wtorek, 26 lipca 2016

Konwencja demokratów, prawa człowieka, LGBT, Demi Lovato, Jaron Collins, Karla Ortiz, Bernie Sanders ...


Demi Lovato przemawiała podczas konwencji demokratów, mówiła miedzy innymi o swojej chorobie psychicznej i podkreśla znaczenie jej leczenia stan polepsza.

"Podobnie jak miliony Amerykanów, i ja żyję z chorobą psychiczną. Ale jestem szczęśliwa. Mam wsparcie, aby uzyskać zdrowie. Niestety, zbyt wielu Amerykanów z wszystkich dziedzinach życia nie uzyskają pomoc. Albo dlatego, że boją się piętna, lub nie może sobie pozwolić na leczenie."

"Możemy to zrobić lepiej. Namawiam każdego polityka w celu wspierania prawa, które zapewni lepszy dostęp do opieki zdrowotnej i wsparcia dla wszystkich."Pierwszy gej koszykarz Jaron Collins, z bratem Jasonem, podczas konwencji demokratów. Moim marzeniem było grać w NBA i żyć jako dumny gej. Jak możesz powiedzieć swoim dzieciom, aby nie być tyranem, jeśli wybierasz Donalda Trumpa.

Prywatnie ujawniłem się do rodziny Clinton. Znam ich przez prawie 20 lat. Wiedziałem, że akceptują mnie za to kim jestem i że oni pomogą utorować drogę dla innych. Jestem zawsze wdzięczny za swoje słowa mądrości ich i bezwarunkowe poparcie.

Przepraszam, Peter Thiel, Jason Collins jest na gej liście że każdy chce być, jest dumniejszy niż prawicowy bogacz który myśli o pieniądza.Stanowa Senatorka Pat Spearman z Nevady, kiedy dołączyła do wojska w 1977 roku musiała ukrywać się że jest lesbijką. Mówiła miedzy innymi Trump zniesie wszelkie postępy w Ameryce, odwróci się od równości.

"Słyszeliśmy, jak Donald Trump, mówi chce chronić społeczność LGBTQ. Ale on jest przeciwko równości małżeńskiej i mówi że chce uchylić. Donald Trump mówi, że każdy może korzystać z każdej łazienki w Trump Tower ale nadal obsługuje haniebne ustawy które dyskryminuje osoby trans. On che znieść prawa transseksualny Amerykanów. Ale jego najgorszym atakiem na nas była jego wiceprezydent Indiany gubernator Mike Pence".

"Gubernator Pence podpisał ustawę, która pozwala odmawiać LGBTQ Amerykanów w imię religii. Jako lesbijkę, to mnie boli. Jako osoba wierząca, która mnie obraża."Kirsten Gellibrand silnie o prawa kobiet, LGBT, czy ludzi pracy. "Clinton zawsze pracowała dla tych, którzy potrzebują pomocy -Trump zawsze pracował dla swoi własnych interesów". "Dzięki równości małżeństw, więcej dzieci dorastają z dwiema mamusiami lub dwoma tatusiami."-Karla Ortiz, młoda dziewczynka, która mówiła do Clinton o jej strachu, że jej rodzice zostanie deportowany, po są emigrantami.


Senator Cory Booker: Wszyscy Amerykanie, każdej rasy, płci, homo lub hetero, wszystkich religii, ateista ma prawo do praw obywatelskich. Trump mimo jest bogaty, ale jego firm wiele zbankrutowały. Trump jest rasistą i seksistą. Miłość zawsze przebija nienawiść.


Pierwsza dama Michelle Obama, ludzie w Orlando oddawali krew, bo to mógł być ich syn, lub ich córka w tym klubie".

- W tych wyborach nie chodzi o to, czy wybierzemy kogoś z prawicy, czy z lewicy. Chodzi o to, kto będzie miał władzę, by kształtować przyszłość naszych dzieci. Jest tylko jedna osoba, której ufam w tej kwestii. To Hillary Clinton - powiedziała Michelle Obama.

Żona prezydenta podkreśliła, że Hillary "nigdy nie ugina się pod presją" i "nigdy nie rezygnuje". - Chcę kogoś, kto ma w sobie taką siłę, aby wytrzymać przeciwności losu - powiedziała.

- Chcę prezydenta, który nauczy nasze dzieci, że każdy w naszym kraju ma znaczenie i że kiedy zdarza się kryzys, nie powinniśmy się kłócić i walczyć ze sobą, tylko pomagać sobie nawzajem - dodała. (TVN24)Senator Bernie Sanders. Sanders powiedział, że jego "rewolucja trwa" i przypomniał, że głosowało na niego ponad milion demokratów. Zapewnił, że razem z nimi będzie nadal walczyć o "rząd reprezentujący wszystkich". Przypomniał o nierównościach i o kurczeniu się klasy średniej w USA. Pochwalił prezydenta Baracka Obamę za wydobycie kraju z recesji, ale podkreślił, że "trzeba zrobić jeszcze dużo, dużo więcej".

Sanders argumentował, że nie można dopuścić do zwycięstwa Trumpa, który "chce nas dzielić i obraża kobiety, Latynosów i muzułmanów" i który mimo swojej często populistycznej retoryki jest kandydatem wielkiego biznesu i religijnej prawicy.

- Hillary nominuje sędziów Sądu Najwyższego, którzy uchylą decyzję Citizens United [zezwalającą korporacjom na nieograniczone finansowanie kampanii wyborczych - red.], którzy będą bronić prawa wyboru dla kobiet [do aborcji - red.] i praw imigrantów - oświadczył. (TVN24)


Też spot Hillary Clinton dotyczące praw LGBTBarney Frank były kongresmen pierwszy który ujawnił się że jest gejem, przemawiał na konwencji demokratów na początku.Kongresmen Elijah CummingsConnecticut gubernator Dan MalloyBoston burmistrz Marty WalshAstrid Silva dzieli swoją historię jako emigrantka która jest nieudokumentowanym


Anastasia Somoza, niesprawna która walczy o inny godność przemawiała. Somoza o Trumpie: czuję się tak bardzo źle widzę tyle nienawiści w jego sercu. Jako prezydent Clinton zrobi wszystko co w jej mocy, aby wspierać prawa i godność ludzkość. Każdego Amerykanina/amerykanki.Senatorka Elizabeth Warren, "Bernie przypomina nam, że Demokraci walczą o każdego dnia. Dziękuję, Bernie, Dziękujemy." Trump nie kiwnął palcem, aby pomóc ludziom pracy. Trump myśli, że może wygrać dzięki podsycanie strachu i nienawiści ... wybrał swojego wiceprezydenta który jest anty LGBT.Aktorka Eva Longoria: jestem z Teksasu. Moja rodzina nie przekroczyła granicy. Granica przekroczyła nas."ShareFile twórczyni Jesse Lipson, mówiła o ustawie z Północnej Karoliny, która zakazuje trans osobom używanie łazienek.


Sarah Silverman aktorka i satyryczka, wystąpiła na konwencji demokratów wspiera Hillary Clinton.Paul Simon zaśpiewał Bridge Over Troubled Water"Mario Cuomo wspominano byłego gubernatora stanu Nowy Jork i członka demokratów, dodam że dziś Nowym Jorkiem stanem gubernatorem jest jego syn Andrew Cuomo.Nie można zabraknąć też członka rodziny Kennedy, Joseph P. Kennedy III