czwartek, 28 lipca 2016

News: KPH, Prezydent m.st. Warszawy, Donald Trump, Halina Bortnowska, Powstanie Warszawskie, Lance Bass, Rumunia ...


"Piszę do Was, bo chcę się czymś podzielić - doświadczeniem homoseksualnego syna wcale nie tak konserwatywnych rodziców, w których trudno mi odnaleźć akceptację dla mojej orientacji i stylu życia". (...) Replika.

17 czerwca Kampania Przeciw Homofobii wysłała list do Prezydent m.st. Warszawy, Hanny Gronkiewicz – Waltz z prośbą o spotkanie. Była to odpowiedź organizacji na aktywność Prezydent po ataku na klub LGBT w Orlando, w którym zamachowiec zabił 49 osób. Po miesiącu oczekiwania KPH otrzymała odpowiedź. Spotkanie w Ratuszu wyznaczono na jesień.

W liście, który w imieniu Hanny Gronkiewicz – Waltz napisała Pełnomocniczka Prezydent ds. Równego Traktowania, Karolina Malczyk, możemy przeczytać, że

„zależy nam, aby spotkanie na przedmiotowy temat odbyło się na jednym z najbliższych posiedzeń Komisji Dialogu Społecznego ds. Równego Traktowania, w skład którego wchodzi większa liczba organizacji zajmujących się problematyką równego traktowania i walki z dyskryminacją”. Malczyk zapewnia również, że „W najbliższych dniach poinformuję Państwa telefonicznie o dacie posiedzenia Komisji Dialogu Społecznego ds. Równego Traktowania, które poświęcone zostanie sprawom osób szczególnie narażonych na dyskryminację w Warszawie, w którym weźmie udział Prezydent m.st. Warszawy”.

„Będzie to pierwsze w historii spotkanie organizacji LGBT z Prezydent Warszawy dotyczące bezpieczeństwa osób LGBT. Dlatego tym bardziej cieszy nas pozytywna odpowiedź Ratusza na nasz list.” – mówi wiceprezeska KPH, Mirosława Makuchowska. „Propozycja spotkania ze strony Ratusza to wyraźny sygnał świadczący o tym, że kwestia bezpieczeństwa osób LGBT nie jest dla władz miasta obojętna. Mamy nadzieję, że rozmowy przekują się na konkretne działania, których efektem będzie zwiększenie poziomu ochrony homo-, biseksualnych i transpłciowych mieszkańców i mieszkanek stolicy” – dodaje Makuchowska.

- Cieszymy się z tego gestu. Bardzo chętnie będziemy uczestniczyć w spotkaniu. Jest sporo rzeczy do omówienia, bo uważamy, że kwestie LGBT są w Warszawie zaniedbywane. Poruszymy temat choćby programu "Różnorodna Warszawa". Ratusz go przygotował przy udziale społeczników w 2014 roku, ale program nagle zniknął. Nigdy nie został przyjęty przez radnych - mówi Oktawisz Chrzanowski ze stowarzyszenia Miłość nie Wyklucza, które walczy o równość małżeńską - Gazeta Wyborcza

Znakomita francuska myślicielka Elisabeth Badinter w słynnej książce „XY Tożsamość mężczyzny” (wydanie polskie: Warszawa 1993) postawiła tezę, że w naszym kręgu kulturowym młodzieniec zmuszony jest rozwijać swoją tożsamość płciową poprzez negację i odrzucenie. Męska tożsamość budowana jest w społeczeństwach euroazjatyckich za pomocą surowych zakazów, opartych na wykluczaniu i odrzucaniu „niemęskich” cech u dorastającego chłopca. Jego seksualną odrębność warunkuje potrójne zaprzeczenie: pod presją otoczenia musi udowodnić, że nie jest kobietą, dzieckiem ani homoseksualistą.

Współczesny mężczyzna musi stale pokazywać kim nie jest, nie zaś kim jest, tym bardziej, że jego ranga społeczna uległa w ubiegłym stuleciu wyraźnej deprecjacji. W tej sytuacji agresywna homofobia wydaje się rozpaczliwą próbą samoobrony zagrożonej i podważanej przez współczesny świat męskości.

Tradycyjna męskość, podkreśla Badinter, definiowana jest częściej przez „unikanie czegoś” niż przez „dążenie do czegoś”. Przytacza obserwacje badających zjawisko homofobii badaczy amerykańskich, Morina i Nungessera: „Być mężczyzną to znaczy nie być kobiecym, uległym, zależnym, poddanym, nie być homoseksualistą; nie być zniewieściałym w wyglądzie zewnętrznym i zachowaniu; nie mieć zbyt bliskich stosunków z innymi mężczyznami...” Homofobia, stwierdza dalej autorka, jest integralną częścią składową męskości heteroseksualnej do tego stopnia, że zasadniczą rolę psychologiczną odgrywa w niej okazywanie, że jest się hetero, a nie homo. Korzenie tego zjawiska świetnie ukazał francuski biolog, Emmanuel Reynaud: „W potocznym języku homoseksualista nie oznacza mężczyzny, który ma związek seksualny z mężczyzną, lecz raczej kogoś, kto jest pasywny, jest ciotą, pedałem...

Badinter, jak wielu innych współczesnych psychosocjologów, uważa, że homofobia wynika z ukrytego strachu przed własnymi (wypieranymi) skłonnościami homoseksualnymi i okazaniem się „niepełnowartościowym” facetem. Zniewieściały mężczyzna wzbudza u wielu mężczyzn ogromny lęk, wywołuje on bowiem uświadomienie sobie własnych cech „kobiecych”, jak pasywność i wrażliwość, które uważają za oznaki słabości.

Traktowanie homoseksualistów jak obcych ma być uwiarygodnieniem własnego heteroseksualizmu. Homofobia jest więc psychicznym mechanizmem obronnym, strategią mającą na celu uniknięcie uznania nieakceptowanej części samego siebie. (...) - QUEER.pl

Lena Dunham, Shonda Rhimes, Mark Ruffalo, Kerry Washington ponad 100 innych osobistości z Hollywood wydali oświadczenie zobowiązują się zjednoczenia przeciwko nienawiści jaką daje Trump. List podpisali wiele osób którzy byli atakowani przez Trumpa za to inaczej wyglądają, inny kolor skóry, osób niepełnosprawnych, uchodźców, kobiet, robotników i muzułmanów.

"Donald Trump chce przejąć nasz kraj z powrotem do czasów, kiedy strach usprawiedliwiał przemoc, kiedy chciwość napędzała dyskryminację, a uprzedzenia wobec społeczności zmarginalizowanych odbierano prawa".

Wcześniej podczas pierwszego dnia konwencji demokratów Eva Longoria. "Więc kiedy Donald Trump nazywa nas przestępcami i gwałcicielami, jest to obrażanie amerykańskie rodziny. Mój ojciec nie jest przestępcą ani gwałcicielem, w rzeczywistości, to jest weteranem amerykańskim" Longoria.

"Kiedy Trump okrutnie szydzi z niepełnosprawnego reportera. Kiedy powiedział, żona, która pracuje jest zła, że nie tylko mnie obraził, obraził moją matkę, która pracowała jako pedagog 40 lat." (Huffington Post)

W pierwszym wystąpieniu podczas ŚDM w Krakowie papież Franciszek mówił m.in. o pamięci, współpracy międzynarodowej i pomocy uchodźcom.

(...) "Równocześnie należy zabiegać o współpracę i koordynację na poziomie międzynarodowym, w celu znalezienia rozwiązania konfliktów i wojen, które zmuszają wielu ludzi do opuszczenia swoich domów i ojczyzny"- Gazeta.pl

Teolożka i filozofka Halina Bortnowska (ur. 1931), współzałożycielka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w wywiadzie Joanny Podgórskiej w "Polityce": Skąd w polskim Kościele tak twarda i nieprzejednana postawa wobec gejów? "Wydaje mi się, że niechęć i obawa przed kontaktem z osobami homoseksualnymi wiąże się z niepewnością wewnętrzną, co do własnej tożsamości - tego. kim się jest. Nie tylko wśród duchowieństwa, ale w ogóle. To jedyna hipoteza, jaka mi się nasuwa: ktoś, to jest bardzo niepewny siebie, musi sobie dodawać siły sztywną postawą. (...)" (Replika)

To się dzieje od lat. Barwna szopka, moda na Powstanie. Gadżety. Race. Wiele lat temu oddawaliśmy cześć Powstańcom i ludności cywilnej w ciszy. Staliśmy na ulicach, kiedy wyły syreny. Z szacunkiem. Ze świadomością, że Powstanie pochłonęło wiele żyć ludzkich. Nie było barwną pikietą. Było dramatem. Niewyobrażalnym poświęceniem - pisze wnuczka Zbigniewa Romanowskiego (ps. Nowy, Nowicki) oraz Ireny Romanowskiej, (ps Irena, Karpowicz).

Głos w tej sprawie pani zdecydowała się zabrać po tym, gdy zobaczyła zdjęcie Samuela Pereiry, wiceszefa publicystyki TVP Info, przebranego za Powstańca. - To przelało kroplę goryczy - tłumaczy metrowarszawa.pl.

Rumuńska rozwieszona para heteryków, chce walczyć z Wielką Brytanią, za to że ich dzieci zostały odebrane za to że źle traktowali przemoc rodzina, i zostały umieszczone w rodzinie zastępczej, najbardziej ich oburza że zostały oddane parze jednopłciowej.

Ojciec dziecka wyzywa i obraża że nie chce żeby jego dzieci były wychowane przez "zboczeńców", matka dzieci która obecnie jest zaręczona z Polakiem. W Rumunii żądają odebrać dzieci rodzinie homoseksualnej, chcą żeby dzieci były przyjęte przez rodzinę hetero z Rumunii. (PinkNews)

Pinksixty News wiadomości LGBT


Lance Bass z mężem odwiedził Orlando miejsce masakry 49 osób w klubie gejowskim Pulse


Papież Franciszek powiedział w samolocie dziennikarzom towarzyszącym mu w podróży do Polski, że najbardziej właściwym słowem, by opisać to, co się dzieje na świecie, jest "wojna". (gazeta.pl)


Lambda Legal złożyła federalny pozew przeciwko obiektu dla seniorów w Illinois za niestosowanie ochrone Marsha Wetzel (mieszkanki obiektu), któa jest nękania, dyskryminują dochodzi do przemocy z powodu jej płci i orientację seksualną. Historia Marsha.Nowe centrum LGBT, otwarto w Youngstown kościele Episkopalnym bezpieczne miejsce dla osób LGBTMimo Brazylia ma wiele praw LGBT, ale nadal jest powszechna homofobia i śmierć osób LGBT. W Rio de Janeiro walczą działacze o równouprawnienie w mieście, które nie w pełni ich akceptuje.Aktywiści LGBT, maszerują w dzielnicy głównie zamieszkany przez muzułmanów w Sztokholmie, chcą pokazać mają akceptować prawa LGBT.


USA: działacze LGBT kontra fundamentalistyczny kościół Westboro Baptist Church w Filadelfii koło Konwencji Demokratów.Daniel Franzese i jego matka o rasistowskie komentarze na Grindrze


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz