sobota, 9 lipca 2016

News: Przystanek Woodstock, Irlandia, Poznań, Berlin, Dallas, Star Trek, Matt Dallas, Gay USA, Toronto, Jazz Jennings ...


Kampania Przeciw Homofobii już po raz drugi weźmie udział w Przystanku Woodstock. W piątek i sobotę (15 – 16.07) znajdziecie nas w Domu Bez Hejtu na wzgórzu ASP, gdzie poprzez wspólną zabawę będziemy zachęcać festiwalowiczów i festiwalowiczki do budowania ruchu sojuszniczego osób LGBT.

Na Przystanku Woodstock będziemy popularyzować ruch sojuszniczy, tzn. ruch osób hetero wspierających lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe. Poprzez szereg aktywności chcemy włączyć uczestników i uczestniczki festiwalu we wspólne budowanie równości i akceptacji. Zapraszamy do naszego stoiska między godziną 11:00 a 19:30, gdzie czekać będą na Was tęczowe gadżety (naklejki, przypinki i flagi ), równościowe publikacje i wielkoformatowa kolorowanka. Wizyta na stoisku KPH to także okazja do pomalowania sobie włosów na tęczowo. Zachęcamy również do udziału w warsztacie „Czy wszyscy geje chodzą w szpilkach, a lesbijki nie golą nóg? – wszystko, co chcielibyście wiedzieć o osobach LGBTQ, ale baliście się zapytać” (sobota, 15:00 – 16:00). A to nie wszystko! W piątek i w sobotę organizujemy foto happening – weź w nim udział i zrób sobie zdjęcie w gigantycznej ramce Instagram.

Gdzie i kiedy nas znajdziecie? 15 – 16.07 (sobota – niedziela) 11:00 – 19:30 Dom Bez Hejtu (wzgórze ASP) Dom bez Hejtu to wspólna przestrzeń dla organizacji pozarządowych, która stanie w tym roku na Przystanku Woodstock dzięki inicjatywie Fundacji Batorego.

Muzułmańska grupa w Irlandii zaprosiła członków lokalnej społeczności LGBT na kolację z okazji Ramadanu.

Dr Omar Al-Qadri zauważył również, że zapraszając ludzi spoza wiary pokaże "przykład prawdziwych ideałów islamskich".

"Ponieważ ponad miliard muzułmanów na całym świecie świętują Ramadan przez post i doceniając błogosławieństwo, równie ważne jest dla Irlandczyków społeczność muzułmańskiej, aby dotrzeć do naszych sąsiadów jako przykład prawdziwych ideałów islamskich," powiedział.

Spotkanie, które odbyło się w Dublinie uczestniczył także żydowski który przeżył Holocaust Tomi Reichental. (GayStarNews)

Homoseksualny pocałunek na uroczystościach organizowanych przez Jaśkowiaka. Interpelacje radnych PiS to niewyczerpane źródło rozrywki. Tym razem radny Michał Boruczkowski pyta prezydenta Poznania m.in. o to, czy homoseksualne pocałunki budują jedność poznańskiej społeczności. Naszym zdaniem jak najbardziej  podsumuje Grupa Stonewall.

Radny Boruczkowski zadaje prezydentowi Jaśkowiakowi wiele pytań: "Jaki związek z wydarzeniami Czerwca '56 mają homoseksualne pocałunki?", "Czy pan prezydent uważa homoseksualne pocałunki za estetyczne?", "Czy pan prezydent wie, że dokonywanie aktów homoseksualnych jest w wierze katolickiej zdefiniowane jako grzech?".

Boruczkowski domaga się od prezydenta wyjaśnień, czy widowisko Komasy było współfinansowane z budżetu miasta. Jego zdaniem ten element spektaklu mógł przeszkadzać weteranom Czerwca zgromadzonym na placu Mickiewicza. Radny zastanawia się też, czy prezydent "analizował publiczne eksponowanie homoseksualnych pocałunków w kontekście zaistnienia przesłanek wykroczenia".

A gdyby to były pocałunki heteroseksualne, to napisałby pan taką interpelację? - dopytujemy. Nie, bo są one ugruntowane w naszej obyczajowości - mówi radny Boruczkowski. (Gazeta Wyborcza)

Berlin flaga tęczowa została wciągnęli na marsz przy burmistrzu Berlina oraz przy dzieciach z przedszkola z Berlińskiego. Na marszcz wciągnął flagę student gej. Dziś znów jest wiele nienawiści wobec osób LGBT, chcą żeby więcej szkół mówili i akceptowali osoby LGBT.

Ataki na osoby LGBT i retoryka homofobiczna coraz bardziej popularna wśród skrajny prawicy i fanatyków chrześcijański. (Queer.de)

Dan Savage dotyczące jednej osobie czarnej która została aresztowana miała przy sobie broń po był czarny. Wiele osób oburzeni po jak może paradować z bronią, tylko kiedy kiedy biały paraduje broń to jest ok, ale czarny to zło. Biali mają prawo konstytucyjne, ale inni nie. Post Dana Savage TUTAJ.

Gej policjant jest jednym z tych rannych policjantów zaatakowany w Dallas. Jezus Retana, 39 lat pracuje w Dallas Area Rapid Transit (DART) 10 lat. Retana, jest na zdjęciu ze swoim mężem, Andrew Moss. Moss walka aby uzyskać DART dodać świadczeń ubezpieczenia dla partnerów tej samej płci. Retana i Moss pobrali się w 2008 roku w Kalifornii. Moss, także były policjant DART, odszedł z policji w 2010 roku z powodu problemów zdrowotnych. (The New Civil Rights Movement)

Filmie „Star Trek: W nieznane”, Hikaru Sulu, w którego wciela się obecnie John Cho. Okazuje się, że wychowuje on też córkę wraz ze swoim partnerem.

Informację o homoseksualności Sulu wyjawił sam aktor: Podoba mi się takie podejście, w którym z całej sprawy nie robi się wielkiego wydarzenia. Mam nadzieję, że jako gatunek zmierzamy do punktu, w którym nie będziemy upolitycznić jakiejkolwiek orientacji konkretnej osoby.

Takie posunięcie ze strony twórców jest oddaniem przez nich hołdu aktorowi oryginalnie wcielającemu się w postać Hikaru Sulu, a jest nim George Takei. Pierwotny odtwórca roli sternika USS Enterprise to też działacz ruchów LGBT.

Sam George Takei nie jest zachwycony pomysłem na pokazanie Hikaru Sulu jako homoseksualisty: Jestem zachwycony, że w filmie pojawi się gej, ale to burzy koncepcję stworzoną oryginalnie przez Gene'a Roddenberry'ego, a miał ją bardzo przemyślaną. Myślę, że nowe rozwiązanie jest bardzo niefortunne. (Anty Radio)

Matt Dallas i Blue Hamilton mówią o swojej drodze do zostania rodzicami jako para tej samej płci


​Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Black Lives Matter Toronto broni swój protest podczas parady Pride Toronto, chcą żeby policja nie miała prawa uczęstniczyć w paradzie po prześladuje czarny ale w Ameryce.Konkurs na premiera Wielkiej Brytanii, jedna kandydatka Andrea Leadsom, mówi że małżeństwo powinno tylko być dla chrześcijan, woli związki partnerskie dla par jednopłciowy niż małżeństwo.

Mimo to wierzy że w związkach jednopłciowy jest miłość, Leadsom mówi dalej, że "absolutnie" popiera małżeństwa dla par homoseksualnych. Ale po prostu nie to samo małżeństwo prawne ma być, jak chrześcijańskie.

Posłanka Pracy Yvette Cooper powiedziała, że ​​nie zgadza się z obu kandydatkami konserwatystów, ale "szczególnie martwi" Andrea Leadsom może "cofnąć zegar" w kwestiach praw LGBT.  Ostatnio też wyszło że Leadsom jest powiązana z grupą od leczenia homoseksualizmu i z Ugandy. (PinkNews)


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Trans nastolatka Jazz Jennings została zaatakowana przez radiowego słuchacza, który opisał ją jako "nienaturalną" i powiedział jej, że równie dobrze może "popełnić samobójstwo". (People Magazine)

1 komentarz:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń