sobota, 23 lipca 2016

News: Lesbijki seniorki, Antysemityzm, Mike Krzyzewski, NBA, Republikanie, Gay USA, Elton John, Demokraci ...


Wstrząsający reportaż w Duży Format o tym, do czego prowadzi brak rozwiązań prawnych dla par jednopłciowych.

To historia dwóch kobiet, Teresy i Zofii, które były ze sobą od prawie pół wieku. Żyły razem, wspierały się w radosnych i trudnych momentach, w zdrowiu i w chorobie. Kiedy Zofia w wieku 66 lat poważnie zachorowała, dla Teresy było naturalne, że będzie się dalej nią opiekować.

"Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że to niemożliwe. Jak zauważył, Zofia jest panną, nie posiada dzieci. Jej najbliższą rodziną jest bratanica Agnieszka. Pod koniec maja 2016 roku całkowicie ubezwłasnowolnił Zofię. Z powodu stanu zdrowia (...) nie jest w stanie podejmować żadnych decyzji oraz kierować swoim postępowaniem".

Proces ubezwłasnowolnienia Zofii rozpoczęła jej bratanica.

"Jeśli osoba ubezwłasnowolniona jest w związku małżeńskim, niejako automatycznie sąd najczęściej przyznaje prawo opieki małżonkowi. Dni biegną wtedy po staremu. Chory nadal mnie pościel we własnym łóżku, je swoją łyżką. Zastanawia się, kim jest, patrząc we własny sufit. O leczeniu decyduje nie rodzina z odległego miasta, ale małżonek. Zofia męża jednak nie ma. Od 46 lat ma Teresę".

Sprawę Zofii i Teresy prowadzi przed sądem dr Dorota Pudzianowska z Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Z całych sił trzymamy kciuki, żeby ten koszmar w końcu się skończył.

O ilu takich przypadkach nie wiemy? Ile jeszcze będziemy musieli czekać na wprowadzenie prawa, które pozwoli nam godnie żyć, starzeć się i umierać w towarzystwie ukochanej osoby.

Brak równości małżeńskiej w Polsce to nie abstrakcja. To nie zachcianka, którą może zastąpić umowa notarialna. Nie może. Zofia i Teresa udzieliły sobie wszystkich pełnomocnictw przed notariuszem. W niczym to nie pomogło.

Brak równości małżeńskiej to niezliczone, rozdzierające historie par takich jak Teresa i Zofia.
"Są razem prawie pół wieku. Inne pary szykują się na złote wesele. Będzie medal od prezydenta: dwie splecione róże na wstążce. Im to się nie przydarzy. Zresztą nie chcą medalu. Byle tylko ich przed śmiercią nie rozdzielać". (Miłość Nie Wyklucza)

Wiele wskazuje na to, że dzisiejsze wypowiedzi nie pozostają bez związku ze słowami Andrzeja Dudy, który podczas kampanii wyborczej w sposób instrumentalny posłużył się jedwabińską tragedią - piszą wybitni historycy w bardzo ostrym i gorzkim liście. Zarzucają polskim władzom nadużywanie tragicznych wydarzeń z czasów Zagłady w celu osiągnięcia doraźnych korzyści politycznych.

"W ubiegłym tygodniu p. Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, a zatem osoba mająca wielki wpływ na świadomość polskiej młodzieży, stwierdziła publicznie, że nie jest jej znana tożsamość sprawców pogromu w Kielcach i mordu w Jedwabnem. Były to szokujące słowa, a równie szokujący był brak jakiejkolwiek reakcji ze strony rządu. Co gorsza, pełna ignorancji lub też złej woli wypowiedź minister Zalewskiej nie jest odosobniona"

Dr Jarosław Szarek, kilka dni temu kandydat na stanowisko prezesa, a dziś już prezes IPN, pytany o sprawców mordu w Jedwabnem bez wahania wskazał na Niemców, czym całkowicie zanegował ustalenia IPN, w którym pracuje od początku jego istnienia. Wypowiedzi te kompromitują minister Zalewską i dr. Szarka lecz, co bardziej istotne, stanowią fragment szeroko pojętej polityki historycznej, której ofiarą w pierwszym rzędzie jest prawda historyczna.

Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec nadużywania tragicznych wydarzeń z czasów Zagłady w celu osiągnięcia doraźnych korzyści politycznych. Takie działania spowodują wymierne koszty społeczne oraz doprowadzą do kompromitacji Polski na arenie międzynarodowej. (Gazeta Wyborcza)

Mike Krzyzewski, amerykański trener koszykówki pochodzenia polskiego, jest na rzecz równości osób LGBT i sprzeciwia się ustawie z Północnej Karoliny która dyskryminuje osób LGBT najbardziej osób transpłciowy.

NBA swój turniej all-Star Game, wycofuje z Północnej Karoliny po władzę stanu odmówili uchylenie stanowe prawo które dyskryminuje osób LGBT najbardziej osób transpłciowy. (HRC)

Republikański kandydat na prezydenta Donald Trump i były prezes Fox News Roger Ailes mieli ze sobą wiele rozmów w tym tygodniu, doradzał Trumpowi. Następna hipokryzja prawicy, mają problem z małżeństwa jednopłciowymi chcą nam odbierać prawa i nazywają niemoralni, ale Trump kilka małżeństw, jeszcze nienawidzi emigrantów ale jego żona to emigrantka, Ailes który promował wartości rodzinę, molestował kobiety i to swoje pracownice. (Media Matters)

New York Post dodaje że kto najbardziej zyskał na konwencji republikanów, oczywiście "męskie dziwki", mówią że większość usług "męski dziwek" zamawiają mężczyźni którzy są żonaci. Ale kobiety prostytutki mówią że najmniej zarobili. Widać hipokryzje prawicowców najwięcej krzyczą homoseksualizmie, ale sami lubią zabawy homoseksualne i jeszcze jak ich "fikcyjne żony" patrzą na nich.

Gregory Angelo z Log Cabin Republikanie gościł w audycji Michelangelo Signorile. "Jeśli chodzi o kwestie LGBT on (Trump) rzeczywiście jest liderem w dziedzinie praw LGBT," Angelo powiedział mimo że Trump jest przeciwny do równości małżeńskiej i popiera ustawę Pierwsza Poprawka tak zwane dyskryminować osób LGBT w imię religii. Wmawia że "będzie naszym przyjacielem jako prezydent." (JoeMyGod)

Log Cabin Republikanie, wykupują stronę w gazetę ogłoszenie nazywają partie frajerami i idiotami, są po prostu żałośni oni już tak pogubili się nawet nie wiedzą co mówią, najpierw potępiają Trumpa i partie atakują, a teraz nagle już jest dobry i mówią że jest przyjacielem LGBT, ich komentarze na portalach społecznościowy dotyczące konwencji wychwalają ją, mimo jest najbardziej antyLGBT.

Inny republikanin Peter Thiel wystąpił na konwencji republikanów. "Jestem dumny z bycia gejem. Jestem dumny z bycia republikaninem. Ale przede wszystkim jestem dumny z bycia Amerykaninem."

Thiel nazywa problemy jak walka z ustawą antyLGBT i zakaz używaniem łazienek dla trans osób "odwrócenie uwagi od naszych prawdziwych problemów".

"Kogo to obchodzi?" Powiedział. Czy miał na myśli Ameryka nie powinna martwić się o problemy i nękaniu osób trans i nie powinniśmy martwić się o ochronę nie jest jasne. Ale jak wiadomo prawicowi homoseksualiści nienawidzą trans osób po one szkodzą ich wizerunku.

Thiel i inny gejów republikanów, tak naprawdę ich nie obchodzi jakieś prawa obywatelskie, tylko pieniądze oni sprzedadzą wszystko za kasę. Zamiast zakładać rodziny, wolą płacić za seks, jeszcze gdzieś w krzakach czy ubikacja publiczny, jak to wielu republikanów przyłapano na seksie czy republikanie mają obsesje na temat seksu co jakiś czas afera seksualna, jak ostatnio twórca Fox News molestował kobiety.

Dziwne to że najczęściej większość geje republikanie są to biali faceci, wiele to rasistów jak np Milo Yiannapolous, który atakuje czarną aktorkę, muzułmanów, emigrantów. Hipokryzja gejów republikanów że atakują emigrantów nie chcą ich ale sami są emigrantami, Peter Thiel który urodził się w Niemcze czy Milo który urodził się w Anglii. (NewNowNext/Towleroad)


Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Elton John AIDS Foundation i PEPFAR łączą siły wspieranie osób LGBT w Afryce i nie tylko, w krajach gdzie są piętnowani i karani, mówi Elton John piętnowanie i homofobia jest nie dopuszczalne w walce z AIDS.


Peter Tatchell, przemawiał związku pielęgniarstwie mówił o podniesieniu różnorodności i podniesienie świadomości o LGBT.  Też mówił o szokujący historia jak lekarze, eksperymentowali na homoseksualnych więźniach obozów koncentracyjnych.


Młodzi demokracji spierali fundusze dla ofiar z Orlando i na temat kwestii, społeczność LGBT nadal jest daleka droga walka o prawa obywatelskie LGBT.


Donald Trump prawdziwe fakty o nim, nienawidzi równości małżeńskiej, inny osób którzy maja inny kolor skóry, kobiet, imigrantów. Poznaj fakty na stronie HRC.

Dodatkowo David Duke, członek rasistowskiej grupy KKK, gratulował Trumpowi za mowę, podczas konwencji republikanów. Ale pedały prawicowe wychwalają jaki to Trump jest wspaniały, nie widzą poparcie dla Trumpa to większość homofobiczne, rasistowskie, a nie które grupy są bardzo skrajni ekstremistów. (Towleroad)


Rachel Maddow i jej goście dyskusja dotyczące Peter Thiel dotyczące przemówienia podczas konwencji republikańskiej.


Trump podczas przemówienia konwencji republikańskiej wmawia że będzie chronić LGBT, hipokryta, wiele razy wcześniej przeciwko praw LGBT, na pewno prawa obywatelskie do jest przeciw.


Inspektor policji Ben Ryder opowiada o Zachodnim Yorkshire i społeczności LGBT


Wiele krajów zakazuje homoseksualizm i nie pozwala na małżeństwa jednopłciowe, ale wiele krajów za to te pozwala małżeństwa starszy mężczyzna z dziewczynką. Nazywają nas pedofilami, a sami biorą ślub z 12 letnią dziewczynką to jest ok.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Wychodzimy z założenia, że sprawca był klasycznym szaleńcem bez jakiejkolwiek motywacji politycznej - powiedział na konferencji prasowej w stolicy Bawarii prokurator Thomas Steinkraus-Koch z prokuratury Monachium I. Napastnik miał prawdopodobnie problemy psychiczne. (Polsat News)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz