niedziela, 1 października 2017

Słowo Boże na niedziele kościół Metropolitan, Katedra Hope, Papież, Middle Church ...


Szkocka para gejów Peter Matthews i Alistair Dinnie są pierwszą parą jednopłciową która wzięła ślub w kościele Anglikańskim św. Jana w Edynburgu.

Ale okazuje że śluby tej samej płci w szkockim kościele episkopalnym nie mogą trwać długo. Kościół Anglii chce uchylenia decyzji pozwolenia na małżeństwa jednopłciowe w Kościele Anglikańskim, lub zostać zawieszony Kościół Szkocki w prawa kościoła Anglii, jak stało się z Kościołem Anglikańskim w USA.

Sekretarz Generalny Komisji Anglikańskiej powiedział, że decyzja Kościoła Szkockiego stawia go "w sprzeczności z większości głosami, że małżeństwo jest związkiem życia mężczyzny i kobiety".

Stanowisko szkockiego kościoła prawdopodobnie sprowokuje narastającą rozłam w ramach Kościoła anglikańskiego, gdzie przeciwstawia się coraz bardziej liberalnym Kościołom te, które mają silnie tradycyjny pogląd na związki seksualne tej samej płci.

Przedstawiciele kościołów Anglikańskiego w Afryce w Rwandzie, Ugandzie i Nigerii bojkotują spotkania Kościelne, ponieważ uważają, że Kościół Episkopalny USA musi zostać ukarany i uchylić decyzję w sprawie poparcia osób LGBT.

Pastor Markus Dunzkofer, rektor w St John's, powiedział Timesowi, że czuje się zaszczycony mógł uczestniczyć w błogosławieństwie Matthewa, wykładowcę polityki społecznej na uniwersytecie w Stirling oraz jego męża Dinnie, do spraw uchodźców i migracji dyrektora rady miejskiej w Edynburgu i członek chóru kościelnego. (Independent)

Australijscy chrześcijanie zachęcają do głosowania na tak na rzecz równości małżeńskiej


Jason Biel uczęszczał do kościoła Adwentystów w Lacombe w Albercie, grał na organach ale kiedy pastor zaczął mówić homofobiczne kazanie on wstał i wyszedł.

"Jeśli jesteś dzieckiem, który słucha taki kazań homofobiczny, powiedziałbym, odejdź i znajdź wspólnotę, która cię akceptuje. I szukaj społeczności, która zachęca cię i kocha. W końcu to zrobiłem". "Każdy ma prawo wstać, zareagować w tak negatywnej sytuacji".Kościół First United Methodist Church w Austin, wstrzymuje śluby parom heteroseksualnym dopóki kościół nie zmieni polityki i pozwoli na małżeństwa jednopłciowe.


Katedra Hope
Podzielisz swój chleb - 16. Niedziela po Trójcy Świętej - Oczy wszystkich w tobie nadzieję mają, A Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie. (Ps 145,15)Kościół Middle ChurchKościół św Stanisława Kostki w St. LouisMetropolitan Community ChurchMetropolitan Community Church Cathedral SunCoast, FlorydaMetropolitan Community Church Boston plus Troy Perry założyciel Metropolitan Community Church wiadomość dla MCC Boston którzy obchodzą 45 lat istnienia.
Sunshine CathedralMetropolitan Community Church of the Coachella ValleyPapież: wyrzuty sumienia są łaską od Pana. Nie bójmy się powiedzieć prawdy o naszym życiu, miejmy świadomość swoich grzechów i wyznajmy je Panu, bo On przebacza – to myśl przewodnia homilii, którą Papież wygłosił na Mszy w Domu św. Marty. Odniósł się w niej do Ewangelii o ciekawości Heroda na wieść o Jezusie i jego wyrzutach sumienia po ścięciu Jana Chrzciciela. Mieć wyrzuty sumienia to łaska – stwierdził Franciszek, gdyż nikt z nas nie jest świętym i wszyscy wolimy widzieć grzechy innych, a nie swoje. Papież zaznaczył, że chodzi o jasne wyrażenie tego, co się zrobiło, aby prawda wyszła na jaw. W ten sposób bowiem można być uleczonym. (Papież Franciszek)Papież: ludzie i aniołowie są braćmi w powołaniu. “Bracia w powołaniu”. Papież Franciszek w homilii na porannej Mszy w Domu św. Marty sprawowanej w święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, że ludzie i aniołowie są wezwani do współpracy w Boskim planie zbawienia. Aniołowie kontemplują Bożą chwałę, a Pan ich wysyła, by nam towarzyszyli na drogach życia. Michał, przypomniał Ojciec Święty, pomaga nam w walce z Szatanem, abyśmy nie dali się zwieść. Broni zarówno Kościoła, jak i każdego z nas. Gabriel to anioł Dobrej Nowiny, Ewangelii zbawienia: przynosi dobre wieści i pomaga gdy zapominamy, że Jezus przyszedł nas zbawić. Rafał „bierze nas za rękę i idzie wraz z nami”, wskazując właściwą drogę. (Papież Franciszek)„Bóg nas stworzył do radości i szczęścia, a nie byśmy dusili się w myślach melancholijnych. Dlatego trzeba strzec swego serca, przeciwstawiając się pokusom nieszczęścia, które z pewnością nie pochodzą od Boga” – stwierdził Franciszek w środowej katechezie. Poświęcił ją wrogom nadziei, gdyż i ona, jak każde dobro na świecie, ma swoich nieprzyjaciół . Papież przypomniał mit o puszce Pandory, z której na świat wysypały się wszelkie nieszczęścia. Ten mit – zauważył Ojciec Święty – mówi dlaczego nadzieja jest ważna dla ludzkości: to ona podtrzymuje życie, chroniąc je i strzegąc, a nie życie nadzieję.Bóg nikogo nie wyklucza i chce, by każdy osiągnął swą pełnię – powiedział Franciszek przed modlitwą Anioł Pański. Papież nawiązał do ewangelicznej przypowieści o gospodarzu winnicy, który najmuje do pracy robotników. Ukazuje ona dwa aspekty królestwa Bożego: pierwszy, że Bóg pragnie wezwać wszystkich do pracy na rzecz swego królestwa; drugi: że na końcu chce dać wszystkim życie wieczne. (Papież Franciszek)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz