środa, 27 lipca 2016

News: Miss Cleo, Wybory, Wiara i Tęcza, GaySAradio, Jason Collins, Kolumbia, Olly Alexander, stroje kąpielowe ...


Wróżka TV znana jako Miss Cleo zmarła na raka w wieku lat 53. Jej śmierć po 10 latach kiedy ujawniła się jako lesbijka. (GayStarNews)

Amerykański dziennikarz, przez lata piszący do jednego z najbardziej poczytnych dzienników na świecie, ostro skrytykował Jarosława Kaczyńskiego i rząd PiS. jego zdaniem Polska z kraju demokratycznego staje się krainą neofaszystów, rasistów, antysemitów i homofobów.

Chris Hedges przez lata był reporterem "New York Times". Korespondent wojenny, znawca problematyki bliskiego wschodu, działacz na rzecz praw człowieka, laureat nagrody Pulitzera – tak w skrócie można napisać o człowieku, który skrytykował polski rząd.

"Jarosław Kaczyński, założyciel i prezes PiS rządzi Polską, jakby była jego prywatnym lennem. Beata Szydło i Andrzej Duda to marionetki polityczne. W Polsce podnoszą głowę formacje ksenofobiczne, rasistowskie i homofobiczne, które z walki z „obcymi” uczyniły swój znak rozpoznawczy" – pisze w swoim felietonie Chris Hedges. (NaTemat.pl)

Po włamaniu hakerów do demokratów, wiele serwisów informacyjnych analizują długotrwałe relację Donalda Trumpa z elitami biznesu z Rosji i rządem Władimira Putina. The Hill donosi :

Fox News specjalista, George Will mówi nominowany przez partie republikanów na prezydenta Donald Trump nie ujawni swoich deklaracji podatkowych, ponieważ mogą one wykazywać "głęboko zaangażowany w kontaktach z Rosyjskimi oligarchami". (JoeMyGod) Jak Trump inwestorem przez oszustwa, nawet pomoc z Rosji przez Trumpa wiele osób traci pięniądzę. (NewYorkTimes)

Inny przyjaciel Putina. Premier Węgier Viktor Orban oświadczył we wtorek, że plany Partii Demokratycznej dotyczące polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych są "złe dla Europy, zabójcze dla Węgier". Równocześnie dodał, że polityka republikańskiego kandydata na prezydenta USA Donalda Trumpa jest "dobra dla Europy i ma żywotne znaczenie dla Węgier". (TVN24)

Wiara i Tęcza zaprasza papieża Franciszka do Przystani Pielgrzymów LGBT. To miejsce, gdzie w przyjaznej atmosferze będzie można porozmawiać z duchownymi i świeckimi wolontariuszami, czy wspólnie się pomodlić. Dlaczego warto odwiedzić Przystań? O tym opowiedziała nam Agnieszka Wiciak z Wiary i Tęczy, która wykorzystała też okazję, by do punktu zaprosić... Papieża Franciszka.

Wiara i Tęcza podkreśla, że "To jakim głosem mówi Kościół w Polsce ma wpływ na ludzi LGBTQ". W konferencji prasowej, otwierającej Przystań Pielgrzymów LGBT udział wziął też Brendan Fay, filmowiec i działacz LGBT, który walczył o równość małżeńską w USA. "Kościół powinien nie tylko przeprosić, ale też zaprosić" - mówił Fay, dodając, że nadzieja na zmianę w Kościele w młodych ludziach, którzy chcą żyć otwarcie i w zgodzie ze sobą - Queer.pl
​Pinksixty News wiadomości LGBT


BBC News o radiu LGBT z Afryki, który nadaje z RPA, radio GaySAradio starają się przeciwdziałać homofobii i przełamać stereotypy.


Bracia bliźniacy, Jason i Jarron Collins, w poniedziałek wieczorem przemawiali podczas konwencji demokratów. Obaj pojawili później w MSNBC rozmawiali zThomas Roberts celu omówienia konwencji demokratów jest najbardziej pro-LGBT w historii.


Po pół wieku wojny, rząd Kolumbii i lewicowi rebelianci z FARC podpisali porozumienie o zawieszeniu broni i pracują nad historycznym porozumieniem pokojowym, które również promuje prawa kobiet i członków społeczności LGBT. (NewNowNext)


Olly Alexander wystąpił w programie Bathtime na BBC prezenterka Paris Lees - rozmawiała o jego życiu seksualnym jako geja.


Euromax przestawia męskie stroje kąpielowe trendy na rok 2016


Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest, jeśli jeden dzień nagie zdjęcia twoje pojawią się w internecie, setki i tysiące ludzi do zobaczy?

Lokies Khan z Singapuru mówi o swoim doświadczeniu jak jego gejowski seks film wyciekł do Internetu. Khan oferuje również wiadomość do innych ofiar: "Nie jesteś sam. Masz prawo co czujesz. Nie ma się czego wstydzić." (GayStarNews)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


1 komentarz:

  1. Jeden z ciekawszych blogów o tej tematyce. Niezły wpis i bardzo estetyczne podejście.

    OdpowiedzUsuń