub nie przyjechał.

- Tłumaczył, że religia mu nie pozwala – mówi Keith. – Chciał wpaść dzień wcześniej, złożyć nam gratulacje, ale powiedziałem, żeby spierdalał. On jest z tych, co opowiadają, że widzieli, jak jeden muzułmanin uśmiechnął się przy pomniku ofiar WTC. Co głosują na Trumpa. Amerykanie z małych miasteczek doczekali się gościa, który mówi im, ze ich rasizm i homofobia są OK. No to powyłazili wszyscy z nor.” (Replika)

Fot: Makayla Jade Creatives
Ankieta berlińskiego instytutu Dalia pozwala na porównanie liczebności społeczności LGBT m. in. w Polsce i w Niemczech. Jak podkreślają berlińscy badacze, zebrane przez nich dane są dalekie od tego, by powstał spójny, definitywny obraz.

Nawet jeżeli statystycy z instytutu Dalia sami wskazują na pewne luki w ankietach, ich wyniki pozwalają na stosunkowo pewne porównanie dziewięciu krajów Unii Europejskiej. 10 proc. uczestników ankiety z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Austrii, Polski, Węgier i Holandii nie zdecydowało się na określenie swojej orientacji jako "wyłącznie heteroseksualnej". Prawie 6 proc. uczestników udzieliło twierdzącej odpowiedzi na pytanie, czy sami zaliczają się do osób LGBT.

W Niemczech ten odsetek był najwyższy – 7,4 proc. Na następnych miejscach uplasowała się Hiszpania (6,9 proc.) i Wielka Brytania (6,5 proc.). Polska jest w środku pola: 4,9 proc., podobnie jak Włochy – 4,8 proc. Natomiast na Węgrzech tylko 1,5 proc. deklarowało swoją przynależność do społeczności LGBT.

Odsetek kobiet był przy tym wyższy niż mężczyzn, a szczególnie często do przynależności do tej społeczności przyznawały się Holenderki (10,3 proc.). Tylko w Polsce i w Wielkiej Brytanii więcej ankietowanych mężczyzn niż kobiet podawało, że zalicza się do kategorii LGBT.

Berlińscy badacze stwierdzili ponadto, że im młodsi byli ankietowani, tym częściej podawali, że nie są wyłącznie heteroseksualni. Odsetek millenialsów LGBT jest najwyższy w Hiszpanii (14 proc.), Wielkiej Brytanii (12 proc.). W Niemczech ponad 11 proc. osób z grupy wiekowej 14-29 lat określa się jako osoba LGBT, w Polsce 10,5 proc. (Deutsche Welle)

Katolicy notorycznie głoszą, że trzęsienia ziemi we Włoszech to kara za gejów. W zeszłym tygodniu tak szkalowało gejów włoskie radio Maryja. Po raz pierwszy Watykan przeprosił za wybryki swoich wyznawców!

Skandaliczne jest tylko to, że Watykan przeprosił ofiary trzęsięnia ziemi, nie szkalowanych gejów, których bezkarnie obraża i stygmatyzuje.

Lepiej żeby w Watykanie homofobiczni faryzeusze aparatczycy nikogo nie przepraszali... Ich słowa nie mają żadnej wartości, bo potwierdzają tylko brak wstydu i rozumu.

Należy też poważnie zastanawiać się nad wiarygodnością tego co głosi papież Franciszek, podczas gdy pozwala swoim najbliższym współpracownikom na dokładnie coś odwrotnego. jego czułe słówka nie mają nic wspólnego z rzeczywistością nad którą sprawuje pełnię władzy - ksiądz Krzysztof Charamsa.

Szczególnie pan nie powinien się wypowiadać na temat "złego dotyku" - powiedziała Beata Mazurek (PiS) do Pawła Rabieja (.N) w "Kawie na Ławę". Nie wyjaśniła dlaczego. Pewnie zabrakło jej odwagi, żeby publicznie powtórzyć homofobiczne kłamstwo, że geje to pedofile

Rozmowa w audycji śniadaniowej TVN24 dotyczyła reformy edukacji. Paweł Rabiej nazwał forsowaną przez PiS reformę „złym dotykiem”. Odpowiedź Beaty Mazurek i Małgorzaty Sadurskiej były natychmiastowe, ale tylko posłance Mazurek sprawa złego dotyku skojarzyła się z orientacją seksualną rzecznika Nowoczesnej. Paweł Rabiej 18 września w telewizji Polsat powiedział, że jest gejem.

„Pani Mazurek najwyraźniej uznała, że nie powinienem wypowiadać się na ten temat, bo jestem gejem, a to pani rzecznik automatycznie połączyło się z pedofilią. To oburzające.

W studiu TVN24 nikt nie stanął w obronie Rabieja. Również prowadzący program Bogdan Rymanowski nie zareagował – zamiast zapytać Beatę Mazurek, co miała znaczyć jej wypowiedź, zaczął pytać polityka Nowoczesnej o porównanie reformy edukacji do „złego dotyku”.

W reakcji na homofobiczne insynuacje rzeczniczki Prawo i Sprawiedliwość Beata Mazurek, jakoby homoseksualizm był powiązanych z pedofiią, przesyłamy jej stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, z którego dowie się m.in., że „Przypisywanie osobom homoseksualnym szczególnej… skłonności do seksualnego wykorzystania dzieci stanowi nieuprawnione nadużycie, a rozpowszechnianie skojarzenia między homoseksualnością a pedofilią jest domeną ludzi nieświadomych i niekompetentnych bądź też uprzedzonych do ludzi homoseksualnych.” (Oko Press/KPH)

Gazeta Wyborcza opisuje, jak poznański poseł PiS Bartłomiej Wróblewski przekazał pieniądze neofaszystom z ONR. Ta sprawa to jednak tylko czubek góry lodowej, jaką jest aktywne wspieranie nacjonalistów przez Prawo i Sprawiedliwość. W ciągu dwóch miesięcy kampanii "Zero Tolerancji" udokumentowaliśmy blisko 100 przypadków współpracy władz i instytucji publicznych: od radnych i burmistrzów, przez wojewodów, skończywszy na ministrach - ze skrajną prawicą. Prezydent Stalowej Woli przekazuje 1,5 tys. zł dla Młodzieży Wszechpolskiej na dojazd na Marsz Niepodległości. Posłanka PiS z Pabianic udostępnia ONR-owcom swoje biuro poselskie, opłacane z pieniędzy podatników. Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak usprawiedliwia akty przemocy ze strony nacjonalistów.

ONR i inne organizacje skrajnej prawicy to ugrupowania, które szerzą nienawiść i promują przemoc wobec mniejszości i przeciwników politycznych. Współpraca władz i instytucji państwowych z nacjonalistami hańbi dobre imię Polski. Dalsze przyzwolenie i wspieranie przez PiS nacjonalistów to torowanie drogi do faszyzacji naszego kraju.

Dlatego apelujemy do włączenia się w kampanię Zero Tolerancji oraz udziału w demonstracji Za wolność naszą i waszą - sprzeciw się nacjonalizmowi! Razem powstrzymamy neofaszystów - Partia Razem.

Andrea Williams z Christian Concern, grzmi że dyskryminuje pary hetero którzy mają poglądy homofobiczne, że nie mogą adoptować dzieci, wmawia jacy to wielkie prześladowanie homofobów w Anglii. Christian Concern, jest grupą homofobiczną wspierali Brexit, po chcą uchylić prawa LGBT.

Wiele razy atakowali atakowali księża gejów że powinni zostać wyrzucani z kościoła, atakowali szkoły jak mogą walczyć z homofobią w szkołach. Williams wielokrotnie również atakowała grupę LGBT Stonewall i twierdzi, że minister edukacji Nicky Morgan jest "koniem trojańskim", środowisk LGBT po popiera kampanie przeciw homofobi i zastraszaniu, znęcaniu się w szkołach. Ostatnio też wzięli ataki na osoby transpłciowe. (PinkNews)

Tradycyjna polska rodzina mamusia i tatusia. Zwrot w sprawie pobicia czteromiesięcznej Oliwki z Bydgoszczy. Matka dziewczynki zmieniła swoje zeznania i przyznała, że od czterech lat mąż znęcał się nad nią i nad dwiema córkami. Kiedy dzieci płakały, miał je uderzać dłonią lub pięściami po plecach. Kobieta twierdzi, że nikomu o tym nie mówiła, bo mąż jej groził. (TVN24)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


31 października 2016, w mieście Malmö Szwecji odbyło się wydarzenie. Protestanckie kościoły i kościół katolicki wspólnie obchodzili 500. rocznicę reformacji. Franciszek był obecny, a gospodarzem była głową Kościoła luterańskiego Szwecji abp Antje Jackelén, która jest kobietą i lesbijką.


To już jest szósta rocznica powstania Wiary i Tęczy. 7 listopada 2010 zaczęła działać nasza strona www.wiara-tecza.pl. Z tej okazji najlepsze życzenia dla wszystkich które i którzy coś stąd czerpią, coś tutaj dają, zgadzają się w różnym stopniu z naszymi poglądami, szukają, myślą...

Niech Bóg nas wszystkich prowadzi. Tych którzy nam pomagają, a także tych którzy stąd odeszli i tych którzy mają z nami problem. Pomódlmy się dziś razem dziękując za wszelkie dobro i prosząc aby spotkania i dyskusje prowadziły do większej akceptacji, miłości i wzajemnego zrozumienia.

Myślnik, program z książką w roli głównej TVP2 - Daniel Rycharski poleca książkę Doroty Hall W poszukiwaniu miejsca: Chrześcijanie LGBT w Polsce.Spot HRC na rzecz Hillary Clinton


Donald Trump i Pat McCrory są złe dla Ameryki i Karoliny Północnej spot wyborczy na rzecz demokratów od organizacji HRC.


Klip muzyczny Pentatonix - Hallelujah


Rzecznik praw obywatelskich odpiera zarzuty PiS i TVP. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek nie wyklucza, że PiS będzie chciało odwołać Adama Bodnara.


Pinksixty Entertainment


Paweł Rabiej (.N) o ustawie "za życie" i polityce stosunki francuskie, wybory amerykańskie


Luterańska biskupka Petra Bosse-Huber, powiedziała dla DW, że Papież Franciszek i Martin Luther mieli te same cele. Wyzwolenie, sprawiedliwość społeczną i religijne przesłanie.