środa, 16 listopada 2016

News: Trans spotkania, Elton John, Teksas, Projekt Q, Karolina Północna, Blythe Pepino, Niemcy, Malta ...


W sumie 153 par jednopłciowy skorzystało od roku 2014 prawa związków partnerskich, 120 par wzięło ślub na Malcie, a 15 par jednopłciowy wróciło zarejestrowali swój związek który zawarli zagranicą. Kolejnych 18 par wzięło małżeństwo za granicą i zarejestrowało na Malcie. Cztery pary jednopłciowe złożyli wniosek i został zatwierdzone do adopcji, a jedna para już przyjęli dziecko. (PinkNews)

Zapraszamy na kolejne spotkanie poznańskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych. Odbędzie się ono w piątek 18 listopada o godz. 18.30 w siedzibie Stowarzyszenia Grupa Stonewall przy ul. Jackowskiego 17 m. 6.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące swojej tożsamości płciowej, jeżeli jesteś w trakcie lub po tranzycji lub określasz się jako osoba transpłciowa (transseksualna, transwestytyczna, transsgenderowa lub jakkolwiek inaczej) i szukasz wsparcia, przyjdź na spotkanie grupy. Chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń, dzielenia się własnymi przemyśleniami i odczuciami oraz szukania odpowiedzi na własne pytania i wątpliwości. Zapraszamy też osoby bliskie osób transpłciowych (rodziców, dzieci, współmałżonków, partnerów).

Grupę współorganizują: Fundacja Trans-Fuzja i Stowarzyszenie Grupa Stonewall. Spotkania odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca.

Spotkania prowadzą: psycholog Karolina Orlik i wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja Lukrecja Kowalska. Dodatkowe informacje uzyskasz od Lukrecji Kowalskiej, tel.: 667 863 841 lub mail: lukrecjakowalska1969@gmail.com.

Stowarzyszenie Tęczówka i Fundacja Trans-Fuzja zapraszają na kolejne spotkanie śląskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w piątek 18 listopada o godz. 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka w Katowicach przy ul. Morcinka 3 (wejście od tyłu budynku).

Jeśli Twoje poczucie tożsamości płciowej wymyka się binarnej kategoryzacji płci, jeśli jesteś osobą trans i chciałbyś podzielić się swoimi doświadczeniami, problemami lub po prostu porozmawiać z osobami, które podobnie czują, zapraszamy do naszej grupy.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 listopada (piątek) o godzinie 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia Tęczówka przy ul. Morcinka 3 w Katowicach. Podstawowymi zasadami naszych spotkań jest anonimowość i poufność. Tylko animator grupy przedstawia się z imienia i nazwiska. Serdecznie zapraszamy. W razie kłopotów ze znalezieniem siedziby Stowarzyszenia Tęczówka, prosimy o telefon: 608 387 038.

Fot: Joseph Guay
Elton John przyznał, że nie lubi żyć obecnie w Wielkiej Brytanii ze względu na, wzrost "nienawiści", która ogarnęła Wielką Brytanie po przegłosowaniu opuszczenia UE.

W wywiadzie dla Observer on Sunday, Elton powiedział: "Nie podoba mi się tutaj nienawiść. To jak Dawid powiedział niedawno, to jest jak wrzód który przeszył, nagle cała ta nienawiść wypływa na powierzchnię".

"Ludzie byli OK na temat małżeństw homoseksualnych i tego typu rzeczy i nagle oni nie są," wyjaśnił.

I dodał: "Zawsze byłem dumny, pochodzą stąd i żyje tutaj, ponieważ istnieją różne przeciwstawne poglądy na temat wszystkiego, ale to całkiem cywilizowane miejsce. W tej chwili jednak, nie jest, mi się nie podoba. To jest straszne."

Stanowy Teksasu republikanin senator Bob Hall przedstawił projekt ustawy, który chce unieważnić wszystkie lokalne prawa LGBT w całym stanie i zablokować każdą gminie żeby nie uchwalali nowe prawa LGBT.

Wszystko w imię Boga, po chcą dyskryminować osób LGBT po tak im Bóg mówi. Arkansas, Karolina Północna i Tennessee mają takie prawa które nie ochroni osób LGBT przed dyskryminacją można legalnie poniżać i odmawiać LGBT usług. (JoeMyGod)

Organizacje praw człowieka takie jak ACLU i Southern Poverty Law Center, które walczą z ekstremizmem czy nazizmem, prawica chce żeby takie organizację przestały istnieć. (JoeMyGod)

BuzzFeed, że Trump może wpłynąć na "przepisy, które chronią pacjentów LGBT, najemców i bezdomnych" wraz z ponownego wdrażania zakazów członków służby gejów i transseksualistów." Trump może doprowadzić że nie będzie walka z dyskryminacją w imię wolności religijnej, będzie można nadal leczyć homoseksualizm, wyrzucać osób LGBT z swoi domów, pracy.

Trump może nakazać i uchwalić że można dowolnie dyskryminować osób, wyrzucać ich z szkół nie mają prawa być sobą. Do też doprowadzi do samobójstw, jak wiadomo linie telefon zaufania są gorące zamiast sto telefonów jest 500 jednym dniu.

Trump może zakazać LGBT służby w wojsku, którą republikanie chcą zakazać, znów wróci polityka LGBT do szaf w wojsku, kto powie głośno zostaje wyrzucony.

Latynos gej Alejandro Camina, w Teksasie został zaatakowany z powodu ostatni wyborów. Dodatkowo ostatnio na kampusie uniwersytetu Teksasu roznoszono ulotki wzywające do ataków na osoby LGBT i inny, dodatkowo homofoby żądania aresztować i torturować osób którzy promują różnorodność na kampusie. (Towleroad)

W Niemcze Kolonii w obozie dla uchodźców atak na dwóch homoseksualistów którzy uciekli z Afryki, za atakiem stoją inni uchodźcy homofobiczni. Często bywa że w obozach dla uchodźców dla osób LGBT to nie bezpieczne miejsce, uciekają z terenów wojen i prześladowaniem, ale trafiają do obozów uchodźców gdzie inni uchodźcy znęcają się i biją osób LGBT.

Organizacja uchodźców LGBT w Niemcze, ostrzega że nie ma ochrony i bezpieczeństwa dla LGBT, ponad 1000 osób LGBT są prześladowane, grozi się im przez inny uchodźców. (Queer.de)

zdjęcie Grzegorz Bibro
Projekt Q – Pierwszy taki kalendarz w Polsce. Grupa Stonewall przedstawia queerowy kalendarz ścienny na rok 2017! Autorem zdjęć jest poznański grafik Chriss Addams. W roli modeli wystąpili członkowie i członkinie naszego stowarzyszenia – geje, lesbijki, tęczowa rodzina, osoby transpłciowe i niebinarne. Celem zdjęć jest przedstawienie bogactwa i różnorodności świata LGBT+, zabawa stereotypami, tożsamością i queerem.

Cały dochód ze sprzedaży kalendarza wesprze działalność Grupy Stonewall. W szczególności zależy nam na realizacji jednego celu – zakupie małego busa, dzięki któremu będziemy mogli organizować wydarzenia poza Poznaniem.

Tylko w przedsprzedaży kalendarz w promocyjnej cenie 45 zł. Start sprzedaży stacjonarnej w Centrum Stonewall 21.11.2016. Więcej informacji na oficjalnej stronie PROJEKT Q


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Jedna z ikon dziennikarstwa amerykańskiego Gwen Ifill, zmarła miała 61 lat, była znana z telewizji publicznej PBS, prowadziła główne wydanie dziennika PBS NewsHour.


24-letnia transkobieta została zaatakowana w Karolinie Północnej dwóch nastolatków ją gonił siekierą kilka razy dostała nią w plecy, napastnicy uciekli. Według stanowy przepisów nie będzie statu przestępstwa z nienawiści po według Karoliny Północnej nie ochroni osób LGBT przed dyskryminacją, będzie badany jako według prawa federalnego z zbrodni nienawiści. (LGBT Nation)


Świąteczna reklama John Lewis brytyjski sieci domów towarowych, piękna reklama piosenka One Day I’ll Fly Away, śpiewa Blythe Pepino. Blythe mówi otwarcie i szczerze o tym że żyje w otwartym związku swoim partnerem, tak zwane poliamoricznym.


Lacie i Robin para lesbijek która jest 20 lat, mówią o stereotypów dotyczących lesbijek


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz