piątek, 8 lipca 2016

News: Trybunał Konstytucyjny, KPH, Kościół Metodyści, Włochy, 500-lecie Reformacji, Aydian Dowling, RuPaul, Spice Girls ...


Stanowisko Kampanii Przeciw Homofobii wobec sporu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego w kontekście przyjęcia PiS-owskiej ustawy o TK.

Bardzo nas niepokoją i smucą działania partii rządzącej, która zmierza do pozbawienia Trybunału Konstytucyjnego niezależności. Trybunał pełni w państwie rolę bezpiecznika. Chroni nas m.in. przed wprowadzaniem przepisów naruszających prawa człowieka, w tym prawa osób LGBT. Jeśli jakiś przepis jest niezgodny z Konstytucją, niezależny i sprawnie działający Trybunał Konstytucyjny ma możliwość, aby ten przepis uchylić. W sytuacji, gdy instytucja ta zostaje sparaliżowana, a w Parlamencie samodzielną większość posiada partia, z której jednocześnie wywodzi się prezydent, ten bezpiecznik przestaje działać. Wówczas możliwe jest uchwalenie dowolnych przepisów, w tym również takich, które pod hasłem walki z „homopropagandą” zdelegalizują takie organizacje jak Kampania Przeciw Homofobii, a organizowanie Parady Równości uczynią niemożliwym. Walka o utrzymanie niezależności Trybunału jest dziś również walką o utrzymanie standardu ochrony praw osób LGBT w Polsce. Pamiętamy o tym, kiedy będziemy zastanawiać się czy warto wziąć udział w manifestacji w sprawie ochrony Trybunału Konstytucyjnego.

Kościół Metodyści w Wielkiej Brytanii rozważa umożliwienie małżeństw jednopłciowy, narażę będą debatować, w jaką stronę pójdą.

W Stanach Zjednoczonych, United Methodist Church wcześniej w tym roku opóźnił ostateczną decyzję w sprawie polityki LGBT w swoim kościele w obawie przed rozłamem. (PinkNews)

W 2031 r. we Włoszech ludzie przestaną zawierać śluby kościelne, jeśli utrzyma się obecne tempo ich spadku - prognozuje prestiżowy Instytut Badań Społecznych Censis. Wskazuje też, że za cztery lata liczba ślubów cywilnych będzie wyższa od małżeństw w Kościele. (Polsat News)

To koniec demokratycznego państwa prawa - tak o nowej ustawie o Trybunale Konstytucyjnym mówi były prezes TK prof. Andrzej Zoll. Jego zdaniem Trybunał zostanie teraz sparaliżowany; ograniczona będzie też jego niezależność. (TVN24)

Fala agresji na ulicach miast rośnie. Winę za nią ponoszą ideologiczni fanatycy, którzy otrzymali wsparcie części polityków i mediów. Po dzisiejszym ataku na przewodniczącą Zielonych zbierającą podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety oczekujemy odnalezienia sprawców i zapewnienia bezpieczeństwa zbierającym przez władze. Nie ulegniemy nienawiści - zbieramy dalej! (Partia Zielony)

W przyszłym roku odbywać się będą na całym świecie obchody 500-lecia Reformacji. W Niemczech – co zrozumiałe – mają one charakter państwowy. Do Szwecji na centralne uroczystości luteran przybywa papież Franciszek. W Polsce natomiast – poza województwem śląskim, gdzie tamtejszy Sejmik ogłosił rok 2017 Rokiem Reformacji – obchody nie będą miały takiego uznania władz. Dlaczego?

Komisja Kultury i Środków Przekazu Sejmu RP zdominowana przez PiS uniemożliwiła procedowanie nad wnioskiem grupy parlamentarzystów, aby ogłosić przyszły rok Rokiem Reformacji.

Jednocześnie wśród parlamentarzystów – tym razem z wyższej Izby – powstała inicjatywa, aby dodatkowo ogłosić Rok 2017 Rokiem Koronacji Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Korony Polskiej.

Fakt, że w przyjętych już patronatach roku 2017 są osoby duchowne związane z Kościołem rzymskokatolickim i jednocześnie odrzucono wniosek o docenieniu Reformacji jako nieodzownego komponentu wielokulturowej tożsamości Rzeczypospolitej wyraźnie pokazuje, że zasada równouprawnienia i szacunku (tylko obecnych?) władz do mniejszości wyznaniowych nie jest przestrzegana. (...) (Ekumenizm.pl)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Braden Bradley pochodzi z Hallsville, Teksasu, która jest małe miasteczko w północno-wschodnim Teksasie, opowiada swoją historie jak rodzice próbowali go wyleczyć z homoseksualizmu, modlił się do Boga żeby przestał być gejem. Wiele lat walki, mówi że kiedy był bliżej Boga kiedy zaakceptował kim jest.Trans mężczyzna Aydian Dowling, który pojawił się Men’s Health i Gay Times, podczas parady Toronto Pride, mówi chce pomóc innym trans osobom.RuPaul przemawiał po paradzie Toronto Pride, mówił o akceptację kim jest i znaczenie parad.Sierżant Mark Brejcha kieruje Camp Henry gdzie członkowie dewiza IV dzieli swoje historią wychodzenia z szafy.


Przebój "Wannabe", od grupy Spice Girls. W piątek obchodzić 20 urodziny. W związku z jubileuszem powstała nowa wersja piosenki. Oprócz nowych bohaterek w klipie pojawiły się hasła, m.in. apele o zaprzestanie przemocy wobec kobiet. (Polsat News)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Prawicowo skrajny fanatyków chrześcijański LifeSiteNews, wielkie hallo po na paradzie Toronto były osoby gołe, jeszcze też były dzieci. Krzyczą jak nigdy nie widzieli nagość, tak kuje ich nagość do po co tam przychodzą. Jeszcze wmawiają oni są ofiarami. Dla odważny osób kanadyjski portal LGBT Daily Xtra dwa zdjęcia nagości pierwsze i drugie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz