środa, 20 lipca 2016

News: Chile, Kalifornia, Rufus Wainwright, Jordania, Nicea, Indiana, Republikanie, Wiara i Tęcza, Bliźniaki geje, Hostel LGBT, Lady Gaga ...


W Chile, zaatakowano działaczki transpłciową kijem bejsbolowym. Po ciosa od agresorów, straciła kilka zębów.

Stowarzyszenie Movilh wezwał musi skończyć nienawiść nie może być kontynuowane ataki, aby wystąpić w Talca, czy gdziekolwiek indziej w Chile. Stowarzyszenie Movilh przypomina, że transpłciowe osoby są najbardziej podatni na nienawiść i dyskryminację w Chile.

Po tym ataku, Movilh prosi Kongres Chile uchwalić prawo dotyczące tożsamości płciowej, aby zmienić swoje imię i nazwisko i płeć tożsamości. Tylko w ten sposób mogą być uznawane i traktowane z godnością.

Według rocznego raportu dotyczącego praw człowieka w Chile w latach 2002 i 2015 miało miejsce w Chile 1,623 przypadków homofobii, ale tylko 8% zostały zgłoszone na policję. (ShanGay)

W Kalifornii uchwalono ustawę jednogłośnie zatwierdzili nowy program nauczania dla nauczania historii postanowił w którym rola osób LGBT w histoii. Kalifornia jest pierwszym stanem USA, historii LGBT w szkołach. (Queer.de)

Rufus Wainwright wcześniej odkrył jest gejem w wieku 13 lat. Rodzice nie byli na początku zachwyceni. "Mój ojciec nigdy nie chciał o tym rozmawiać. Nie był ani za ani przeciw, nie chciał słyszeć o tym". "Moja matka odkryła magazyn gejowski w moich rzeczach, kiedy miałem 14 lat. Kiedy wróciłem do domu na jedną noc, ona siedziała w salonie, szklanka whisky w jednej ręce i papierosem w drugiej ręce. Jesteś gejem, jesteś? powiedziała, on zaprzeczył bo w przeciwnym wypadku zostałyby wyrzucony z domu.

Wainwright ożenił się kilka lat temu za niemieckiego partnera Jörna Weisbrodta, dodatkowo jest ojcem matką jego córki pięcioletniej jest Lorca Cohen, córka kanadyjskiego piosenkarza Leonarda Cohena. Mieszka z matką w Los Angeles. Rufus mieszka w Kanadzie, często spotykają się w Kanadzie lub w Los Angeles. Obecnie stara się przekonać swojego męża żeby przenieść się do Los Angeles, aby być bliżej swojej córki. (Queer.de)

Twórca pierwszego arabskiego magazynu LGBT Khalid Abdel-Hadi, grozi jemu śmiercią i pozwy za "promocję homoseksualizmu" w świecie arabskim.

Mediów Komisja Jordanii wydała oświadczenie oświadczając "My Kali" nie jest magazynem zarejestrowanym według prawa, jeżeli zostanie wydrukowany do pozwą go. (GayStarNews)

Crystal Cash transpłciowa kobieta z Indiana, która została postrzelona przez domniemanego członka grupy kościelnej Israel United in Christ który są znani z nienawiści. Nadal nie może w stanie mówić w wyniku złamanej szczęki, została zaatakowana tylko z powodu jest transseksualną osobą. (NewNowNext)

Zamachowiec z Nicei który miał problemy psychiczny, rzekomo nazywał się muzułmaninem ale pił alkohol, brał narkotyki które są zakazane w islamie, media plotkują że był też biseksualny, miał romanse z kobietami i mężczyznami. (NewNowNext)

Facebook usunął konta Ruchu Narodowego i jego prezesa Roberta Winnickiego. Powód: naruszenie standardów portalu. „Nie zezwala się na obecność na Facebooku organizacjom i osobom propagującym nienawiść w stosunku do grup objętych ochroną. Podobnie jak w przypadku pozostałych standardów Facebooka wierzymy, że członkowie społeczności będą nam zgłaszać takie sytuacje” - piszą władze portalu. (Newsweek)

Przystań dla pielgrzymów-homoseksualistów podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Inicjatywa środowiska LGBT, w praktyce cykl spotkań dla gejów i lesbijek, nie została wpisana na oficjalna listę imprez towarzyszących ŚDM, ale z jego pomysłodawcami spotkał się kard. Stanisław Dziwisz - wideo na TVN24

Przygotowania do Światowych dni Młodzieży na ostatnie prostej. Do Krakowa ściągają tłumy pielgrzymów, a na ich przyjęcie czekają już Krakowianie. W tym geje i lesbijki ze środowisk LGBT, którzy przekonują, ze w Kościele powinno być miejsce dla wszystkich. (Superstacja)Podczas ŚDM w Krakowie powstanie Przystań Pielgrzymów LGBT. Choć nie ma jej na liście oficjalnych wydarzeń, to z pomysłodawcami spotkał się kard. Stanisław Dziwisz.  O tym czy w Kościele Katolickim jest miejsce dla osób LGBT, mówili o. Jacek Szymczak OP, KAI i Marcin Dzierżanowski, "Wiara i Tęcza".


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Wielu rodziców zrobi wszystko dla swoich dzieci. Bliźniacy Monastero Luke i Adam którzy ujawnili się razem w 2014 poprosili o pomoc swoją mamę na znalezienie im nowego chłopaków.Agata Passent,felietonistka i dziennikarka wraz z synkiem Antosiem, także nas wspierają przekazując darowiznę przez stronę: - DotPay: www.lgbthostel.pl - lub bezpośrednio na konto: 31 9011 0005 3030 0062 2000 0012 Stowarzyszenie Lambda Warszawa ul. Żurawia 24 A, 00-515 Warszawa, Tytułem: Darowizna na hostel LGBT


Lady Gaga podczas wakacji w Cabo San Lucas w Meksyku, odwiedziła sierociniec, rozmawiała z dziećmi i podarowała prezenty dodatkowo zaśpiewała Born This Way.


Melania Trump wystąpiła na konwencji Partii Republikańskiej. Komentatorzy wytknęli, że kilka zdań jej mowy może być plagiatem. Są niemal identyczne ze słowami Michelle Obamy sprzed 7 lat (gazeta.pl)

Trump i republikanie są znani z kradzieży praw wiele razy kradną prawa do muzyki, jak ostatnio też podczas konwencji republikanów zespół Queen jest przeciw wykorzystywanie piosenki "We Are The Champions", podczas konwencji republikanów.

Nie mówić Mike Pence kandydat na wiceprezydenta, który chciał żeby pięniądzę z AIDS/HIV były przeznaczone na leczenie homoseksualizmu, bezczelność wykorzystują piosenkę od Freddie Mercury który umarł na AIDS i był homoseksualny. (The Advocate)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


1 komentarz:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń