niedziela, 24 lipca 2016

Parada Christopher Street Day (CSD), przeszła ulicami Berlina pod dniu zamachu w Monachium


zdjęcie Siegessäule
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami policji, pomimo tragicznych wydarzeń w Monachium, odbyła się parada środowisk LGBT w Berlinie. Paradę na rzecz praw homoseksualistów zorganizowano z okazji Christopher Street Day, upamiętniającego nowojorskie zamieszki, powstałe na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych z 1969 r.

Podjęliśmy specjalne środki bezpieczeństwa - powiedziała rzeczniczka policji w Berlinie agencji dpa. Odmówiła odpowiedzi na pytanie, czy po strzelaninie w Monachium, w której zginęło 10 osób, w tym sprawca, plany dotyczące zabezpieczenia imprezy uległy zmianie. Nie podała także liczby policjantów, którzy będą strzegli bezpieczeństwa uczestników parady.

Setki tysięcy osób niezrażonych tragicznymi wydarzeniami w Monachium uczestniczyło w pochodzie na rzecz praw homoseksualistów, zorganizowanym w sobotę w Berlinie z okazji Christopher Street Day (CSD). Parada przebiegła w dobrej atmosferze, bez zakłóceń.

Burmistrz Berlina Michael Mueller zaapelował do mieszkańców, by angażowali się po stronie tych sił, które chcą, by stolica Niemiec była miastem otwartym i tolerancyjnym. - Każdy z Was może codziennie coś w tym kierunku zrobić - mówił polityk SPD dodając, że w Berlinie nie ma miejsca dla nietolerancji i dyskryminacji. (Polsat News/Dziennik.pl)

Dodatkowo też wspomniano osób którzy zginęli w Orlando masakrze na klub gejowski Pulse. szli z zdjęciami ofiar z flagą tęczową.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz