sobota, 23 lipca 2016

Największa parada Gay Pride w Jerozolimie, z specjalną wiadomością od premiera Izraela


Premier Izraela Binjamin Netanjahu, wysłał wiadomość do uczestników festiwalu LGBT Pride który odbywa się w Jerozolimie.

"Kochać kogoś, nigdy nie powinno oznaczać życie w strachu i terroru.  Zbyt długo społeczność LGBT na całym świecie doświadcza przemocy i zastraszania." Podaje ostatnie morderstwa osób homoseksualny jak w Orlando czy państwie islamskim. Mówi że w "Izraelu marsze równości są dumą i wszyscy ludzie są równi".

Ale przyznaje że jeszcze nie jest dobrze wiele brak akceptacji do LGBT. Mówi że "pozwolimy żeby nienawiść zagłuszy godność, szacunek, akceptację, są to wartości, które zatriumfują".


Organizator Festiwalu LGBT i parady Pride w Jerozolimie Tom Canning mówi o wrogości religijny ekstremistów w tym mieście, parada jest to jedyny czas raz w roku dla  LGBT mogą otwarcie czuć tam że istnieją. Rok temu przez ekstremistę żydowskiego zamordowano dziewczynę, dodatkowo kilka osób ranił.

48 osób aresztowano którzy mogą zablokować, lub zaatakować podczas parady w Jerozolimie, nie chcą powtórzenia jak rok temu.(ShanGay)


Parada tym roku w Jerozolimie była rekordowa wiele mówią że około 25000 uczestniczyli tegorocznej paradzie - wzrost pięciokrotny nad zeszłorocznej frekwencji i znacznie więcej, niż organizatorzy mieli nadzieję.

Bezpieczeństwo było wysokie po rok temu ataku ekstremisty żydowskiego która 16 letnia dziewczyna zmarła, 2,000 Policja ochroniła uczestników. Każdy też uczestnik był sprawdzany żeby iść musiał przejść kontrolę bezpieczeństwa. (I24 News)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz