środa, 18 października 2017

Stop dyskryminacji i przemocy! Spirit Day 2017


Jak co roku w październiku miliony Amerykanów i nie tylko, nie zapominają o założeniu fioletowego elementu ubioru, by uczcić pamięć nie tylko zmarłych tragicznie nastolatków, ale okazać wsparcie wszystkim młodym ludziom LGBT, którzy na co dzień borykają się z prześladowaniami i nękaniem w szkołach. W tym roku Spirit Day - Dzień Ducha (fioletowy kolor na tęczowej fladze to właśnie "duch").

Przypominamy, że homofobia i przemoc w szkołach to nie tylko problem amerykański - jak wynika z raportu Kampanii Przeciw Homofobii na temat sytuacji uczniów LGBT w polskich szkołach, większość młodzieży LGBT "szacuje skalę homofobii w szkole jako znacznie większą niż nauczyciele i nauczycielki, obecność tej tematyki na lekcjach za niewystarczającą, a reakcje kadry na homofobiczne zachowania rówieśników jako w dużej mierze nieadekwatne". Ciągle także brakuje rzetelnej edukacji antydyskryminacyjnej w polskim systemie edukacji.

Ostatnie dwa głośne przypadki Dominik i Kacprer pokazuje homofobia to nie problem amerykański, ale też Polski.

Pamiętajmy o naszych młodszych koleżankach i kolegach, załóżmy dziś fioletową bluzkę, sweter, chustkę, wstążkę, pokażmy także w Internecie, że los młodzieży LGBT nie jest nam obojętny (Queer.pl)

Potrzebujesz pomocy? Wiele grup wspiera czy KPH, Lambda, Wiara i Tęczy. "U nas zawsze możesz liczyć na przyjaznych ludzi, ciepło i dobre słowo. Po prostu przyjdź na nasze spotkanie, bardzo się ucieszymy, gdy zechcesz być naszym Gościem lub dołączyć do naszej Grupy. Możemy też umówić się indywidualnie, porozmawiać przez telefon lub korespondować przez internet. Chętnie poświęcimy dla Ciebie nasz czas. Jeśli okaże się, że potrzebujesz specjalistycznej pomocy, to w miarę możliwości spróbujemy doradzić Ci, do kogo warto się zwrócić. Nie musisz być osobą wierzącą. Jeśli więc jest Ci w życiu pod górkę, to u nas zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię wysłucha i spróbuje pomóc. Zapraszamy gorąco!:)"

Adresy mailowe i numery telefonów na stornie Wiary i Tęczy, KPH, Lambda WarszawaTransFuzja.

Ważne też, najbardziej słaby, osoby problemami w naszym środowisku, aby pokazać, że należą do naszej społeczności, że są doceniane są i najważniejsze kochane.

Wielu nasi przeciwnicy siadają do stołu są syci, mają ciepły dom, a ich ofiary żyją na ulicy, są zabijani, płaczą, czy to nie jest przerażające że przez nienawiść fanatyków religijni, tyle osób cierpi. Dlaczego ludzie wspierają ich.

Tysiące gejów, lesbijek, trans, bi umiera, prześladowani tylko kim są, nienawiść cała bieszę miedzy innymi z religii. Nienawiść ma swoją cenę już czas powiedzieć stop niej, czas powiedzieć jej nie.

My geje i lesbijki musimy walczyć o nas i o nowe pokolenie gejów i lesbijek przyjdzie po nas żeby mieli lepiej niż my, żeby dzieci LGBT nie byli jak dziś wyrzucani na ulice, ale akceptowani przez swoje rodziny. Przez to jest ważne walka ruch LGBT ujawniać nie jestem za tym żeby robili każdy jak np nastolatkowie po przez swoją uczciwość jawność cierpią najbardziej.

To od każdego nas zależy zmiany. Chcemy żeby coś zmieniło to musimy też od nas zacząć zmiany. Życie jest za krotkę nasze żeby, żałować że nic nie wyszło i być szczęśliwym. Cieszmy życiem, jesteśmy normalni i jesteśmy dziećmi Boga.

Teraz jest czas dla nas społeczności LGBT, w Polsce po ostatnich atakach w naszym kraju. Pokazać i wyjaśnić, że wolność religijną, homofobia do naprawdę prawo to dyskryminowania i krzywdy, jest niezgodna z podstawowymi sprawiedliwości i równości wobec prawa, oraz zasad Chrystusa. Dziś, dyskryminacji osób ze względu na rasę, płeć, pochodzenie, wiek lub niepełnosprawność jest niemal powszechnie postrzegane jako nie do przyjęcia, ale ją akceptujemy pozwalamy na nią, na dyskryminację wobec osób LGBT.

Teraz, w tym krytycznym i momencie jakiej jesteśmy w historii naszego narodu Polskiego, jest czas, aby zrobić to co trzeba właściwego, czas dyskryminację wykopać za drzwi. Dać do zrozumienia naszym politykom, naszym duchownym nie zgadzamy się na to. To nie my zagrażamy to oni zagrażają wolności religijnej, rodzinie, prawom człowieka. Fundamentalizm religijny zawsze pokazuje dochodzi do najgorszy przestępstw wobec drugiego człowieka.

Każdy człowiek zasługuje, by być kochany. Jeśli tak wielu nas LGBT odmawia miłości. Musimy bronić swoich wartości człowieczeństwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz