wtorek, 24 października 2017

News: Sam Smith, Demi Lovato, Ines Rau, PO, Thad Nelson i Aren Muse, Cholernie mocna miłość ...


Lepiej Późno Niż Wcale: O European Lesbian Conference rozmawiają Monika Rak, Agnieszka Małgowska i Magdalena Wielgołaska - Tok FM.

Już 27.10 zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Selerowiczem, autorem wydanej w tym roku powieści kryminalnej “Zbrodnia, której nie było”.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Kultury Równości: ul. Podwale 36A/5. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Krwawa zbrodnia w sterylnym środowisku łódzkich homoseksualistów

Robotnicza Łódź w czasach głębokiej komuny. Powszechne kłopoty codziennego życia jakby nie dotyczyły Zbyszka i grona jego najbliższych przyjaciół. „Goło, ale wesoło” to ich motto, które pozwala zapomnieć o otaczającej siermiężnej rzeczywistości, bawić się, być sobą, plotkować czy flirtować.

Sytuacja ulega zmianie, kiedy jeden ze stałych bywalców, przystojny aktor Remigiusz, nie pojawia się na dwóch z rzędu imprezach. Ponoć zmarł nagle na atak serca, ale okoliczności wskazują raczej na morderstwo. Jego matka, bojąc się, żeby przy śledztwie nie wyszło na jaw, iż syn był homoseksualistą, przyjmował u siebie licznych kochanków i mógł paść ofiarą rabunku, zatarła szybko wszelkie ślady przestępstwa. Zabroniła też informować MO. Zbyszek z przyjaciółmi postanawia szukać sprawcy na własną rękę. Trafiają na intrygujący ślad, ale zabawa w detektywów nie jest ani łatwa, ani bezpieczna… - Andrzej Selerowicz

Autor „Leksykonu kochających inaczej” (1993), a także powieści „Kryptonim Hiacynt” (2015). Jest również pionierem ruchu LGBT w Polsce oraz tłumaczem klasycznych pozycji homoerotycznej literatury (J. Baldwin, O. Wilde, G. Vidal). Podczas spotkania będzie można zakupić książkę po okazyjnej cenie.

"Czuję się tak samo kobietą, jak i mężczyzną" - powiedział Sam Smith dla "The Sunday Times". W wywiadzie opowiada o fascynacji kulturą drag i o tym, że tu już nie chodzi o etykiety.

"Kocham szpilki! Mam ich całe mnóstwo w domu" - mówi. Nie ukrywa swojej fascynacji kulturą drag, przebierankami - zawsze, gdy jest w Sydney, odwiedza swój ulubiony sklep, "House of Priscilla". "Mam wtedy ochotę kupić wszystko: szpilki, kiecki..."

Gdy miał 17 lat nie miał prawie żadnych męskich ubrań. Fascynował się Boyem Georgem i Marilyn Monroe. Codziennie się malował, do tego leginsy i martensy. Wisienką na torcie było olbrzymie futro. I tak przez dwa i pół roku.

Gdy pracował za barem w Londynie, ktoś go uderzył za to jak wygląda, ale - jak przyznaje - nie przejął się tym. Wypracował sobie sposób radzenia sobie z homofobią i uprzedzeniami.

Sam mówi również o wspierających rodzicach i przyjaciołach. Ostatnie trzy lata były dla niego trudne. I, jak sam zauważa, dużo pił i palił, lecząc złamane serce. (Queer.pl)

Thad Nelson i Aren Muse pobrali się we wrześniu. "Jestem zamężny i szczęśliwy. Najpiękniejszy dzień w życiu" - napisał Thad na Twitterze i "poszedłem spać. Gdy się obudziłem, to już nie byłem nawet w stanie przeczytać wszystkich reakcji. Chciałem po prostu podzielić się moją radością z innymi... Dzięki wszystkim za miłe słowa".

Thad i Aren są razem od 6 lat. Pochodzą z Utah, jednego z najbardziej konserwatywnych stanów USA. Thad: "Gdy dorastałem, myślałem, że skończę albo samotnie albo w jakimś małżeństwie z rozsądku. Miałem takie szczęście z Arenem. A teraz czuję tyle pozytywnych emocji wszędzie wokół siebie. Naprawdę nigdy tego się nie spodziewałem".

Aren: "Śledzenie publicznej debaty na temat, czy twój związek zasługuje na małżeństwo czy nie, jest naprawdę smutne. Ta konieczność proszenia o pozwolenie, konieczność przekonywania obcych ludzi, że twój związek ma taką samą wartość jak ich, że w niczym nie zagraża innym małżeństwom - to jest trochę poniżające".  (Replika)

O tym, czy gwiazda Disney Channel, Demi Lovato jest biseksualna, plotkowano od dawna. Artystka dotychczas raczej unikała tematu, mówiąc, że jej muzyka nie przekłada się na jej życie i podkreślając, że niezależnie od tego wspiera równouprawnienie osób LGBT+. Jednakże trzy dni temu w sieci pojawił się film dokumentalny o Demi "Simply Complicated". Demi opowiada w nim głównie o swojej walce z uzależnieniami i bulimią, ale w pewnym momencie kamera pokazuje ją używającą aplikacji randkowej, wyszukującej i kobiety i mężczyzn. Piosenkarka otwarcie mówi: "jestem otwarta na relacje z ludźmi". (Akceptacja)

Czytelnik zaprenumerował "Replikę" w promocji razem z książką "Cholernie mocna miłość. Prawdziwa historia Stefana K. i Willego G." i napisał:

"Replikę" przeczytałem od deski do deski jeszcze tego samego dnia, a książkę kolejnego dnia - w pociągu (...). I tak czytając tę książkę, a właściwie już posłowie dr Joanny Ostrowskiej, przeszło mi przez myśl: "A gdyby tak znaleźć grób Stefana K., czyli Teofila Kosińskiego? Przecież do Torunia jest ode mnie rzut beretem". Jak pomyślałem, tak zrobiłem. W samym Toruniu zajęło mi to kilka godzin, trochę chodzenia po grobach, podpytywania w biurach, aż w końcu usłyszałem: "Cmentarz Parafialny na Wybickiego." Znalazłem.

Teofil spoczywa w jednym grobie z Matką, Ojcem i bratem. Chwila refleksji nad własnym życiem, prawdziwą Miłością bez granic i symboliczny znicz. Cieszę się, że jego historia została w końcu przedstawiona również w Polsce. W załączeniu zdjęcie. Dzięki jeszcze raz. Czekam na kolejny numer."

Przemek, wielkie, wielkie dzięki za ten list. "Cholernie mocna miłość" to wstrząsające wspomnienia Polaka skazanego za homoseksualizm w czasach III Rzeszy. Miłość 16-letniego chłopaka do żołnierza, wojenna gehenna, więzienia... Książka ukazała się w Niemczech już w 1991 r. U nas ukazała się dopiero teraz, 14 lat po śmierci bohatera. Ktoś może, jak Przemek, ma już za sobą lekturę "Cholernie mocnej miłości..."

Założyciel „Playboya” Hugh Hefner zmarł niecały miesiąc temu, ale jedna z jego ostatnich decyzji co do pisma zadziwia odwagą. W najnowszym wydaniu magazyn zadziwił świat pierwszą w ponad 60-letniej historii pisma rozkładówką z transpłciową modelką. Materiał ze zdjęciami 26-letniej Francuzki Ines Rau zatytułowano „Ewolucja”.

Jak pisze New York Times, kiedy 26-letnia Francuzka Ines Rau dowiedziała się o planowanej sesji, popłakała się ze szczęścia. Modelka przyznaje, że długo żyła w tajemnicy, nie mówiąc nikomu, że jest osobą transpłciową. Bała się, że nie będzie szczęśliwa, nie znajdzie chłopaka i nie spotka się z akceptacją. - Ale czułam, że po prostu powinnam być sobą – mówi - Newsweek.pl

Borys Budka kreowany na lidera opozycji w wywiadzie dla Gazety Wyborczej... Chciałoby się powiedzieć 'edukacja głupcze' - Grupa Stonewall.

