piątek, 15 lipca 2016

News: Równość nie dla LGBT, Republikanie, Rosja, London Jermaine, PSL, HRC, Orlando ...


Kolejny sukces polskiej dyplomacji! Pamiętacie niedawne wystąpienie Wojciech Kaczmarczyk w Radzie UE? Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania zapewniał, że ochrona przed dyskryminacją wszystkich obywateli, w tym także osób LGBTI jest ważnym zadaniem polskiego rządu i polskiego społeczeństwa. Nic bardziej mylnego. W opublikowanym kilka dni temu komunikacie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów czytamy, że Polska osiągnęła sukces negocjacyjny w Radzie UE przekonując pozostałych członków do… wykreślenia z tekstu Konkluzji Rady m.in. odniesienia do danych zawartych w raportach Agencji Praw Podstawowych UE na temat sytuacji osób LGBTI, kwestionowanych przez Polskę jako niewiarygodne metodologicznie.

Pełnomocnik powrócił też do znanej nam już, dość osobliwej, retoryki prymatu rynku nad prawem antydyskryminacyjnym. „Usunięto także zapisy o nieograniczonych działaniach antydyskryminacyjnych w dostępie do usług, co w polskim systemie prawnym koliduje z innymi wartościami chronionymi przez Konstytucję RP (np. wolność sumienia, swoboda gospodarowania)” – czytamy w komunikacie.

Na koniec KPRM chwali się też skuteczną obroną Polski przed równością małżeńską: „ponieważ prawo rodzinne to wyłączna kompetencja państw członkowskich EU, żadne działania Unii nie mogą prowadzić do narzucenia państwom członkowskich obowiązku rozszerzenia przepisów odnoszących się do małżeństw na związki jednopłciowe, także w przypadkach, gdy zarejestrowane są one w innych państwach członkowskich UE”.

Więcej na ten temat w artykule Piotra Godzisza z Lambda Warszawa TUTAJ. Pełna wersja komunikatu KPRM TUTAJ.  (Miłość Nie Wyklucza)

Log Cabin Republikanie grupa LGBT są wściekli na swoją partie republikanów za homofobiczną pszyszłą konwencję republikanów.

Domagają od Partii Republikańskiej która jest "najbardziej anty-LGBT ... w historii 162-letniego istnienia. Są wściekli że przyjęli pod namową homofobów i też rasistowski grup miedzy innymi republikanie chcą uchylać prawa LGBT wraz małżeństwami jednopłciowymi i chcą leczyć homoseksualizm, a skończyć ataki na osób transpłciowe.

Log Cabin prezes Gregory T. Angelo piszę do członków partii "To nie jest moja partia ... nawet strasznej masakry w Orlando republikanie idą drugą stronę.

Wysiłki podejmowane przez niektórych republikanów do włączenia języka pro-LGBTI zostały odrzucone, a prawie każdy przepis, który przeszedł wyraził dezaprobatę partii jak homoseksualizmu, małżeństwa osób tej samej płci lub osób transpłciowe.

Partia republikanów domaga wywrócenia przełomowej w roku 2015 orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie małżeństw jednopłciowych o zmianę konstytucji.

Dodatkowo republikanie dopisali że ​​rodzice powinni mieć prawo leczyć swoje dzieci z powodu orientacji. (PinkNews)

Amerykański ksiądz, który akceptuje prawa LGBT został zatrzymany w Rosji i nakazano opuścić Rosję.

Oficjalna agencja prasowa TASS poinformowała, że Jim Mulcahy, ksiądz z Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego, został ukarany grzywną równowartości 30 dolarów, a biorąc pod uwagę pięć dni musi opuszczać Rosję.

Miał zatrzymać się przy centrum społeczności LGBT w Samarze sąd orzekł że Mulcahy naruszył warunki jego wizy turystycznej, angażując się w działalność religijną.

Nie jest jasne, czy Mulcahy, który jest także proboszczem kościoła Metropolitan Community Church, naruszył rosyjski zakaz "homoseksualnej propagandy". (NewNowNext)

Partia RAZEM zarzuciła Justinowi Trudeau, że jeśli chodzi na parady równości, to nie powinien wysyłać broni do krajów, w których za homoseksualizm grozi kara śmierci. Rzeczywiście, Kanada dostarczy Arabii Saudyjskiej wozy pancerne. Diabeł tkwi w szczegółach. (oko.press)

Ale czy tylko Kanada robi interesy z Arabią Saudyjską, nie cały zachód wraz Polską, jednej strony rząd krzyczy "precz islamem", ale ropa do ok, lepsza od Rosyjskiej ropy, mimo rząd PIS który mówi jaki jest obrońcą chrześcijan ale Arabia Saudyjska prześladuje chrześcijan. Dlaczego Razem nie krytykują inne rządy za wsparcie Arabii Saudyjskiej.

George Michael Smith Jr, znany jako London Jermaine, miał 22 lat, został znaleziony powieszony na drzewie w Piedmont Park Atlancie w zeszłym tygodniu. Popełnił samobójstwo z powodu homofobii członków rodzinny, obrażali go i wyzywali nie akceptowali go. (GayStarNews)

Postulat związków partnerskich nie powinien pojawiać się podczas manifestacji Komitetu Obrony Demokracji - twierdzi prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz był w środę gościem radia TOK FM. Polityk skrytykował Komitet Obrony Demokracji za "skręcanie w lewo". Jakie są tego przejawy? M.in. poruszanie podczas demonstracji tematu związków partnerskich. "Podczas niektórych manifestacji dochodzi do bardzo wyraźnego, nawet już nie mówienia o demokracji, obecności Polski w Unii Europejskiej, tylko o własnym światopoglądzie, o swoich programach" - mówił prezes PSL, dodając, że "związki partnerskie nie są zgodne z moim światopoglądem". (Queer.pl)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


HRC dołączył do członków Kongresu ostatniej nocy na czuwaniu na schodach Kapitolu uhonorować 49 osób LGBTQ i sojuszników - prawie większość to byli latynosi i młodzi - stracili życie miesiąc temu w tragicznym zamachu w Orlando.


Human Rights Campaign dumnie zatwierdza Hillary Clinton kandydatkę na prezydenta


Simon Pegg dotyczące seksualności Sulu w nowym filmie Star Trek


Poznaj fakty na temat Donalda Trumpa że jest wielkim zagrożeniem dla LGBT i nie tylko w Ameryce.


Widocznie Caitlyn Jenner będzie na zbliżającej Konwencji Republikanów, przemawiać. Trudno znaleźć jakiejkolwiek przyczyny dobre, gdy republikanie są najbardziej przeciwko LGBT. Ciekawe jaką łazienkę będzie Jenner używać w Cleveland? Czy to nie hipokryzja Partii Republikańskiej (oraz Jenner)?Gubernator Mike Pence i też kandydat na wiceprezydenta USA mówi że dyskryminacja osób LGBT powinna być legalna. Pence jest jeden z wielu prawicowy polityków hipokrytów i homofobów. Nawet wziął pieniądze od firm tytoniowy na swoją kampanie.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweRozpędzona ciężarówka wjechała w Nicei w tłum ludzi świętujących 14 lipca. To kolejny zamach terrorystyczny we Francji. Lokalna gazeta Nice Matin zidentyfikowała napastnika jako 31-letniego mieszkańca Nicei tunezyjskiego pochodzenia. Najnowsze dane nicejskiej policji mówią o 84 ofiarach i ponad 130 rannych. Kilkudziesięciu jest w stanie krytycznym. (Gazeta Wyborcza)