niedziela, 24 lipca 2016

Słowo Boże na niedziele Liturgie kościołów Metropolitan, Papież, Katedra Hope, Ewangelicki kościół ...


O. Józef Puciłowski: Będziecie pewnie zdziwieni: do wielobarwnego, otwartego, młodego, pełnego entuzjazmu. To papież zobaczy na własne oczy.

Natomiast ufam, że jego współpracownicy i może jacyś paskudni dziennikarze wyjaśnią, że to nie jest cała prawda. Gdyby nasz Kościół był mądry i naprawdę rozentuzjazmowany, nie byłoby pewnie tej sytuacji w kraju, jaka jest obecnie.

Chciałbym, żeby papież zobaczył, że hierarchowie polscy, władze uczelni katolickich, dziekani wydziałów teologicznych, tak licznych u nas przecież, nie zabierają głosu na temat potwornego kłamstwa, które dzieje się obecnie w Polsce, ostatnio dzień w dzień.

A mają taki obowiązek, ponieważ powinni stać nie tylko po stronie prawdy objawionej, ale również po stronie prawdy historycznej i zwykłej przyzwoitości. Co mówię nie tylko jako dominikanin, ale również czynny historyk.

- Jeżeli minister edukacji Anna Zalewska kłamie w żywe oczy na temat Jedwabnego i Kielc, jeżeli rzecznik rządu unika odpowiedzi na konkretne pytanie o osoby, które wprowadziły Polskę do NATO , to mamy do czynienia z oszustwem.

Rząd powinien trzymać się prawdy. Tymczasem mam czasem wrażenie, że urzędnicy i ministrowie przechodzą specjalne szkolenie polityczne, tak jak kiedyś członkowie PZPR. Dzięki temu potrafią stanąć przed kamerą, przed milionami ludzi, i zwyczajnie kłamać, zasuwać bujdy albo nie mówić nic. Inna, pozornie odległa sprawa: angażowanie wojska do spraw smoleńskich. Przy każdej okazji i w każdym miejscu. Czy przy okazji rocznicy chrztu Polski również powinniśmy odczytywać apel ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej? (...) - Gazeta Wyborcza.

Na kilka dni przed wizyta papieża Franciszka w Polsce rząd PiS ma ciężki orzech do zgryzienia. Oto do Komisji Weneckiej "przyłączył się" Watykan. O ile Komisja krytykuje polski rząd za łamanie prawa, to Watykan wytyka ksenofobię i rasizm.

Zdaniem przedstawicieli Watykanu niektóre środowiska polityczne nadmiernie podsycają strach przed muzułmanami i uchodźcami. Jak podkreśla dziennik „La Stampa”, polskie społeczeństwo jest bardzo jednorodne etnicznie i niechętnie przyjmuje „obcych”. Choć można zrozumieć niepokój, zwłaszcza w kontekście ostatnich zamachów we Francji i w Niemczech, to czym innym są obawy, a czym polityka zmierzająca do nieprzyjmowania uchodźców.

„La Stampa” nie zostawia na części polskich polityków suchej nitki. „Sztucznie podsycają strach przed muzułmanami, skomplikowane procedury i przepisy migracyjne, brak programu nauczania o odmiennych kulturach i religiach to główne zarzuty, z jakimi na kilka dni przed pielgrzymka papieża przyjdzie się zmierzyć rządowi Beaty Szydło - Na Temat.pl

Katedra Hope z Dallas


Metropolitan Community Church Liturgia Toronto

Śmietnisko - 9. niedziela po Trójcy Świętej - 24.07.2016Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki - 17 Niedziela Zwykła 24 07 2016Metropolitan Community Church LiturgiaKościół Middle Church

Metropolitan Community Church BostonFirstCoast Metropolitan Community Church St. Augustine, FlorydaHillsongFranciszek wyraził radość ze zbliżającego się spotkania w Krakowie. Mówił o tym w wideoprzesłaniu emitowanym w Polsce 19 lipca. Ojciec Święty podkreślił, iż liczy na to, że Światowe Dni Młodzieży będą wielką pielgrzymką wiary i braterstwa. Przypomniał też twórcę tego wydarzenia, św. Jana Pawła II. Wszystko odbywać się będzie pod znakiem Miłosierdzia. Papież podziękował Polakom za trud wkładany w przygotowania oraz za miłość, z jaką to czynią. Zapewnił też o swej bliskości.Modlitwa jest pierwszym i najważniejszym „narzędziem pracy” w naszych rękach - mówił Papież Franciszek w czasie spotkania na Anioł Pański. Nawiązał do prośby uczniów do Jezusa, by Ten nauczył ich modlić się. Wskazał, że tajemnicą modlitwy Jezusa, a zarazem jej kluczem jest słowo „Ojcze”. Modlitwa jest przede wszystkim zrobieniem miejsca dla Boga, pozwalając Mu ukazać Jego świętość w naszym życiu – mówił Papież. – Trzy inne prośby uzupełniają tę modlitwę, której uczy nas Jezus. Są to prośby wyrażające nasze podstawowe potrzeby: chleb, przebaczenie i pomoc w pokonywaniu pokus. Nie można żyć bez chleba, nie można żyć bez przebaczenia, nie można żyć nie przezwyciężając pokus”. Franciszek zachęcił do total ...„W tych godzinach nadal jesteśmy wstrząśnięci smutnymi wiadomościami o godnych potępienia aktach terroryzmu i przemocy, które spowodowały cierpienie i śmierć. Myślę o dramatycznych wydarzeniach w Monachium w Niemczech i w Kabulu w Afganistanie, gdzie straciło życie tak wielu ludzi – mówił Papież. – Jestem blisko rodzin ofiar oraz rannych. Zachęcam was do zjednoczenia się ze mną na modlitwie, aby Pan wzbudził we wszystkich pragnienie dobra i braterstwa. Im bardziej wydają się nieprzezwyciężone obecne trudności, a perspektywy bezpieczeństwa i pokoju zdają się mroczne, tym usilniejsza musi stać się nasza modlitwa”.Boskie Słowa - O co się modlisz?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz