czwartek, 21 lipca 2016

News: Konserwatyści, Robert Biedroń, Mr. Gay Europe, Rasizm, Transpłciowość, Wielka Brytania, Matt Dallas ...


Nowy rząd konserwatystów w Wielkiej Brytanii, premier Theresy May, jest aż pięcioro wyoutowanych osób LGB - członków/iń jej gabinetu.

Nowa premierka Wielkiej Brytanii jest podobno o wiele bardziej konserwatywna od swojego poprzednika, Davida Camerona. Warto wiedzieć, że May przez wiele lat była przeciwniczką adopcji i równości małżeńskiej, zmieniła jednak zdanie i w 2010 roku to ona zabiegała o to, by Torysi uwzględnili małżeństwa jednopłciowe w swym programie. Polityczka przepraszała później za swoje anty-LGBT poglądy.

Podczas swojego przemówienia po objęciu stanowiska premierki, May chwaliła Camerona za m.in. równość małżeńską. Za słowami idą czyny: w rządzie May znalazło się już kilka ujawnionych osób, jak do tej pory najwięcej w konserwatywnej historii Wielkiej Brytanii.

1. sir Alan Duncan (Minister of State at the Foreign and Commonwealth Office), pierwszy wyoutowany gej w brytyjskim parlamencie (coming out w 2002 r.), od 8 lat w związku partnerskim z mężem - Jamesem Dunseathem

2. Nick Gibb (Minister of State at the Department for Education) wyoutował się w zeszłym roku, ujawniając jednocześnie, że jest zaręczony ze swym partnerem od 30 lat - Michaelem Simmondsem

3. David Mundell (Scottish Secretary) wyoutował się w styczniu br. Ma za sobą heteroseksualne małżeństwo. Ojciec trzech dorosłych synów.

4. Margot James (Parliamentary Under Secretary of State at the Department for Business, Energy and Industrial Strategy) była w 2010 r. pierwszą lesbijką w Partii Konserwatywnej, która zrobiła coming out. Mieszka ze swą partnerką Jay Hunt

5. Justine Greening (Secretary of State for Education) wyoutowała się niecały miesiąc temu. (Replika/Queer.pl)

Rząd ogłosił dobrą zmianę dla swoich ludzi i podniósł im wynagrodzenia (wcześniej zwiększył liczbę wiceministrów do rekordowych 94!). Tego samego dnia Robert Biedroń oznajmił, że zwolnił rzecznika prasowego i przejmuje - bez dodatkowego wynagrodzenia dla siebie - jego obowiązki, odciążając tym samym podatników.

Nie chcemy komentować wysokości wynagrodzeń polityków, bo to temat złożony i dość szybko wpadlibyśmy w pułapkę populizmu mając do dyspozycji krótką wzmiankę na fejsie.

Nasuwają się jednak dwa inna wnioski. Ci, którzy jak mantrę powtarzają, że Biedroń "lansuje się" na byciu gejem i nie dostrzega innych tematów mylą się albo świadomie mówią nieprawdę. Większość newsów, które docierają do nas ze Słupska dotyczy kolejnych oszczędności w mieście, które stało na skraju bankructwa oraz sukcesów jego mieszkańców, których dotychczas za sukcesy nie miał kto chwalić. Drugi wniosek dotyczy przyszłości naszego kraju. Mogłoby się wydawać, że jesteśmy skazani na PiS lub PO, tymczasem Biedroń wprowadza do polityki nową jakość. To jest polityka oszczędna, otwarta na obywateli i oparta na dialogu z ludźmi. I to jest naprawdę dobra zmiana. (Queer.pl)

Jesteś osobą transpłciową (transseksualną, transgender, transwestytyczną itp.)? A może po prostu nie jesteś pewny swojej tożsamości płciowej? Ta grupa jest dla ciebie. Przyjdź i poznaj inne osoby, takie jak ty. Mile widziane są też osoby, które proces transformacji mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z pozostałymi.

Fundacja Trans-Fuzja zaprasza na kolejne spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych, które odbędzie się w Warszawie 22 lipca (piątek) o godz. 18.30 w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja przy ul. Noakowskiego 10 lok. 66 (w prześwicie między drugim a trzecim podwórzem).

Jeśli potrzebujesz kontaktu z innymi, którzy Cię wysłuchają, zrozumieją, zaakceptują mimo Twojej odmienności, jeśli potrzebujesz informacji o transseksualności, procedurach i pomocy medycznej, a także jeśli masz wątpliwości, czy transpłciowość dotyczy właśnie Ciebie, przyjdź na nasze spotkanie. Chcemy pomóc Ci poczuć, że nie jesteś sam, że są inni, którzy rozumieją Twój problem.

Spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych odbywają się w siedzibie Fundacji Trans-Fuzja w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 18.30. Prowadzą je psycholog Julia Kata i wolontariuszka fundacji Edyta Baker. Zapraszamy.

Rasizm nasz powszedni. Właściciel pubu przy krakowskim Rynku skarży się na Światowe Dni Młodzieży. A dokładnie na to, że do jego Bulldog Baru zaczęli przychodzić klienci o ciemnej karnacji. Internauci zareagowali błyskawicznie – facebookową stronę lokalu zalewają deklaracje w stylu "już nigdy tu nie przyjdę". (NaTemat)

Nawet katolicy którzy mają inny kolor skóry w Polsce są poniżani. Po prostu wstyd.

Bilguun Ariunbaatar, satyryk, showman, właściwie już celebryta, znany m.in. z udziału w Tańcu Gwiazdami został pobity we Wrocławiu. Napastnikom nie spodobał się jego inny wygląd. W Polsce rośnie fala rasistowskich ataków. (NaTemat)

​Pinksixty News wiadomości LGBT


Ruszyło głosowanie do tytułu Mr. Gay Europe, wśród kandydatów jest reprezentant Polski - Andrzej, głosowanie na stronie Mr Gay Europe.


Matt Dallas i Blue Hamilton dzielą się swoją playlistą utworów z lat 90 i 2000 roku


Poseł prawicowy Adam Andruszkiewicz z ruchu Kukiz'15, jest oburzony na Wiarę i tęcze po jak możemy uczęstniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, że nie ma miejsce na promocję homoseksualizmu tam.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz