środa, 6 lipca 2016

News: Chrześcijański portal randkowy, Mowa nienawiści, Węgry, Hostel LGBT, Laverne Cox ...


Chrześcijański portal randkowy ChristianMingle.com, sąd nakazał pozwolenie ranki dla osób LGBT, do tej pory zakazano dla LGBT.

Dwóch gejów oskarżyli za dyskryminację osób homoseksualny że nie mogą szukać swoi drugi połówek którzy są wierzący.

Sąd nie tylko nakazał ChristianMingle.com jak i strony partnerskie CatholicMingle.com, AdventistSinglesConnection.com i BlackSingles.com, strony te też będą muszą pozwolić umawiać się dla osób homoseksualny.

To nie pierwszy pozew przeciwko portalowi randkowego chrześcijańskiego wcześniej eHarmony, też przegrał sprawę po wielu latach walki. Obecnie mają randkowy portal dla osób homoseksualny. (PinkNews)

Dodam do nich też należy portal randkowy dla samotny żydów, np w Wielkiej Brytanii czy Francji oni uznają związki jednopłciowe. W Ameryce mają problem uznawać osób LGBT, dziwni ludzie w zarządzie Spark Networks, w inny krajach pozwalają, a w kraju rodzinnym zakazują.

Joanna Scheuring-Wielgus pokazała na Twitterze anonim z pogróżkami. Prawdopodobnie był skierowany do Ryszarda Petru. "Nie znasz dnia ni godziny" - straszy w swoim liście "Snajper" - Gazeta.pl

Oto co powodują akceptowanie nienawiści, i podsycanie nienawiść przez skrajną prawice i też rząd. Chcą w Polsce żeby ktoś zabił polityka jak Jo Cox w Anglii albo strzelano do kongresmenki z Arizony, Gabrielle Giffords która ledwo przeżyła. Strzelano nacjonaliści tylko przez to nie podobało im się "lewicowe poglądy".

Katolicka moralność oburzenie na karanie nad zwierzętami. Propozycję resortu sprawiedliwości ws. zaostrzenia kar dla osób znęcających się nad zwierzętami. Publicysta "Gościa Niedzielnego" przedstawił właśnie tyradę argumentów przeciwko rygorystycznym karom. Zdaniem Franciszka Kucharczaka kary mają być "jakieś", byle nie za ostre.

Dużym minusem kolejnych awansów na rzecz zwierząt jest, śmiem twierdzić, zacierająca się coraz bardziej w świadomości społecznej różnica między ludźmi a zwierzętami - Gazeta.pl.

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że dwóch-miesięczny areszt irańskiego geja ubiegającej się o azyl jest naruszeniem Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, skazał Węgry.

ILGA-Europe Evelyne Paradis powiedziała "Mamy świadomość coraz pogarsza się sytuacja osób LGBTI na Węgrzech w ciągu ostatnich kilku lat. Surowe metody władze węgierskie używają do sytuacji uchodźcy, jest kolejnym dowodem spadku szacunku dla praw podstawowych w tym kraju."

OM, jest irańskim uchodźcą urodzony w 1982 roku, obecnie mieszka w Budapeszcie. Sprawa dotyczy jego aresztowania na 58 dni z powodu prośbę o azyl na Węgrzech. Podróżując przez Serbię, OM przybył na Węgrzech w czerwcu 2014 roku, gdzie został zatrzymany. Złożył wniosek o azyl stwierdzające, że został zmuszony do ucieczki z Iranu, z powodu jego orientacji. Na jego rozprawie azylowej zarzucono, z powodu jego orientacji seksualnej zostało postępowanie karne wszczęte przeciwko niemu łącznie z karą śmierci w Iranie. Skarżący zwrócił się do organu kilkakrotnie azyl do uwolnienia go z zakładu karnego lub przeniesienia go do otwartego zakładu z powodu molestowania jego z powodu jego orientacji seksualnej. Przetrzymywanie OM został ostatecznie wypuszczony w dniu 22 sierpnia 2014. W październiku 2014 roku został uznany za uchodźcę.

W co najmniej 73 krajach kontakty homoseksualne uznawane są za nielegalne.

Autor raportu Aengus Carroll twierdzi, że w trzech czwartych tych państw prawo jest pozostałością po czasach kolonializmu. Na przykład w Indiach Sekcja 377 kodeksu karnego, która zabrania „stosunku cielesnego niezgodnego z prawami natury”, powstała za czasów rządów brytyjskich w latach 60. XIX wieku. Obalono ją w 2009 roku, a następnie przywrócono w 2013.

Mimo to nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie federalne prawo karne dotyczące nienawiści zostało rozszerzone, by włączyć do niego seksualność i gender, w tym roku na poziomie stanowym przygotowano blisko 200 projektów ustaw wymierzonych w społeczności LGBT, podaje Human Rights Campaign. Na Florydzie wprowadzono nowe prawo zwane „Pastor Protection Act” na mocy którego księża mogą odmówić udzielenia ślubu osobom tej samej płci. Z kolei prawo zabraniające dyskryminacji zawodowej ze względu na seksualność obowiązuje w mniej niż połowie stanów.

Carroll zauważa, że Stany Zjednoczone również nie wprowadziły żadnych praw zapobiegających słownemu podżeganiu do nienawiści, które mogłyby być potężną restrykcją w świecie, w którym łatwo rozbuchać wiadomości wysyłane przez social media. Z raportu wynika, że 36 państw, w tym Irlandia, Republika Południowej Afryki i Norwegia, wprowadziły takie zakazy mowy nienawiści. (...) - national-geographic.

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Mariusz Szczygieł wspiera akcję ‪‎Uratujmy Hostel‬. Hostel interwencyjny dla osób LGBT jest zagrożony, zbieramy fundusze na jego przetrwanie. Ty też możesz pomóc, wystarczy wejść na stronę www.lgbthostel.plWięcej informacji tutaj.


Laverne Cox honoruje Marsha P. Johnson i Sylvia Rivera, wielki działaczki które uczestniczyły w zamieszkach  Stonewall.Janet Mock o zamieszkach Stonewall były iskrą oporuJon Barrett, były redaktor naczelny The Advocate (2008-2011), trzeba mówić dzisiejszej młodzieży LGBT o "naszej historii" i ikonach ruch LGBT, takich jak Bayard Rustin, Keith Haring, i Dusty Springfield, którzy wpłynęły społeczeństwo LGBT, walkę o równe prawa.Tegan i Sara inspirują Billie Jean King, mówią o swoim podziwie dla Billie Jean King i jej poparcia dla społeczności lesbijek.Anne Stockwell z 'The Advocate' była redaktorką (2006-2008), mówi o znaczeniu magazyn dla młodzieży LGBT marginalizowanych czytelników.Jason Collins o swojej przyjaźni z Billie Jean KingAktor Cheyenne Jackson mówi jak się czuł inny w małym miasteczku w północnym Idaho.GLAAD obchodzi pierwszą rocznicę równości małżeńskiej w Ameryce i pamięta o ofiarach masakry w Orlando podczas parady NYC Pride 2016


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz