poniedziałek, 25 lipca 2016

News: Niemcy, Robert Biedroń, Hostel LGBT, HRC, Portoryko, Do It Yourself, Berlin, Demokraci, Meksyk ...


Niemieccy populiści z AfD, którzy znani byli dotychczas z bardzo krytycznego a czasami radykalnego nastawienia do tematu równości małżeńskiej, odkryli LGBT jako grupę docelową. W najnowszej akcji plakatowej straszą pary jednopłciowe muzułmańskimi uchodźcami.

"Ja i mój partner nie przywiązujemy wagi do znajomości z muzułmańskimi uchodźcami, dla których nasza miłość jest grzechem śmiertelnym" - czytamy na plakatach.

Skąd ta nagła "troska"? Wiosną tego roku Andreas Gehlmann - jeden z polityków AfD - przekonywał, że homoseksualność powinna być w Niemczech karalna. (Queer.pl)

Berlina burmistrz Michael Müller, nazywa kampanie AFD jako ksenofobiczną i ostro krytykuje, że chcą skłócić społeczność LGBT żeby atakowali muzułmanów.

Same organizację LGBT w Niemcze też potępiają kampanie którą nazywają fałszywy gejów używają do podsycanie nienawiści wobec muzułmanów. (Queer.de)

Robert Biedroń dla "Gazety Wyborczej". Jak ojciec zareagował na pana coming out?

„Milcząco zaakceptował. Przyjeżdżał do mnie i mojego partnera, szanował go. Przerabiał ten temat w sobie. To typowe dla mężczyzn w Polsce, że ukrywają swoje uczucia, nie powiedzą, co ich dręczy, co myślą. Nie wytrzymujemy presji bycia twardym, stąd tyle samobójstw wśród facetów. Ojciec też miał przyrośniętą do twarzy maskę. Nie okazywał uczuć, a jeśli chciał je okazać, to tylko agresją.”

A mama jak zareagowała? „Wstydziła się. Bo znowu martwiła się, co ludzie powiedzą. A dzisiaj ludzie mówią, że jej syn powinien być prezydentem. Wtedy płacze. (…) Kiedy stała przy mnie w trakcie mojego zaprzysiężenia na prezydenta Słupska, czułem, że przeżywam jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu. Czułem dumę, że mama jest ze mnie dumna.”

Może pan w innym państwie. Znam parę, która właśnie pobrała się w Danii. „Ale taki ślub jest w Polsce nieważny. Mnie nie chodzi o symbol. Uważam, że obowiązkiem tego państwa jest umożliwić mi zawarcie ślubu tutaj. Zawrę ten związek, jak to będzie możliwe w Polsce. Notabene jestem chyba jedynym prezydentem w Europie Środkowo-Wschodniej, który może mieć w gabinecie rodzinne zdjęcie z partnerem.” (...)

Najstarszy mieszkaniec warszawskiego hostelu uciekł do niego po tym, jak jego brat uwięził go w domu, tłumacząc, że dzięki temu "nie będzie się ru**ał". Wielu trafiło tam po nieudanych próbach samobójczych. To schronienie dla osób LGBT, które doświadczyły przemocy. Dokładny adres znają wyłącznie jego lokatorzy oraz kadra. O jedynym tego typu ośrodku w Europie Wschodniej opowiada pracująca w nim Agnieszka Duszyńska.

- Trudno jednoznacznie określić. Stosunek naszego społeczeństwa do osób LGBT trochę się zmienia, aczkolwiek jest to powolny proces. Przemoc wobec tych osób pojawia się najczęściej w ich najbliższym otoczeniu, czyli w rodzinie albo sąsiedztwie. Często jej skala jest większa w małej miejscowości, gdzie wszyscy wszystko o sobie wiedzą. Taka osoba jest odrzucana, nie ma środków na życie i pomysłów na to, co ze sobą zrobić. W Warszawie jest trochę lepiej, tu można liczyć na większą anonimowość, ale i większą otwartość. Należy jednak pamiętać, że osoby, które szukają pomocy, często nie mają możliwości, żeby szybko przyjechać do stolicy. Gdy już zdecydują się na taki krok, wydają ostatnie pieniądze, żeby do nas trafić.

- Tak, odzywają się głównie dzięki telefonowi zaufania, ale myślę, że są świadome tego, że u nas nie będą mogły nocować. Na stronie internetowej informujemy o braku takiej możliwości. Było natomiast kilku chłopaków, których przyjęliśmy zaraz po ukończeniu przez nich 18 lat. Przyszli do nas od razu po swoich urodzinach, najwyraźniej czekali specjalnie na ten moment. To byli uczniowie liceów.

- Z naszego doświadczenia i z opowieści osób, które do nas przychodzą, wynika, że takie placówki nie zawsze są na to przygotowane. Zdarza się, że osoby LGBT ponownie doświadczają tam przemocy, tym razem ze strony współlokatorów. Co więcej, świadczą o tym również telefony pracowników schronisk, noclegowni czy innych miejsc interwencji kryzysowej. Oni nie wiedzą, co zrobić z osobami LGBT. Nie są przeszkoleni, nie mają pojęcia, jak się zachować, kiedy osoba, która do nich trafia, identyfikuje się z inną płcią niż biologiczna. To tylko potęguje w ofiarach poczucie odrzucenia. Hostel prowadzony przez Lambdę jest przede wszystkim miejscem bezpiecznym i profesjonalnym, w którym takie osoby nie są poddawane ocenom. Całość na Gazeta.pl

"Organizacja ŚDM w 2011 roku w Madrycie sfinansowana została w 70% ze składek partycypacyjnych uczestników i uczestniczek. Resztę pokryli darczyńcy. Szkoda, że polski Episkopat nie czerpie przykładu z hiszpańskiego Kościoła, tylko zgadza się na zaangażowanie środków z budżetu publicznego w wysokości przynajmniej 150 milionów zł. A mogłyby one posłużyć chociażby na zwalczanie biedy i nierówności społecznych, o czym wielokrotnie mówił już papież Franciszek." - mówi Łukasz P. Skurczyński w rozmowie z Trybuna.eu.

Badania wykazały, że pary homoseksualne, które są w otwartym związkach mogą tworzyć bliższe więzi. (PinkNews)

Podczas zbliżającej konwencji demokratów wśród osób które będzie przemawiać będą Lena Dunham, America Ferrera, Katy Perry, Alicia Keys, Eva Longoria, Jason Collins Demi Lovato, Debra Messing czy Chloë Moretz.

Oczywiście, też będą przemawiać Prezydent Barack Obama, wiceprezydent Joe Biden, pierwsza dama Michelle Obama, Bernie Sanders były prezydent Bill Clinton, Chelsea Clinton i oczywiście sama Hillary Clinton wiele inny. (NewNowNext)

Dodatkowo podczas konwencji demokratów po raz pierwszy wystąpi transpłciowa osoba jest nią Sarah McBride która jest sekretarzem prasowym Human Rights Campaign.

Przez dziesięciolecia, seks między mężczyznami był nielegalny w Niemczech. Prześladowanie homoseksualistów nasiliły się podczas nazizmu, kiedy tysiące homoseksualistów wywieziono do obozów zagłady. Do dnia dzisiejszego, którzy przeżyły nadal walczą, aby pozbyć swoich rejestrów karnych za to że są homoseksualni.


Obecnie 31 stanów w USA brakuje jasnych, powszechny zabezpieczeń niedyskryminacji wobec osób LGBT. Ustawa o równości wprowadzony w dniu 23 lipca to projekt, który zapewni ochronę wszystkich Amerykanów LGBT.


Lepiej Późno Niż Wcale: Do It Yourself, czyli jak oddolnie uczynić świat lepszym. Z Małgorzatą Gąsiorowską i Niną Rehorowską rozmawia Katarzyna Szustow.


Program Co byś zrobił? aktorzy rodzice nastolatka i ich pastor próbują wyleczyć go wyleczyć z homoseksualizmu. Jak zachowają się ludzie w restauracji.


San Juan Portoryko  małżeństwo pary gejowskiej


San Luis w Meksyku, odbył się marsz równościClinton kampanii szef Robby Mook powiedział, że ataki na email Clinton odpowiedzialni są Rosjaninie żeby pomóc Donald Trump, wygrać wybory. Wiadomo dla Rosji lepszy jest Trump, po nie będzie wtrącać się w politykę rosji, a nawet ją wspierałby. Demokracji krytykują Rosję za miedzy innymi prawa człowieka.