poniedziałek, 18 lipca 2016

News: Jacek Dehnel, Robert Biedroń, Mr. Gay Europe, Donald Trump, San Diego, Peter Thiel, Kanada, Pakistan ...


„Dzieciaki w gimnazjum kipią od homofobii nie dlatego, że się z nią urodziły, ale dlatego, że tak zostały ukształtowane przez szkołę, ambonę, prasę, sejmową mównicę. Dziennikarzy, biskupów, polityków. Ci ludzie mają na rękach krew wielu dzieci, które co roku się zabijają przez homofobię” - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Jacek Dehnel, jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, autor między innymi „Lali”, „Saturna”, „Matki Makryny” czy wydanej niedawno powieści „Krivoklat”, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Paszportu Polityki, wielokrotnie nominowany do nagrody literackiej Nike. Z Dehnelem rozmawiamy o polskiej homofobii i tym, jak wielkie stanowi zagrożenie; grzechach biskupów i sugestiach wprowadzenia w Polsce prawa religijnego; podobieństwach Jarosława Kaczyńskiego do Władysława Gomułki; kulcie żołnierzy wyklętych i nienawistnikach oburzających się na „polskie obozy śmierci”, ale zapraszających jednocześnie uchodźców do Auschwitz.

Żyję w społeczeństwie nienawistnym - Jacek Dehnel. „Dzieciaki w gimnazjum kipią od homofobii nie dlatego, że się z nią urodziły, ale dlatego, że tak zostały ukształtowane przez szkołę, ambonę, prasę, sejmową mównicę. Dziennikarzy, biskupów, polityków. Ci ludzie mają na rękach krew wielu dzieci, które co roku się zabijają przez homofobię” - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Jacek Dehnel. Całość na WP.pl

Trump i Ted Cruz, na bilbordzie całują. Billboard został wzniesiony w Cleveland, Ohio gdzie będzie konwencja republikanów. Chcą pokazać twórcy bilbordu homofobia szkodzi, najbardziej młodym LGBT, którzy będą ofiarami nienawiści wyrzucani z domów, leczeni za to kim są, a nawet zabić się. (PinkNews)

Papież Franciszek jest inspiracją, której do tej pory w Katolickim Kościele brakowało – mówi „Newsweekowi” prezydent Słupska Robert Biedroń.

Papież Franciszek intryguje, budzi ciekawość, przyciąga uwagę mediów. Jego słowa błyskawicznie cytuje cały, nie tylko katolicki świat. Nie znaczy to, że Franciszek ma samych przyjaciół, zdarza mu się budzić niechęć, nawet wrogość.

Kiedy myślę Franciszek, to... No właśnie. O to, jakie skojarzenia przychodzą do głowy na myśl o papieżu z Argentyny zapytaliśmy polskich, pisarzy, publicystów, ludzi świata kultury i mediów. Zobaczcie, co nam powiedzieli. (Newsweek)

Ruszyło głosowanie do tytułu Mr. Gay Europe, wśród kandydatów jest reprezentant Polski - Andrzej, głosowanie na stronie Mr Gay Europe.

11 lipca, podczas finału Mister Gay Poland, wybrano najpiękniejszego geja w Polsce. O tym, skąd wziął się pomysł na tego typu imprezę i czy takie akcje pomagają przełamywać społeczne stereotypy i uprzedzenia, rozmawialiśmy z Pawłem Zabilskim, organizatorem wyborów i Konradem Majem, psychologiem społecznym - Dzień Dobry TVN.

Justin Trudeau nie istnieje. Mówię poważnie. Jest feministyczną, ekologiczną, progresywną, LGBT - ogólnie, lewacką, jak to się teraz mówi - fantazją na temat polityka. Do tego fantazją, która ma 1,88 m wzrostu, sylwetkę jogina i twarz księcia Eryka z Disnejowskiej "Małej Syrenki".

„Jestem feministą i jestem z tego dumny. Mówię o tym tak często, jak tylko mogę i za każdym razem media o tym informują, a Twitter eksploduje. Będę więc powtarzał, że jestem feministą, aż nie wywoła to żadnej reakcji – bo do tego właśnie dążymy”. (Gazeta Wyborcza)

PiS w oparach absurdu, w Polsce dobra zmiana więcej nienawiści, chamstwa. Dodatkowo promuje prostytucję. (Queer.pl)

Szefowa wrocławskiego ONR została oskarżona o nawoływanie do nienawiści. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Podczas jednej z manifestacji muzułmanów nazywała "ścierwami". Nie przyznaje się do winy i prosi Zbigniewa Ziobrę o interwencję. (TVN24)

Wyniki sekcji zwłok wyciekły Omara Mateena który zaatakował klub gejowski Pulse w Orlando zabijając 49 osób. Sekcja pokazuje że stosował sterydy, ale badacze nie są jeszcze pewni, czy to odegrało rolę w jego szału mordowania osób.

Wiele mówią że osoby które biorą sterydy mają detencję do agresji, popełniają agresywne akty, takie jak walki fizyczne lub rozbój, kradzieży, wandalizmu czy kradzieży.  (The Advocate)

Gubernator Indiana Mike Pence który został kandydatem Donalda Trumpa na wiceprezydenta. Jest znany homofob, wielokrotnie mówił o odebraniu prawa LGBT przemówieniu przeciwko małżeństw homoseksualnych, Pence powiedział "upadek społeczny nadejście pogorszenie małżeństwa i rodziny".

Podpisał ustawę która pozwala dyskryminować osób LGBT w imię religii. Sprzeciwiał ustawie, która zakazuje dyskryminacji osób LGBT w miejscu pracy. Sprzeciwiał uchylenie nie pytaj, nie mów, tak zwane służby wojskowej dla osób homoseksualny. Odrzucił dyrektywę administracji Obamy dotyczące transpłciowych łazienek. (Time)

Dodatkowo Mike Pence, powiedział w 2000 roku, chciałbym wysłać pieniądze przeznaczonych na opiekę nad osobami z HIV/AIDS do organizacji, które zapewnia leczenie homoseksualizmu. (Towleroad)

Najbardziej był przeciwnikiem organizacji i ustawy imienia chłopca Ryan White, kim był ten chłopiec. Stał się międzynarodowym symbolem dziecięcej walki z HIV/AIDS, po wydaleniu go ze szkoły z powodu nosicielstwa wirusa. Chłopiec, cierpiał na hemofilię, a HIV zaraził się podczas jednej z transfuzji.


Policja San Diego, funkcjonariuszka Christine Garcia która jest transkobietą


Qandeel Baloch - pakistańska modelka i celebrytka krytycznie wyrażająca się o patriarchalnym modelu społeczeństwa, w którym żyła - została zamordowana przez swojego brata. Kilkadziesiąt godzin po zabójstwie został on schwytany przez policję. Przyznał się do winy. Powiedział, że było to "honorowe zabójstwo". (TVN24)


Film pokazuje za dużo tracimy czasu na telefony, niż żyć rozmawiać.


PayPal współzałożyciel Peter Thiel, będzie pierwszym gejem mówcą na scenie konwencji Republikańskiej, która tym roku jest najbardziej homofobiczna.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz