wtorek, 15 listopada 2016

News: Trans spotkanie Kraków, Hokeista ujawnił się, Homofobia po Polsku, Orlando Pride, Węgry i prawica, Trump ...


Czym jest i skąd się wzięło postępowe chrześcijaństwo? Jakie są jego główne założenia? Na te pytania odpowiadał w „Niedzieli filozofów” Łukasz Skurczyński - RDC.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych. Spotykamy się w siedzibie Fundacji Kobiecej eFKa przy ul. Krakowskiej 19 w Krakowie (I piętro).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 listopada (środa) o godz. 18.30. Jeśli czujesz się osobą transpłciową, podejrzewasz, że nią jesteś lub nie w pełni identyfikujesz się z płcią, jaką wpisano Ci do dokumentu tożsamości, jeśli poszukujesz kontaktu z osobami podobnymi pod tym względem do Ciebie lub do kogoś, kto jest Ci bliski, przyjdź na nasze spotkanie organizowane w Krakowie przez Fundację Trans-Fuzja.

Spotkania krakowskiej grupy wsparcia dla osób transpłciwych prowadzą psycholożka Karolina Koziara i wolontariusz Maxymilian Zaleski.

Fot: instagram
Były zawodnik OHL (liga hokeja Ontario) i pół-profesjonalny hokeista Brock McGillis ujawnił się że jest gejem dla Yahoo Sports Canada.

Kanadyjski sportowiec ujawnia swoją decyzję przez większość swojej kariery i otwiera o niektórych homofobicznej kultury miał doświadczenie w szatniach i w jaki sposób zmusiło go, aby ukryć swoją seksualność. "Hokej zawsze był bardzo homofobiczny" McGillis.

"Nie mogę policzyć ile razy słyszałem zwroty takie jak gej lub homo w szatni na czasie swojej kariery hokejowej." "Te słowa są używane do umniejszać graczy i upokarzać, hokej jest hiper-męski".

Drag Queen RuPaul porównaniu Donalda Trumpa do wygrania Hitlera w Niemcze. Dodajmy naziści mieli podobną retorykę to co dziś ma Trump, PIS i wielu inny polityków prawicowy. (PinkNews)

Jeden z użytkowników Facebooka postanowił wziąć udział w konkursie fotograficznym "Ja i moja druga połówka". W jego przypadku, drugą połówką okazał się inny facet. W ciągu kilku godzin pod zdjęciem pary jednopłciowej było już prawie 10 tys. komentarzy. Większość z nich ocieka nienawiścią, część zawiera groźby karalne. (NaTemat)

Czy to pierwszy przypadek nie można przypomnieć o parze gejów którzy zrobili filmik z wakacji do piosenki Roxette, na zachodzie wychwalają, a w Polsce dostali w mordę, po jak mogli "afiszować".

Proboszcz z Lublina usunął homofobiczną "wystawę" "Stop dewiacji" z terenu swojej parafii. Stwierdził, że "obawiał się o bezpieczeństwo wiernych". (Gazeta.pl)

Donald Trump każdym wywiadzie coś innego mówi w programie CBS 60 minut, mówił że jest "w porządku" z małżeństwa osób tej samej płci, nazywa tę ​​kwestię "rozliczoną" przez Sąd Najwyższy. Wcześniej on i partia mówi wielu do tej pory że uchylą małżeństwa jednopłciowe, będą nominować sędziów do sądu najwyższego którzy uchylą równość małżeństw. (ABC News/The Advocate)

The Advocate okładka grudniowa i bohaterowi roku zostali ofiary masakry na klub Pulse w Orlando.

Jak zawsze, magazyn The Advocate wybrał 10 osób, które były najbardziej wpływowe w ciągu ostatniego roku.

To może wydawać się dziwne, aby wyznaczyć film jako "Człowiek Roku". Ale Moonlight, nowy film w reżyserii Barry Jenkins, który film opowiada o życiu geja Afroamerykanina w USA.

Anderson Cooper to nie tylko najlepszy dziennikarz CNN, ale także kluczową postacią w wyborach prezydenckich. Dziennikarz został pierwszym gejem który prowadził debatę prezydencką. Też odbył się dokument o jego mamie Glorii Vanderbilt. Czy czytał wszystkich ofiar które zostały zamordowane w klubie Pulse, rozpłakał się.

Lady Gaga zdobyła Złoty Glob, była nominowana do Oscara, śpiewała hymn podczas Super Bowl, czwarty album wydała. Była wielką zwolenniczką Hillary Clinton i protestowała kiedy Trump wygrał.

Saturday Night Live aktorka Kate McKinnon, też wystąpiła Pogromcy duchów, czy paradowała Hillary Clinton w SNL za którą dostała nagrodę Emmy we wrześniu tego roku.

Jill Soloway scenarzystka-producentka i reżyserka która obala patriarchat w Hollywood, która tworzyła Transparent i I Love Dick.

Liceum student Gavin Grimm podjął walkę o prawa transseksualistów walka przed sądem swoje prawo do korzystania z toalety dla chłopców w jego szkole.

Jego nazwisko pozostaje nieznane dla większości z nas, ale 12-letni chłopiec, który zablokował marsz przeciwko równości małżeńskiej w Meksyku stał się ikoną międzynarodowej.

Nie lubiany. Czasami możemy wybrać osobę, która wywarła wpływ na życie ludzi LGBT w sposób negatywny. W ubiegłym roku był Władimir Putin. W przypadku Peter Thiel, to miliarder współudział Facebooka i PayPal. Thiel potajemnie finansował serię pozwów przeciwko Gawker Media, doprowadził do upadku Gawker z zemsty za to że powiedziano że jest gejem. Też przemawiał podczas konwencji republikanów "Jestem dumny z bycia gejem. Jestem dumny z bycia republikaninem. Ale przede wszystkim jestem dumny z bycia Amerykaninem." Thiel jest głównym zwolennikiem Trump, przeznaczył na jego kampanie 1,25 miliona dolarów.

Rodzina Barack i Michelle Obama, był pierwszym prezydentem który jawnie wspierał LGBT, w swoi przemówienia używał "LGBT", wiele praw uchwalił miedzy innymi dotyczące nienawiści.

Skandal na Węgrze. Gábor Vona członek skrajnej prawicowej partii Jobbbik, która współpracuje z narodowcami z polski. Według stacji węgierskiej TV2, Vona jest gejem. Sam zaprzecza że on uczestniczył w gejowskich orgiach "Jestem dumny, hetero mężczyzną."

Wojna prawicowa na Węgrze, wielu też mówi do zemsta premiera Orbana, przeciw Jobbiku, żona Vona broni męża że on nie jest homoseksualistą. (Queer.de)

Ale znać historie z inny krajów nawet sąsiadów Węgier Austrii, tam też był taki jeden przewodniczący partii skrajny prawicowej że okazał gejem. W Polsce nie ma homoseksualistów na prawicy są i to wielu, na wysoki stanowiska najgorsze atakują osób homoseksualny i odbierają prawa osób LGBT.

Jedno z nielicznych zdjęć mojego wujka i jego chłopaka z czasów Drugiej Wojny Światowej – czytamy w wpisie, który udostępnił Krystian Legierski, na swoim profilu i skomentował: – Gejowska para spod znaku Polski Walczącej - a mówili, że homoseksualizm jest niepolski, bo z zachodniego importu! Urocze. (NaTemat)

Koniec z darmowymi klockami do egzemplarzy "Daily Mail". Duńska firma nie będzie reklamowała się w brytyjskim tabloidzie. Wszystko przez okładkę z napisem "wrogowie narodu" i zdjęciami sędziów Wysokiego Trybunału, którzy orzekli, że Brexit musi zostać zatwierdzony przez parlament. Lego odpowiedziało na apel użytkownika Facebooka.

3 listopada brytyjski Wysoki Trybunał orzekł, że rząd w Londynie potrzebuje zgody Izby Gmin i Izby Lordów, aby rozpocząć formalny proces wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Dzień później na swojej okładce "Daily Mail" zaatakowało sędziów Trybunału. Napisano o nich "wrogowie narodu", a jednemu wytknięto także homoseksualizm.

"Daily Mail tworzy atmosferę strachu wobec obcokrajowców, wini za wszystko imigrantów, a wczoraj wypomniała najlepszemu sędziemu w Wielkiej Brytanii, że jest gejem. To poszło zdecydowanie za daleko" – tłumaczył. (PolsatNews)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Wanda Sykes została wygwizdana na scenie gdy zaczęła krytykować Trumpa. Powiedziała "Jestem pewna, że to nie jest pierwszy raz, kiedy wybrano rasistowskiego, seksistowskiego, homofobicznego prezydenta." "On po prostu musi nauczyć się kontrolować swój temperament. Musi nauczyć się być bardziej łagodnych".

"Mam siedem-letniego syna, to są rzeczy uczę go. Donald Trump ma 70. To skurwysyn nie nauczy to gówno. To tylko, kim jest. On jest szalony."

Gdy publiczność zaczęła gwizdać Wanda zapytała: "Jak można powiedzieć, że nie jest rasistą? że nie jest seksistowski? Jak można powiedzieć, że nie jest homofobem?" Gdy tłum nadal gwizdał, ona pokazała środkowy palec i powiedziała: ". Pierdol cie się, skurwysyny, pieprzyć wszystkich was wszystkich". (GT)


Ponad 150,000 osób uczestniczyło się w centrum Orlando sobotę 12 rocznej parady Pride, i pierwszy od masakry w klubie Pulse pięć miesięcy temu. Pracownicy Pulse i krewni zabity służyli jako marszałków parady. Też uhonorowano także policjantów, strażaków, ratowników medyczny i pracowników szpitali. (WFTV)


Pinksixty EntertainmentKrótkometrażowy dokument Kanadyjscy otwierają swoje domy dla uchodźców


Swastykę wraz ze słowami "Heil Trump" i "Fag Church" zostały pomalowane na kościele Episkopalnym w Bean Blossom, Indiana w sobotni wieczór.

Od dnia wyborów, było więcej niż 200 przypadków nękania i zastraszania w całej Ameryce, zgodnie z Southern Poverty Law Center. Dodam to nie pierwszy atak na kościoły wczoraj miedzy innymi pisałem jak inny kościół też Episkopalny hiszpańskojęzyczny został zaatakowany. (Towleroad)20 osób z gangu w Pakistanie zostało aresztowany za poniżania i znęcanie się nad osobami transpłciowymi. Wiele razy publikowali filmy jak poniżają i biją osób trans. Wiele działaczy mówi że coraz więcej przemocy do osób transpłciowy w Pakistanie. Kilka transkobiet zostało zastrzelony miedzy innymi przy próbie gwałtu ich. (PinkNews)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz