wtorek, 5 lipca 2016

News: Portoryko, Orlando, Nowoczesna, Bośnia, Gejowski chór Orlnado, Różowy trójkąt, Maria Peszek ...


W San Juan, Puerto Rico, odsłonięto pierwszy pomnik LGBT też który służy ofiarom masakry w Orlando, większość zamordowany osób mieli pochodzenie Puertorykańskie.

Pomnik, położone w Millennium Park San Juan, składa się z siedmiu prostokątnych kolumn w kolorach tęczy, u podstawy pomnika jest tablica podkreślając nazwiska 23 Puerto Rico ofiar zabitych w masakrze, z dodatkowymi 26 ofiar wymienionych.

"To hołd dla życia wzmacnia nasze zaangażowanie w walkę z nienawiścią - przeciwko homofobii z miłością i szacunkiem. Nasze hasło rozbrzmiewa we wszystkich naszych sercach: miłość to miłość, miłość, miłość ... "

"Dzisiaj świętujemy życie", powiedział burmistrz San Juan Carmen Yulin na inauguracji pomnika podczas parady Pride. "Musimy współpracować w celu wyeliminowania dyskryminacji i homofobii. Musimy podnieść nasz głos sprawiedliwości i równości każdego z nas, którzy są ludźmi. Musimy starać się mieć kraj, w którym wszyscy są równi i nikt nie został osądzony za to tylko kochają." (The Advocate)

W Australii do agencji opiekunek zgłosili się rodzice poszukujący niani dla swoi dzieci, ich żądania za szokowano że szukają niani która jest homofobką, nienawidzi osób LGBT. (PinkNews)

To miasta małe i średnie się wyludniają, mają problemy budżetowe, wysoki poziom ubóstwa. To u nas brakuje mieszkań, nam się odcina kolejne połączenia kolejowe. Trzeba zmian - mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Robert Biedroń: Nie narzekam - 7 tys. na rękę. Mniej niż wójtowie okolicznych gmin. Mimo że w Sejmie zarabiałem półtorakrotnie więcej, nie mam poczucia, że to nie fair. Jestem prezydentem miasta, które odziedziczyłem w katastrofalnej sytuacji finansowej. Dzisiaj problemem jest raczej przepaść pomiędzy płacami szefów a szeregowych pracowników. Jeśli oczekuję od mieszkańców zaciskania pasa, to ja też powinienem się dostosować. (...) - Gazeta Wyborcza.

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku zakończyła postępowanie wyjaśniające w sprawie córki radnej z Prawa i Sprawiedliwości zatrzymanej podczas Marszu Równości w maju. Ustalono, że nie ma podstaw do wszczęcia postępowań dyscyplinarnych wobec funkcjonariuszy biorących udział w zajściu. (onet.pl)

Nasze przyzwolenie na pomówienia otwiera drogę do mowy nienawiści - mówiła w Sejmie Wanda Majewska z Partii Zieloni na debacie "Zatrzymać spiralę agresji. Jak powstrzymać mowę pogardy i niebezpieczeństwo przestępstw z uprzedzeń?". Organizatorzy konferencji, Nowoczesna, Kampania Przeciw Homofobii i Fundacja TUS planują szereg dalszych kroków, w tym stały monitoring i zmiany w kodeksie karnym. Uczestnicy konferencji deklarowali w tym celu współdziałanie niezależnie od przynależności organizacyjnej bądź politycznej. Partia Zieloni także będzie wspierać te działania.

Partia Ryszarda Petru chce większych kar za mowę nienawiści Za znieważenie homoseksualistów groziłyby trzy lata więzienia Jeszcze wyższe kary przewidywałyby za stosowanie gróźb - gazeta.pl

Dobre wieści z muzułmańskiego kraju Bośni i Hercegowiny, w końcu przyjęła rozporządzenie dotyczące mowie nienawiści do kodeksu karnego. Oznacza to, kodeks prawa zbrodnia z nienawiści obejmuje zarówno orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. (ILGA Europe)

Zabójstwo deputowanej Jo Cox "wielbicieli" i mowy nienawiści w Polsce też są, Nowoczesna chce walczyć z mową nienawiścią.
Klip muzyczny Gejowski chór z Orlnado - You'll never walk alone


​Pinksixty News wiadomości LGBT


O "Mężczyznach z różowym trójkątem" opowiada dr Joanna Ostrowska


Lepiej Późno Niż Wcale: z Marią Peszek rozmawiają Mariusz Kurc i Krzysztof Tomasik


Billy Porter, Cheyenne Jackson, Raymond Braun i Lance Bass swoje ulubione wspomnienia parad "Pride".


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Z Islandii szydzono, że ma więcej wulkanów niż zawodowych piłkarzy, a z jej reprezentacji, że jeszcze kilka lat temu dostawała baty od Liechtensteinu. Tymczasem to wyspiarze podczas Euro mieli prawo śmiać się z innych. Najgłośniej z Anglii, ojczyzny futbolu. Choć ich przygoda skończyła się dotkliwie, to nie muszą się wstydzić. (TVN24)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz