sobota, 30 lipca 2016

News: Harvey Milk, Georg Uecker, Mister Gay Poland, Tęczowa flaga, Tom Daley, Włochy, Demokracji, HRC, Papież Franciszek, Syria ...


Sekretarz ds. Marynarki USA Ray Mabus poinformował, że statek należący do marynarki USA ma otrzymać imię Harveya Milka - najsłynniejszego chyba na świecie działacza o prawa LGBT, pierwszego jawnego geja wybranego na polityczne stanowisko (radnego San Francisco; w 1978 r.), zamordowanego przez szaleńca, prawdopodobnie z pobudek homofobicznych. Milk służył w marynarce w latach 1951-1955 (Replika)

Czołowy aktor gej z Niemiec ujawnia jest HIV pozytywny. Georg Uecker jest jednym z wiodących niemieckich aktorów, najlepiej znany ze swojej Lindenstraße – niemieckiej operze mydlanej gdzie gra geja dr Carsten Flöter.

W ostatnich latach pojawiły się pogłoski o jego zdrowie, teraz Uecker ujawnia jest HIV pozytywny w wywiadzie dla niemieckiego magazynu gejowskiego Schwulissimo.

"Faktem jest, i nigdy nie robiłem z tego tajemnicy z tego, że jestem HIV pozytywny," Uecker powiedział. To nie zawsze było gładko, aktor ujawnił myślał, że nie ma zbyt wiele czasu, kiedy początkowo dostał diagnozę we wczesnych latach 90-tych, a zanim zaczął terapie leczenia.

Nie podaję się żyje pełną parą, ostatnio musiał zwolnić tępo pracy po miał problem zdrowiem, gra w filmach, serialach, operze. On w latach 80 pierwszy pocałunek gejowski w telewizji. (GayStarNews)

W Gazecie Wyborczej wywiad z Andrzejem Bergiem, Misterem Gay Poland 2016: Z Andrzeja jest nieprawdopodobne ciacho (zdjęcia!) - to już wiemy - a dzięki wywiadowi można się przekonać, że to inteligentny, wrażliwy i świadomy facet. Kto nie ma czasu na całość, tu fragmenty:

"Startując w wyborach Mister Gay Poland chciałem pokazać, że osoby LGBT możemy spotkać w bardzo wielu miejscach i zawodach. Ja jestem chemikiem z wykształcenia, mój partner jest profesorem medycyny, prowadzi praktykę lekarską. To od niego nauczyłem się otwartości, mówienia wprost o swojej orientacji seksualnej."

"Musiałem też pokonać nieśmiałość. To był też jeden z powodów dla których wystartowałem w wyborach. Nie uważam się za przystojnego, moja samoocena nie była zbyt wysoka. Uczęszczałem do stowarzyszenia Tolerado na warsztaty rozwojowe. Dzięki nim nauczyłem się inaczej na siebie patrzeć.

Gdzieś po drodze pojawiła się myśl, że wybory to nie tylko zabawa i nowe doświadczenie, ale również możliwość przełamania stereotypów na temat osób LGBT."
Gdzie udziela się pan społecznie?

"Ostatnio wspieram akcję "Plecak dla gimnazjalisty", którą organizuje stowarzyszenie Tolerado, nagrałem także krótki film, w którym zachęcam do wpłat na konto hostelu dla osób LGBT. To jedyne miejsce w Polsce i Europie Wschodniej, w którym ludzie wyrzuceni z domów lub mający duże problemy z rodziną mogą znaleźć pomoc i dach nad głową. Hostel działa w Warszawie, ze względów bezpieczeństwa nie podaje się publicznie jego adresu."

Udział w wyborach Mister Gay to coming-out na całą Polskę. Jak zareagowali na to bliscy?

"Moja babcia po obejrzeniu relacji w telewizji zadzwoniła do mnie i pogratulowała. Powiedziała, że jest ze mnie dumna. Reszta rodziny zareagowała podobnie."

"z moim partnerem dobraliśmy się chyba idealnie, dogadujemy się w każdym aspekcie, do tego mamy rodziny, które nas akceptują. Znamy się dopiero rok, ale ja już wiem, że chciałbym spędzić z nim całe życie, wziąć ślub. W Polsce to niemożliwe, dlatego chciałbym walczyć o to, by osoby LGBT miały w naszym kraju prawo do zawierania związków partnerskich."

"Nie musimy się kryć z naszym związkiem. W pracy mojego partnera wszyscy wiedzą, że jesteśmy razem. Gdy są jakieś imprezy, przychodzimy na nie razem, czasami także towarzyszę swojemu partnerowi na konferencjach naukowych. (Replika)

Głosowanie do tytułu Mr. Gay Europe, wśród kandydatów jest reprezentant Polski - Andrzej, głosowanie na stronie Mr Gay Europe.

Tęczowa flaga podczas Światowych Dniach Młodzieży. Zdjęcie dziewczyny z tęczową flagą na plecach, umieścił na Twitterze dziennikarz Jarosław Makowski.

Tom Daley ujawnił swoje plany stać się ojcem po Igrzyska Olimpijskich w Rio. Tom który jest w związku z reżyserem Dustin Lance Black, powiedział: "To nie jest kwestia" jeśli ", tylko" kiedy". "Rodzina zawsze była to, co chcemy.

Dotyczące różnicy wieku z Dustinem, Tom powiedział: "Jestem dorosły. Robię wszystko, gotowanie, organizowanie i płace rachunki. Potwierdził również, że on i Dustin chcą wziąć ślub w przyszłym roku, ale mówi jeszcze nic zaplanowano. (GayStarNews)

Po długiej walce, Włochy zalegalizowali związki partnerskie, w piątek wpływają pierwsze wnioski zarejestrować swój związek od par jednopłciowy. Według mediów włoski para jako Helen i Deborah pobrali się już w ostatnią niedzielę.

Wiele par pozwolono wcześniej zarejestrować według Reppubblica pierwsza para zarejestrowała swój związek był w Mediolanie, odbyła się ceremonia w środę ze względu na na jednego partnera który jest śmiertelnie chory. Ceremonia odbyła się w hospicjum. (PinkNews)

Demokracji LGBT mówią dlaczego są dumni z swojej partii i dlaczego są demokratami miedzy innymi Lance Bass, Wilson Cruz, Jim Obergefell, Brain Sims.


Human Rights Campaign podsumowało Konwencje Demokratów najważniejsze momenty LGBT


Cztery minuty najlepsze momenty z Konwencji Demokratów stworzony przez Los Angeles Times.


Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


W absolutnej ciszy przebiegła wizyta papieża Franciszka w dawnym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Samotnie przeszedł przez obozowe bramy, by zapalić świecę przed Ścianą Śmierci, pomodlić się w celi, w której męczeńską śmiercią zmarł św. Maksymilian Maria Kolbe. Na terenie obozu Ojciec Święty spotkał się też z kilkoma ocalałymi więźniami obozu i wpisał się do księgi pamiątkowej. (TVN24)


Gdzie jest Bóg, jeśli na świecie istnieje zło, są bezdomni, wygnańcy, uchodźcy? - pytał papież Franciszek podczas Drogi Krzyżowej na krakowskich Błoniach. - Bóg jest w nich, cierpi w nich. Jest z nimi zjednoczony, niemal tworzy jedno ciało - mówił papież.

- Obejmując drzewo krzyża, Jezus obejmuje nagość i głód, pragnienie i samotność, cierpienie i śmierć mężczyzn i kobiet wszystkich czasów. Tego wieczoru Jezus i my wraz z nim obejmujemy szczególną miłością naszych syryjskich braci, którzy uciekli przed wojną. Witamy ich z braterską miłością i sympatią - mówił Franciszek. Tę wypowiedź zgromadzeni na krakowskich Błoniach przyjęli oklaskami. (...) - Gazeta.pl


- Okrucieństwo nie skończyło się w Auschwitz-Birkenau, ono istnieje także i w dzisiejszym świecie; w tylu miejscach, gdzie toczy się wojna, dzieje się dokładnie to samo - mówił papież Franciszek z okna Domu Arcybiskupów Krakowskich. (...) - Gazeta.pl


Syryjczyk gej Bassel Mcleash, dla Daily Xtra, mówi miedzy innymi o decyzji dlaczego opuścił Syrię.
Sławne siostry zakonne z USA, "siostry w autobusie" nienawidzone przez biskupów, Siostra Simone Campbell udzieliła wywiadu dla Democracy Now, mówiła o aborcji, wiceprezydencie Kaine,


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz