niedziela, 31 lipca 2016

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Papież, Katedra Hope, Ewangelicki kościół ...


Nazywam się Rand Mittri, mam 26 lat, pochodzę z Aleppo, z Syrii. Jak pewnie wiecie, nasze miasto zostało zniszczone, zrujnowane, nasze życie zostało pozbawione znaczenia. Jesteśmy zapomnianym miastem - zwróciła się do zebranych.

W dalszej części próbowała opisać to, co dzieje się w jej kraju i w jej mieście. Codziennie nasze życie otacza śmierć. Ale tak jak wy, zamykamy za sobą drzwi, gdy co rano wychodzimy do pracy lub do szkoły. Chwyta nas wtedy strach, że nie wrócimy do naszych domów, tak jak je zostawiliśmy. Może tego dnia zostaniemy zabici? Albo może zginą nasze rodziny? To trudne i bolesne uczucie wiedzieć, że otacza nas śmierć i zabijanie, że nie ma jak uciec, nie ma nikogo, kto pomoże - mówiła.

Dodała, że wojna sprawiła, że dojrzalej patrzy na życie. - Moja wiara w Chrystusa jest silniejsza niż okoliczności - mówiła

Ta prawda nie wymaga życia w pokoju, wolnego od niedoli. Coraz silniej wierzę, że Bóg istnieje, wbrew całemu naszemu cierpieniu. Wierzę, że czasami przez nasz ból uczy nas prawdziwego znaczenia miłości. Moja wiara w Chrystusa jest powodem mojej radości i nadziei. Nikt nigdy nie zdoła odebrać mi tej prawdziwej radości" - powiedziała. Prosiła zgromadzonych o modlitwę za jej kraj.

Papież Franciszek po wysłuchaniu świadectwa m.in. młodej Syryjki, odniósł się do jej wypowiedzi. - Dla nas zgromadzonych tu i pochodzących z różnych stron świata, cierpienie i wojna nie są już czymś anonimowym, mają imię i konkretne oblicze - mówił podczas czuwania modlitewnego z młodzieżą w Brzegach. (TVN24)Francuscy i włoscy muzułmanie pojawili się w niedzielę w kościołach rzymskokatolickich. W ten sposób odpowiedzieli na apel, by okazać solidarność z chrześcijanami po niedawnym zabójstwie francuskiego księdza w okolicach Rouen. (TVN24)


Katedra Hope z Dallas


Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Pragnienie Pawła - 10. niedziela po Trójcy ŚwiętejMetropolitan Community Church LiturgiaKościół Middle ChurchMetropolitan Community Church BostonFirstCoast Metropolitan Community Church St. Augustine, FlorydaHillsongPapież: w obliczu nienawiści budujcie ludzkie mostyPapież: choć jesteśmy grzeszni, nie oddalajmy się od JezusaFranciszek do młodych: Droga Krzyżowa jest drogą szczęściaŚwiatowe Dni Młodzieży: Czuwanie na Campus Misericordiae Młodzieży z Ojcem św. FranciszkiemBoskie Słowa - Wystrzegajcie się chciwości


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz