czwartek, 14 lipca 2016

News: Brazylia, Francja, Różowe pieniądze, Transrodzicielstwo, Theresa May, David Cameron, Matt Dallas ...


Brazylijczyk zamordował 15-letniego geja nastolatka, później poszedł na swoje przyjęcie urodzinowe. Po myślał jest gejem i przez zamordował. Goście wyrzucili ciało w inne miejsce, żeby nikt nie domyślał gdzie zamordowany.

Uważa się, że prawie 1600 osób LGBT zostało zamordowany w Brazylii od 2011 roku, Grupo Gay da Bahia. Mimo jest wiele praw jak małżeństwa ale homofobia jest nadal, wina chrześcijański fundamentalistów.F(PinkNews)

 Po 30 latach zniesiono zakaz oddawania krwi przez homoseksualnych mężczyzn we Francji. (France24)

Para gejów stali się pierwszą parą na Malcie zaadoptowali dziecko dzięki związkom partnerskim. Sąd rodzinny dał zielone światło adopcji dziecka przez dwóch mężczyzn.   Prawo daje związki cywilne osób tej samej płci takie same prawa jak w małżeństwie, chociaż adopcje przez osoby homoseksualne nigdy nie było technicznie nielegalne na Malcie. (Matka of Times)

Grupa Stonewall: W najnowszym numerze Forbes znajdziecie interesujący artykuł o tzw. "różowych pieniądzach" i o tym, że przeciętna polska firma wciąż woli udawać, że klienci LGBT+ nie istnieją.

W artykule znajduje się też wywiad z Sebastianem Mikoszem, byłym szefem spółki LOT. Dwa lata temu LOT, jako pierwsza duża firma w Polsce, odważył się zwrócić w reklamie do społeczności LGBT+.

Niestety, z działań szybko się wycofano. Kojarzycie inne przypadki, w których polskie firmy prowadziły działania marketingowe skierowane bezpośrednio do nas?

Ale Kanadyjscy Anglikanie zmienili zdanie, kościół pozwoli na małżeństwa jednopłciowe w swoim kościele. Wiele osób oburzyło się że ich głosy nie zostały policzone, policzyli jeszcze raz wyszło że większość jest za małżeństwami dla par jednopłciowy, a nie przeciw. (GayStarNews)

Ruth Davidson, szefowa szkockich Konserwatystów, została oszukana i jak wielu jej kolegów partyjnych, ona pokazuje wielu politycy są hipokrytami jednej strony mówią o moralności zaraz będą skandal seksualny. Przemowa jej na Pink News.

„Rodzina przede wszystkim. Transrodzicielstwo w Polsce” – nowe badanie społeczne Fundacji Trans-Fuzja.

Wymuszony rozwód, coming-out w rodzinie, wychowanie dzieci i doświadczenia transrodziców w szkołach – to zaledwie wierzchołek góry lodowej doświadczeń rodzicielskich osób transpłciowych. Już w tym miesiącu Fundacja Trans-Fuzja rusza z badaniem mającym na celu zbadać, co to znaczy być transrodzicem w Polsce.

Po przeprowadzeniu badań z zakresu opieki zdrowotnej, a także doświadczeń dzieci i młodzieży transpłciowej w systemie szkolnym, Fundacja Trans-Fuzja zdecydowała się na poruszenie kolejnego, niezwykle wrażliwego i trudnego społecznie tematu, jakim jest rodzicielstwo i związki osób transpłciowych.

Podczas trwania projektu porozmawiamy z dziesięcioma rodzinami, które zechciały podzielić się swoim doświadczeniem, a także trudnościami codziennego funkcjonowania. Badanie obejmie wywiady zarówno z osobami trans, jak i z partnerami/kami oraz dziećmi. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Theresa May stała się premierem Wielkiej Brytanii, chwaliła byłego premiera Davida Camerona, miedzy innymi za uchwalenie małżeństw jednopłciowy. "Od wprowadzenia małżeństwo osób tej samej płci ... David Cameron prowadził rząd w duch konserwatyzmu całego narodu i to właśnie w tym duchu, ja też mam zamiar prowadzić."

David Cameron pełnił funkcję premiera od 2010 roku, sam mówi że jego największy osiągniecie jest uchwalenie małżeństw jednopłciowy. W Parlamencie mówił: "Istnieją 30000 par jednopłciowy w naszym kraju, którzy w ciągu ostatnich kilku lat są w stanie wziąć ślub".

"Myślę, że to prawdziwy postęp. Nigdy nie zapomnę dnia, pod numerem 10, (siedziba premiera Downing Street 10) gdy ktoś, kto pracuje bardzo blisko od mnie powiedział do mnie: Nie jestem zainteresowany polityką, pana Camerona, ale jestem w stanie dziś poślubić osobę, którą kocham w tym tygodniu dzięki tobie".

Sama nowa pani premier ma zróżnicowane poglądy raz popierała raz sprzeciwiała, zależy od okresów. (PinkNews)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Matt Dallas i Blue Hamilton swoje refleksje na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy dotyczące małżeństwa, rodzicielstwo i YouTube.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Były prezydent George W. Bush uczestniczył w Dallas wraz prezydentem Obamą, w nabożeństwie żałobnym dla policjantów którzy zginęli w zasadzkę podczas Dallas protest przeciwko brutalności policji. Bush za bardzo cieszy się, niż mieć pokorę.


Theresa May została nowym premierem Wielkiej Brytanii po otrzymaniu misji sformowania rządu od królowej Elżbiety II. Krótko wcześniej monarchini przyjęła dymisję Davida Camerona. - To był zaszczyt służyć krajowi, który kocham - napisał na Twitterze Cameron. May nazwała go "nowoczesnym premierem", rządzącym w duchu "konserwatyzmu całego narodu" (ang. "One Nation Conservatism"), które to podejście zamierza kontynuować. (Gazeta.pl)

Zwolennik Brexitu i jeden z największych krytyków Davida Camerona w Partii Konserwatywnej - były burmistrz Londynu Boris Johnson - będzie szefem brytyjskiej dyplomacji, ogłosiło biuro nowej premier Theresy May. (TVN24)


Ostatnie przemówienie Davida Camerona jako premier


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz