piątek, 22 lipca 2016

News: Związki partnerskie, Rumunia, Ross Lynch, Robert Biedroń, Caitlyn Jenner, Shannen Doherty, Rasizm ...


Fot: Miłość Nie Wyklucza
Prawdopodobnie w legislacyjnym pośpiechu PiS przyznało parom jednopłciowym jedno z uprawnień małżeńskich.

W znowelizowanej właśnie przez PiS ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta znalazł się zapis realizujący jeden z postulatów zwolenników związków partnerskich (lub małżeństw jednopłciowych). Otóż wprowadzono prawo do ujawnienia tajemnicy lekarskiej po śmierci osoby, z którą pozostawało się „we wspólnym pożyciu” (zapis ten nie wyklucza par jednopłciowych). Stało się tak na wniosek posłów Prawa i Sprawiedliwości przekonanych, że „zakres tajemnicy lekarskiej [był] ujęty zbyt szeroko, uniemożliwiając często osobom najbliższym wobec zmarłego pacjenta dochodzenie roszczeń lub odpowiedzialności wobec osób, które mogły przyczynić się do śmierci pacjenta”.

Chodzi o możliwość zwolnienia lekarza z tajemnicy lekarskiej po śmierci partnera. W sytuacjach takich jak proces w sprawie błędu lekarskiego bądź dyskryminacji pozwoli to np. na upublicznienie danych lekarskich i pozyskanie uwagi oraz sympatii opinii publicznej - Tygodnik Polityka.

Miłość Nie Wyklucza: "Być może zdarzyło się kiedyś, że ktoś w Twojej obecności znieważył inną osobę na tle rasistowskim, ksenofobicznym, homofobicznym, transfobicznym... Mi czasami brakuje refleksu, żeby odpowiednio zareagować, czasem wchodzę w nieprzyjemną wymianę zdań z agresorem lub agresorką. Zwykle kończy się to eskalacją złych emocji.

A przecież to nie atakująca osoba powinna być w centrum naszego zainteresowania, tylko ofiara ataku. Wyciągnij do niej rękę, przysiądź się, porozmawiaj o czymś neutralnym. Spraw, że właśnie ten pozytywny gest zapadnie jej w pamięć, zostanie z nią na dłużej."

Cerkiew Rumunii wygrała doprowadziła do referendum do zakazu małżeństw jednopłciowy w konstytucji Rumuńskiej. Rumuński Sąd Konstytucyjny podjął ogromny krok wstecz w zakresie praw LGBT po homofobicznej i nienawistnej kampanii wobec osób LGBT która ma zakazać małżeństwa jednopłciowe w konstytucji.

"W praktyce, zmiany te kilka słów w konstytucji będą miały głębokie konsekwencje dla par tej samej płci i ich dzieci mieszkających w Rumunii," powiedziała Evelyne Paradis, z ILGA-Europe.

Ale działacze LGBT w Rumunii to początek wojny, po teraz będą mogli zakazać wiele inny jak np aborcję, pornografie, czy zniechęcić do rozwodów, zakaz wszelkich edukacji seksualnej w szkołach. (GayStarNews)

Gwiazda Disney'a 20-letni aktor, Ross Lynch znany z roli Brady w Disney'a filmie Teen Beach Movie, ma zagrać w filmie o seryjnym mordercy Jeffery Dahmer, niezależny film, My Friend Dahmer.

Jeffery Dahmer był psycholem nekrofilem i kanibalem. W latach 1978–1991 zabił, a następnie zgwałcił, nawet zjadł mięso swoich ofiar, ponad 17 młodych mężczyzn i chłopców. (Attitude)

Ciemnoskóry mężczyzna usłyszał w pociągu, że jest "czarnuchem, brudasem i ma wy...ć". Inni pasażerowie zmusili go do opuszczenia pociągu. - Nie będzie mnie brudas dotykać – wykrzyczała kobieta, która brała udział w rasistowskim ataku. (TVN Warszawa)

20-letni gej został podpalony w ataku homofobicznym w Stockton, Anglia. Policja traktuje to jako homofobiczne przestępstwo z nienawiści. Nogi ofiary były tak poważne, że było konieczne przeszczep skóry.

