środa, 13 lipca 2016

News: Chelsea Manning, Tunezja, Will Young Filipiny, Kanada, Włochy, Manchester ...


Skazana na wieloletni wyrok za zdradę i kradzież danych amerykańskiej armii jeszcze jako Bradley Manning - Chelsea próbowała odebrać sobie życie - poinformowali jej adwokaci. (TVN24)

Tunezyjski działacz LGBT, Ahmed Ben Amor, wezwał w telewizji do dekryminalizacji homoseksualności - gdy po swoim wystąpieniu zaczął otrzymywać anonimy grożące mu śmiercią i wzywające do aresztowania, próbował popełnić samobójstwo. Tunezyjczycy odpowiedzieli akcją w mediach społecznościowych: Ahmed, kochamy cię!

Za kontakty homoseksualne w Tunezji grozi kara do trzech lat więzienia.

Ahmed Ben Amor, wiceszef grupy Shams LGBTI, wystąpił w popularnym talk show, w trakcie którego wezwał do dekryminalizacji homoseksualności w kraju. Widzowie, oburzeni "promowaniem gejów" w publicznej telewizji, zaczęli zasypywać działacza wiadomościami, wzywającymi do jego aresztowania, a nawet grożąc mu śmiercią. W sobotę Ahmed próbował popełnić samobójstwo, zażywając duże ilości różnych leków. Mężczyznę udało się uratować. "Przepraszam, że odpuściłem. Nie dałem sobie z tym rady, z tymi wszystkimi groźbami i wezwaniem do linczu. Śmierć wydała się lepsza niż zaprzeczenie" - napisał działacz na Facebooku po wybudzeniu ze śpiączki. (Queer.pl)

Mężczyzna przyznał zabił studenta na śmierć, co policja traktuje jako transfobiczna przestępstwo z nienawiści.

University of Salford student Williama Lound została znaleziony martwy z wieloma urazami w swoim mieszkaniu w lutym.

Lee Arnold przyznał się do morderstwa w Manchesterze, zostanie skazany w przyszłym miesiącu.

Williama Lound, zaczynał nowe życie był bardzo lubiany i kochany, miał wielkie poczucie humoru. W podwójna tragedia dla rodziny ofiary, siostra Lound zmarła trzy miesiące po śmierci brata.

Matka, Mo - która straciła obie swoi dzieci w czasie krótszym niż cztery miesiące - opisane córkę jako "miłą i bardzo ciężko pracowała młoda kobieta." (PinkNews)

Will Young został zauważony w aplikacji randkowej Tinder. Profil randkowy 37-letniego gwiazdy jest wypełniony kilka autoportretów wraz z krótkim biografią.

Piosenkarz ujawnił kiedy wygrał Pop Idol, od momentu na całym świecie program Idol zaczął popularny zwycięstwo w ​​2002 roku i nadal czuje samotny po tym jak były chłopak Jesse wrócił do Ameryki w roku ubiegłym.

Wyjawił: "Niestety romansować nie idzie dobrze. Mój były chłopak Jesse właśnie wrócił do Ameryki. Był najlepszy związek jak kiedykolwiek miałem. On wracał ze względów wizowych i żaden z nas nie chciał związek był daleki."

Zapytany, czy kiedykolwiek korzystał z aplikacji randkowych, aby znaleźć miłość, Young powiedział, że nigdy przedtem, bo jego pozycji w oczach opinii publicznej.

"Czuję się teraz inaczej", powiedział. "Znam kogoś, kto się żeni po spotkaniu w Internecie. Jest tak wiele sposobów ludzie są razem."

Tymczasem gwiazda mówi otwarcie o swoich zmaganiach ze zdrowiem psychicznym, przyznaje, że jego wewnętrzna walka z kim jest "wstyd" bycia gejem zostawiło go uzależniony od pornografii i alkoholu. (attitude)

Dzięki skrajnej prawicowych działaczy, takich jak Tony Perkins, który był członkiem rasistowskiej organizacji KKK, republikańska konwencja będzie znacznie anty-LGBT.

Projekt konwencji republikanów mówi wytyczne nielegalne i niebezpieczne i obce historii i tradycji amerykańskiej.

Chodzi miedzy innymi osoby transpłciowie nie mają prawa do łazienki, tak republikanie chcą żeby kobieta która była mężczyzną powinna używać łazienki dla mężczyzn, albo całkowicie zakazać.

Dodatkowo republikanie sprzeciwiają zakazu leczenia homoseksualizmu, wobec nie letnich mówią rodzice mają prawo leczyć swoje dziecko z orientacji.

Następny punkt chcą przejąć władzę nad Sądem Najwyższym USA, tak jak w Polsce PIS nad Trybunałem Konstytucyjnym. Republikanie chcą doprowadzić ponownego zakazu małżeństw homoseksualny i inny decyzji pro LGBT. (The Advocate)

Smart, firma telekomunikacyjna, ma na Filipinach nową reklamę. Ojciec wysyła do syna prośbę o zaakceptowanie do grona znajomych. Syn odkłada sprawę, jest zmieszany. Tata dopytuje podczas rodzinnego obiadu, syn ignoruje pytanie.  Potem przegląda swe fotki, które zobaczyłby tata - jest na nich ze swoim chłopakiem, obejmują się. W końcu akceptuje prośbę i wysyła ojcu wiadomość: "Tato, już Cię zaakceptowałem" "Ja Ciebie też, synu" - pada odpowiedź. (Replika)


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Kościół Anglikański w Kanadzie odrzuca małżeństwa jednopłciowe w kościele, nie będzie błogosławieństw dla par jednopłciowy. (CBC News)Neapol młody gej został pobity przez dwóch napastników z powodu homofobicznej nienawiści.


Demokratyczny senator Bernie Sanders ze stanu Vermont, główny rywal Hillary Clinton w wyścigu do partyjnej nominacji prezydenckiej, poparł ją i wystąpił z nią razem we wtorek na wiecu w Portsmouth w stanie New Hampshire.

- Hillary Clinton zdobyła nominację i gratuluję jej tego. Zamierzam zrobić wszystko, żeby została prezydentem USA. Jest jedną z najinteligentniejszych osób, jakie znam i będzie wspaniałym prezydentem - powiedział senator. Podkreślił, że trzeba zjednoczyć siły w Partii Demokratycznej, aby w listopadowych wyborach pokonać kandydata republikanów Donalda Trumpa. (TVN24)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Jesteśmy tutaj, by uczcić ich pamięć - powiedział prezydent USA Barack Obama w Dallas podczas uroczystości upamiętniającej pięciu policjantów zabitych 7 lipca w trakcie protestów po śmierci Afroamerykanów podczas policyjnych interwencji.

Obama określił strzelaninę w Dallas jako "rasistowski akt nienawiści". Dodał, że Amerykanie muszą "otworzyć swoje serca", by przezwyciężyć rasistowskie podziały. (RP.PL)


Według danych opublikowanych we wtorek gospodarka Irlandii urosła w 2015 roku o 26,3 proc. - podał Centralny Urząd Statystyczny. To najwyższy poziom wzrostu od dziesięcioleci, który znacznie przewyższa wstępne szacunki, mówiące o 7,8 proc. (TVN24BIS)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz