sobota, 23 lipca 2016

Hillary Clinton oddała hołd ofiarom z Orlando i spotkała z rodzinami i ofiarami masakry na klub gejowski


Zdjęcie Monica Alba
Hillary Clinton była w Orlando spotkała się z społecznością LGBT, przyjaciółmi i członkami rodziny ofiar masakry na klub Pulse, którym 49 zginęło, głównie latynoskich osób w dniu 12 czerwca.

"Musimy uznać i jest jasne, atak ukierunkowany był w Latynoskie społeczności LGBT" Clinton powiedziała dla Orlando Sentinel. "Nadal jest niebezpiecznie dla LGBT w Ameryce."

Clinton powiedziała, że to było "niefortunne faktem", dziś nadal członkowie społeczności LGBT "są bardziej prawdopodobne niż jakakolwiek inna grupa w naszym kraju być ofiarami przestępstw z nienawiści".

Na spotkaniu w Holden Heights Community Center, który został zamknięty dla publiczności, Clinton obiecała popierać zmiany na każdym szczeblu administracji, w celu "promowania rodzaje zmian, które nie dopuścić do prześladowania inny społeczności." Ona też chce ograniczyć broń. Potem Clinton oddała hołd przed klubem i złożyła kwiaty i spotkała się z ratownikami. (The Advocate/The New Civil Rights Movement)

Demokratyczny senator z Wirginii Tim Kaine ma być kandydatem Hillary Clinton na wiceprezydenta. O swoim wyborze była szefowa amerykańskiej dyplomacji poinformowała w piątek na Twitterze.

Clinton napisała także, że Kaine jest „człowiekiem, który poświęcił swoje życie walce na rzecz innych osób” Absolwent Harvardu, były misjonarz "To dla mnie ogromny zaszczyt być jej wice" - odpowiedział na Twitterze senator z Wirginii i były gubernator tego stanu. (TVN24)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz