wtorek, 26 lipca 2016

News: LGBT Business Forum, Floryda, Ollie Locke, Hostel LGBT, Poznań Pride Week, Związki partnerskie, HRW ...


Sąd Rejonowy w Łodzi wyrokiem nakazowym uznał, że pracownik drukarni, który odmówił wykonania usługi zleconej przez Fundację LGBT Business Forum, popełnił wykroczenie. Jest to pierwszy w Polsce wyrok wydany w sprawie dotyczącej ochrony osób LGBT w dostępie do usług. Sprawę prowadzi Kampania Przeciw Homofobii.

„Odmawiam wykonania roll up’u z otrzymanej grafiki. Nie przyczyniamy się do promocji ruchów LGBT naszą pracą”.

Maila o takiej treści otrzymała Fundacja LGBT Business Forum w odpowiedzi na przesłany drukarni projekt. Z uwagi na brak możliwości polubownego rozwiązania sporu Fundacja złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia, a następnie samodzielny wniosek o ukaranie. Sąd Rejonowy dla Łodzi Widzewa uznał odmowę pracownika drukarni za wykroczenie z art. 138 Kodeksu wykroczeń, zgodnie z którym jeżeli podmiot zawodowo zajmujący się świadczeniem usług umyślnie i bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, to podlega karze grzywny. Sąd nakazał jednocześnie pracownikowi zapłatę grzywny w wysokości 200 zł.

Jak wskazuje Paweł Knut, prawnik Kampanii Przeciw Homofobii prowadzący sprawę: „Wyrok łódzkiego sądu jest dowodem na to, że mimo wyłączenia w tzw. ustawie równościowej możliwości ochrony przed nierównym traktowaniem ze względu na orientację seksualną w dostępie do usług, istnieją inne środki ochrony prawnej, które pozwalają skutecznie przeciwdziałać dyskryminacji osób LGBT. Choć wyrok sądu nie rozwiązuje problemu braku adekwatnej ochrony osób homo- i biseksualnych oraz transpłciowych w dostępie do usług, to z całą pewnością stanowi dobrą praktykę”.

Z wyroku zadowolona jest prezeska zarządu Fundacji LGBT Business Forum: „Wyrok ten bardzo nas wszystkich ucieszył. W kontakcie z drukarnią od samego początku czuliśmy się jak konsument drugiej kategorii. Nasza sprawa przypomniała nam podobne przypadki na Zachodzie, gdy parom jednopłciowym odmawiano wykonania tortów ślubnych. Dlatego postanowiliśmy działać i pokazać, że nie można traktować naszej organizacji gorzej niż innych tylko dlatego, że działamy na rzecz równości osób LGBT. Tym bardziej, że w naszej działalności interesuje nas przede wszystkim obecność osób LGBT na rynku pracy oraz jako konsumentek i konsumentów” – komentuje sprawę Jej Perfekcyjność.

W sprawie interweniował także Rzecznik Praw Obywatelskich, który skierował do Policji pismo wskazujące na zasadność wyciągnięcia konsekwencji prawnych wobec drukarni. Wyrok nie jest prawomocny.

Studio fotografii ślubnej z Florydy niedawno stracili kontrakt, gdy panna młoda na wieść, że popierają małżeństwa homoseksualne.

Pana młoda odkryła że fotograf robi też zdjęcia ślubne porom jednopłciowy, była wściekła i zerwała kontakt po wierzy tylko małżeństwo jest miedzy kobietą i mężczyzną. Dodatkowo ona zażądała zwrotu pieniędzy, tak zwane zaliczki.

Napisali do niej że firma fotograficzna też nie chce z wami pracować, a waszą zaliczkę nie oddamy wam, tylko przeznaczamy na organizację GLAAD. (LGBT Nation)

Niedawne badania wykazały, że geje nastolatki są pięć razy bardziej skłonni do korzystania z tabletek odchudzający, niż hetero nastolatki.

Ujawnił także, że jedna trzecia dziewcząt biseksualnych, ma problemy odżywaniem. Ale też wzrosła do lesbijek w tym samym okresie czasu, zmniejszyło się z 8% do 5% u hetero dziewcząt. (NewNowNext)

Homoseksualni mężczyźni i transpłciowe kobiety są siłą poddawani upokarzającym badaniom analnym. Human Rights Watch wskazuje, że do takich praktyk dochodzi w ośmiu krajach. To nic innego jak tortura - uważają obrońcy praw człowieka. Badanie i jego skutki porównują do konsekwencji zgwałcenia. Do prześladowań dochodzi zarówno w krajach muzułmańskich, jak i chrześcijańskich - wp.pl

Ojcze Święty, Ten list jest z Polski, gdzie nazwany zostanie zdradą oraz żydowskim, gejowskim i komunistycznym donosem, jak wskazuje doświadczenie."Prawdziwi patrioci" z polskich organizacji pozdrawiających się hitlerowskim pozdrowieniem, którzy walczą o Polskę katolicką i tylko dla Polaków, posuną się do gróźb podobnych do tych, jakie Ty, Ojcze Święty, otrzymywałeś od mafii w Argentynie.

Ten list jest z Polski, gdzie nazwany zostanie zdradą oraz żydowskim, gejowskim i komunistycznym donosem, jak wskazuje doświadczenie. "Prawdziwi patrioci" z polskich organizacji pozdrawiających się hitlerowskim pozdrowieniem, którzy walczą o "Polskę katolicką" i "tylko dla Polaków", posuną się do gróźb podobnych do tych, jakie Ty, Ojcze Święty, otrzymywałeś od mafii w Argentynie. Oni w publicznej przestrzeni w Polsce bezkarnie mówią: "śmierć wrogom ojczyzny", a wrogów wyznaczją sobie sami; oni krzyczą na demonstracjach "Jebać Araba" i palą kukły Żydów i flagi Unii Europejskiej. Nie spotkało ich dotąd żadne potępienie ze strony władz państwowych. Nasza władza ma wobec nich inne plany - chcą im dać broń i utworzyć z nich oddziały obrony terytorialnej kraju.

Polska, do której przyjedziesz, Ojcze Święty będzie wypomadowana i odświętnie przystrojona. Ty, Ojcze Święty, wiesz, że prawda o krajach kryje się jednak w ich szarej codzienności, w tym jak traktują ubogich, bezbronnych i tych, którzy są w mniejszości. W Polsce, Ojcze Święty, porąbano pomnik Romów zamordowanych przez nazistów, dewastuje się cmentarze żydowskie, krzyczy publicznie "zakaz pedałowania" w twarz ludzi LGBT i wybija szyby w organizacjach, które walczą z homofobią. Żaden z tych aktów nienawiści, przemocy, antysemityzmu, homofobii i ksenofobii nie spotkał się ze słowami potępienia ze strony polskiej władzy, mimo wielu apeli, które wysłały do niech osoby publiczne i organizacje pozarządowe. W polskim parlamencie posłowie rządzącej partii kpią z alarmujących raportów o wzroście liczby przestępstw z nienawiści. (...) - Na Temat.pl

The Sun donosi, że gwiazda reality TV, która wcześniej ujawniła, jako biseksualista, ujawnia że jest naprawdę gejem.

Nadchodzącym nowym serii Made in Chelsea, Ollie Locke powiedział: "po raz pierwszy widzowie zobaczą mnie jako geja nie jako bi.".

"Żyłem z kobietą w ubiegłym roku, kiedy byłem poza kamerą i mieliśmy dwa psy razem", powiedział. "Wtedy, kiedy rozpadł związek w grudniu, pomyślałem: "To teraz, myślę, naprawdę jestem gejem ".

Pojawiając się na okładce GT w 2014 roku, powiedział, że uważa "seksualność jest na płynna. Jestem gejem na jednym końcu, na drugim końcu hetero, można być wszędzie pomiędzy." (GT)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Wanda Nowicka: Osoby LGBT są szczególnie narażone na przemoc i fakt, że mają takie miejsce, gdzie mogą się schronić i uzyskać pomoc, ma ogromne dla nich znaczenie. Obecnie Hostel interwencyjny dla osób LGBT działa tylko dzięki darczyńcom.  Chcesz pomóc? Udostępnij ten post, dołącz do akcji ‪‎Uratujmy Hostel‬. W jaki sposób można wesprzeć, to miejsce finansowo? -przekazując darowiznę przez stronę: - DotPay i PayPal: www.lgbthostel.pl - lub bezpośrednio na konto:  31 9011 0005 3030 0062 2000 0012 Stowarzyszenie Lambda Warszawa ul. Żurawia 24 A, 00-515 Warszawa, Tytułem: Darowizna na hostel LGBT.


Zapraszamy Was do wsparcia Marsz Równości - Poznań Pride Week 2016, czyli tygodnia imprez i wydarzeń dla społeczności LGBT+ organizowanych w stolicy Wielkopolski. Wejdźcie na polakpotrafi.pl/projekt/pride i pomóżcie ekipie z Grupa Stonewall w tym ważnym przedsięwzięciu.Trzyczęściowy garnitur: Związki partnerskie dla życia. Z Przemysławem Szczepłockim, prawnikiem ze Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności, i Elżbietą Grabarczyk, psycholog z Pracowni Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA, rozmawiamy o opisanej w "Dużym Formacie" poruszającej historii Teresy i Zofii, pań, które przeżyły ze sobą 47 lat, a teraz walczą o to, by ich nie rozdzielano.


Seksistowskie ataki na Hillary Clinton w media amerykański, najgorsze w media prawicowy, jak np Fox News, w tej stacji seksizm to norma ostatnio twórca i były prezes został oskarżony o molestowanie kobiet.


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Syryjczyk i jego ofiara, 45-letnia Polka, razem pracowali w jednej z restauracji w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii i żyli w nieformalnym związku - podały w poniedziałek policja i prokuratura w Reutlingen. Motyw zbrodni nie jest znany.

Podczas pierwszego przesłuchania śledczy zauważyli psychiczne odchylenia od normy - pisze dpa. Podejrzany zeznał, że był ze swoją ofiarą w związku. Od kilku miesięcy para pracowała razem w lokalu serwującym kebab. Policja nie potwierdziła wiadomości podanej przez tabloid "Bild", że kobieta była w ciąży - zaznacza dpa. (TVN24)


Kilkunastu zabitych i ranni w ataku nożownika pod Tokio. Napastnik zaatakował w ośrodku dla niepełnosprawnych. Są sprzeczne informacje o liczbie ofiar i poszkodowanych. (Gazeta.pl)