sobota, 16 lipca 2016

News: Grupę Stonewall, Rosja, Multikulti Seniorzy LGBT, Gay USA, Hostel LGBT ...


Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich zaprosił minister oświaty Annę Zalewską do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. To reakcja na jej wizytę w programie "Kropka nad i" i unikanie odpowiedzi na pytania, kto dokonał mordów w Jedwabnem i Kielcach. (TVN Warszawa)

Kiedy człowiek dowiaduje się, że ma homoseksualne dziecko, to nie skacze pod sufit, bo bardzo się boi - mówi Alicja Czeszyk, jedna z uczestniczek debaty "Rodzice sojusznicy". Spotkanie, organizowane przez Grupę Stonewall, odbędzie się w sobotę

Sobotnie spotkanie organizowane jest dla rodziców homoseksualnych dzieci. Jak mówią działacze stowarzyszenia, strach, niepewność, niedowierzanie i niepokój - to tylko część emocji przeżywanych przez rodziców gejów i lesbijek.

- W przypadku coming outu najczęściej skupiamy się na przeżyciach osoby, która go dokonuje. Tymczasem dla wielu rodziców odkrycie homoseksualności swojego dziecka jest prawdziwym szokiem. Nagle zostają postawieni w obliczu zjawiska, o którym wiedzą bardzo niewiele. Jeszcze gorzej, gdy ta wiedza pochodzi ze szkodliwych stereotypów na temat gejów i lesbijek, chętnie powielanych przez społeczeństwo - mówi Anna Krystowczyk z Grupy Stonewall.

W sobotnim spotkaniu wezmą udział m.in. Alicja i Filip Czeszykowie, rodzice homoseksualnego Olka. Opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z akceptacją orientacji seksualnej syna. Alicja i Filip należą do warszawskiego stowarzyszenia Akceptacja, zrzeszającego rodziny osób LGBT.

- Rodzice martwią się, że dziecko będzie miało trudne życie. Na początku myśleliśmy o tym, że nie będzie miał rodziny i dzieci, ale to bardzo szybko nam przeszło, bo zrozumieliśmy, że przecież może mieć rodzinę - mówi Alicja Czeszyk.

- W Poznaniu nie działa niestety jeszcze żadna zorganizowana grupa rodziców osób LGBT. Jestem pewna, że takie spotkania byłyby bezcenne dla osób pragnących poznać innych rodziców gejów, lesbijek i osób transpłciowych. Myślę, że to uspokoiłoby obawy wielu zaniepokojonych matek i ojców. Tymczasem wszystkich spragnionych wymiany doświadczeń zapraszamy na sobotnie spotkanie w Psie Andaluzyjskim - zaprasza Anna Krystowczyk z Grupy Stonewall.

W dyskusji weźmie też udział dr Jowita Wycisk z Instytutu Psychologii UAM. Spotkanie "Rodzice Sojusznicy" odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 17.30 w Psie Andaluzyjskim przy ulicy Nowowiejskiego 17. Wstęp jest bezpłatny. (Gazeta Wyborcza)

Co czeka osób LGBT w Polsce, to co w rosji. Nie mówić wielu prawicy i katolicki portali wspierają Rosję za homofobie.

Dziennikarz Krasowski chciał dać innym gejom przykład odwagi. Ale jego przypadek świadczy o czymś dokładnie odwrotnym: nawet ci, którzy należą do putinowskiego systemu, nawet ci krytycznie nastawieni do opozycji, jeśli dokonają coming outu, narażają się na bojkot władzy. „Nie jesteś nasz i paszoł won” – tak brzmi najprostszy przekaz.

Brytyjski polityk, aktywista LGBT Peter Thatchel, który w 2007 r. odniósł poważne obrażenia podczas nielegalnej parady równości w Moskwie, ocenił, że poziom nastrojów antygejowskich w Rosji jest tak wysoki, że homoseksualiści boją się przyznawać do swojej orientacji seksualnej. Jego rosyjski kolega Igor Koczetkow dopowiada, że choć w Rosji mieszka około 10 mln gejów i lesbijek, to prawdopodobieństwo tego, iż jakiś minister oficjalnie przyzna się do homoseksualizmu, jest równe zeru.

Ustawa została wprowadzona na fali przykręcania śruby – Duma przyjmuje jedną za drugą ustawy zakazujące i ograniczające. Dotyczą przede wszystkim wolności obywatelskich (prawo do zgromadzeń, działalność NGO) i swobody mediów. Putin w swojej kolejnej kadencji postawił na konserwatywnie nastrojone masy. Wspiera go w dziele „konserwacji” Cerkiew prawosławna, nazywana przez zwolenników ostoją tradycji. Cerkiew, propagująca wartości konserwatywne, traktuje homoseksualizm jednoznacznie krytycznie: to grzech sodomski, a geje to ludzie chorzy. Hierarchowie potępiają związki małżeńskie między osobami tej samej płci. Ustawę antygejowską Cerkiew przyjęła z entuzjazmem.

„W Rosji homofobiczne nastroje rosną pod wpływem sterowanej odgórnie propagandy w kontrolowanych przez państwo mediach, szczególnie w telewizji, która jest głównym źródłem informacji w społeczeństwie – pisze w internetowej gazecie „Jeżedniewnyj Żurnał” Maria Płotko, socjolożka z Centrum Lewady. – Wobec narastającego napięcia w społeczeństwie nowa homofobiczna ustawa, podobnie jak prawo o zagranicznych agentach, to polowanie na wroga, sposób na znalezienie kozła ofiarnego i skanalizowanie niezadowolenia”.

W roku 1934 wprowadzono kary za homoseksualne związki – od trzech do pięciu lat w ciężkim obozie pracy. Dwa lata później w Wielkiej Encyklopedii Radzieckiej homoseksualizm zdefiniowano jako „seksualną perwersję”. Rok później zdelegalizowano aborcję, zaczęto przyznawać kobietom premie i nagrody za wielodzietność. Wprowadzono podatek dla rozwodników. Blisko 50 tys. gejów zamknięto w psychuszkach. Całość na Tygodnik Forum.

Pinksixty News wiadomości LGBT


Seniorzy LGBT w Nowym Jorku, spotykają się na karaokeW San Diego powstaje tanie mieszkania dla seniorów LGBTGay USA wieści LGBT od Free Speech TVKlip muzyczny Katy Perry - Rise, z okazji Igrzysk Olimpijski w Rio dla stacji NBC


Mariusz Kurc, redaktor naczelny magazynu Replika. Dołączył do Akcji ‪Uratujmy Hostel‬. Chcesz pomóc, udostępnij ten post! :)  W jaki sposób można wesprzeć Hostel interwencyjny dla osób LGBT finansowo? - przekazując darowiznę przez stronę: - DotPay: www.lgbthostel.pl - lub bezpośrednio na konto:  31 9011 0005 3030 0062 2000 0012 Stowarzyszenie Lambda Warszawa ul. Żurawia 24 A, 00-515 Warszawa, Tytułem: Darowizna na hostel LGBT  KOD SWIFT POLUPLPR Liczy się absolutnie każde wsparcie! Więcej informacji tutaj


Belfast Pride parada rok temuDemocracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


1 komentarz:

  1. Straszne,co się dzieje w Rosji,to średniowiecze mentalne!

    OdpowiedzUsuń