Policja wciąż szuka napastników, którzy uciekli. Człowiek, który zapalił aerozol i rzucił pod nogi ofierze jest opisany jako "biały, w wieku 20 lat, średniej budowy oraz blond włosami." (NewNowNext)

zdjęcie Anna Grodzka 
Poeta Adam Zagajewski został w środę odznaczony insygniami Kawalera Legii Honorowej, a polityk Robert Biedroń - insygniami Kawalera Narodowego Orderu Zasługi. Odznaczono też tłumaczkę Maję Wodecką i Piotra Szwedo z UJ.

Insygniami Kawalera Narodowego Orderu Zasługi nagrodzono też Roberta Biedronia, prezydenta Słupska, działacza na rzecz środowisk LGBT. Biedroń był m.in. pomysłodawcą i współtwórcą Kampanii Przeciwko Homofobii. Polityka nagrodzono za "walkę o prawa człowieka i mniejszości seksualnych". - Bliskie są panu wartości, które nas łączą - podkreślił ambasador Francji.

- Obecnie stoimy przed wielkim wyzwaniem - powiedział Biedroń w mowie, wygłoszonej po francusku. - Chodzi o próbę przekonania nas, że nie potrzebujemy różnorodności, tolerancji i otwarcia. Ale nie jest to prawda. (Gazeta Wyborcza)

Polski nie stać na to żeby płacić aż tak wysokie wynagrodzenia dla polityków, z których zresztą większość Polaków jest niezadowolona. Z jednym wyjątkiem: uważam, że dobrym pomysłem jest wynagrodzenie dla pierwszej dajmy - powiedział w programie Polsat News Robert Biedroń.

Grupa "Wiara i tęcza" zrzeszająca wierzących homoseksualistów w czasie Światowych Dni Młodzieży organizuje "Przystań Pielgrzymów LGBT" i zaprasza "wierzące lesbijki, gejów, biseksualnych, transpłciowych", do udziału w ich wydarzeniach. Zapytany o ten pomysł Biedroń odpowiedział: - Geje i lesbijki są częścią naszego społeczeństwa, a polskie społeczeństwo jest w większości katolickie i tacy są też geje i lesbijki. Bardzo wielu wśród nich jest katolików, którzy jakoś muszą sobie radzić z wiarą.

Przyznał, że kibicuje papieżowi Franciszkowi i nie może doczekać się jego przybycia do Polski. Podkreślił, że Franciszek daje szanse Kościołowi na to żeby "podążył z duchem czasu, żeby miał szansę, żeby złapać kolejny oddech, który sprawi że będzie jeszcze silniejszy". - Takiemu Kościołowi kibicuję. Kiedy widzę miłosierdzie papieża Franciszka, zaczynam żałować, że nie jestem katolikiem - powiedział prezydent Słupska. (Polsat News)Pinksixty News wiadomości LGBT


Caitlyn Jenner gościła na spotkaniu Log Cabin, mówiła o anty-transpłciowych prawa tak zwane "łazienki" w całej Ameryce, żartuje, że niektórzy Republikanie powinny mieć zakaz używanie toalet publicznych.

"W ciągu ostatnich kilku lat, mamy trze republikanów, którzy zostali aresztowani w lubieżnych zachowań w męskiej łazience," powiedziała, podając byłego Missisipi kongresmena John Hinson, byłego Idaho senatora Larry Craig i z Florydy Bob Allen.

"Może to, co powinniśmy zrobić, to zakazać republikanom na szczeblu państwowym, chodzić do łazienki publicznej, Jenner żartowała. Dodała "Chcemy, chronić ludzi." (The Hill)


Shannen Doherty zmaga się nowotworem piersi. W związku z chemioterapią, zaczęły wypadać jej włosy. W środę w otoczeniu najbliższych podjęła decyzję o zgoleniu głowy. Na Instagramie opublikowała swoje zdjęcia. (TVN24)


Sadiq Khan burmistrz Londynu, nowy klip "Londyn jest otwarty na wszystkich", w klipie wiele osób otwiera drzwi że mieszkańcy są różnorodni i otwarci w Londynie.


Masz wątpliwości, że Donald Trump i Mike Pence stanowią zagrożenie dla równości LGBTQ więcej na HRC.
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Policja na Florydzie postrzeliła czarnoskórego opiekuna, który próbował na ulicy uspokoić swego autystycznego pacjenta. Trzymał ręce w górze i kilkakrotnie powtarzał, że nie jest uzbrojony. Incydent nagrano na smartfonie - podają w czwartek media w USA. (TVN24)