Jacy ci ludzie są bezmyślni i nie edukowani. Znaczy kiedy matka umrze, czy porzuci dziecko to znaczy co? Kto ma przyjdź do szkoły? Te gadanie głupie jestem przeciwko homo adopcji, po dziecku potrzebuje matki i ojca. Ale nie widzą ile hetero rodzin nie mają pełny rodzin.

Czy któryś rodzić umrze, rodzice porzucą dzieci, znam wiele przypadków otoczenia jak matka i ojciec porzucą dzieci, wychowują je babcia, czy rodzic umrze jeden. Nawet ojciec może iść na dzień matki, wiele razy jest tak, po miedzy innymi matka pracuje to ojciec idzie. Nie wreszcie edukują ci barany, zamiast głupio gadać.

Podpisy pod obywatelskim projektem Ratujmy Kobiety zebrane i złożone w Sejmie. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy podpisali się pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Gratulujemy wszystkim osobom, które przez ostatnie tygodnie poświęciły setki godzin swego wolnego czasu i odbyły tysiące rozmów z nieznajomymi, by ten moment stał się możliwy.

Polki i Polacy są znacznie mniej konserwatywni niż ich parlamentarni przedstawiciele. Wcale nie chcą żyć w państwie, w którym prawa kobiet są ograniczane. Dlatego wiemy, że być może nie dziś, ale w końcu wygramy – a kobiety w Polsce wreszcie będą miały takie same prawa, jak ich koleżanki w Czechach, Danii czy Hiszpanii. Razem damy radę - Partia Razem.

Nad Teslą zawisły czarne chmury. Firma została najpierw oskarżona o rasizm, a teraz ma poważny problem z oskarżeniem o dyskryminację osoby homoseksualnej.

Jorge’owi Ferrero, byłemu pracownikowi linii montażowej w fabryce Tesli, grożono w pracy, bo jest homoseksualistą. Powtarzano „uważaj” czy „coś może przydarzyć się twojemu samochodowi”. Nie zabrakło też drwin w postaci niestosownych odzywek, takich jak „watch your back” („uważaj na siebie”, dosłownie „uważaj na swój tył”), a ponadto sam kierownik kpił sobie z „gejowskiego” ubrania 35-letniego mężczyzny.

Zgłoszenie sprawy przełożonym dało odwrotny efekt od zamierzonego, ponieważ pracownik został zwolniony. Przedstawiciel działu zasobów ludzkich powiedział, że w firmie nie ma miejsca dla „upośledzonych”, czyli – jego zdaniem – homoseksualistów - innpoland.pl

W szkołach w Lublinie ruszają lekcje tolerancji - to miejski program, którego celem jest głównie informacja: ilu cudzoziemców mieszka w Lublinie, co robią, jak sobie u nas radzą, czym różni się ich kultura od naszej czy z jakich są krajów - Tok FM.

Oczywiście zrobił to cichaczem, bo w tym samym czasie do głów obywateli ładowano propagandę o nadzwyczajnych wynikach finansowych budżetu państwa. Zaledwie 20 września rząd informował o rekordowej i niespotykanej wcześniej nadwyżce budżetowej sięgającej 5 miliardów. Tydzień później wysłał do Brukseli prognozę, że rok 2017 nasze państwo zakończy 51 miliardami na minusie - Wirtualna Polska.

Pinksixty News wiadomości LGBT


Nietypowe marzenie Korwin Piotrowskiej, chce głosować na Roberta Biedronia


Portugalczyk Cristiano Ronaldo po raz piąty został wybrany najlepszym piłkarzem świata w plebiscycie FIFA. Nagrodę dla najlepszego trenera 2017 otrzymał jego trener z Realu Madryt Francuz Zinedine Zidane. Uroczysta gala FIFA odbyła się w Londynie. (Polsat News)


Najwięcej operacji zmiany płci przeprowadza się w Tajlandii niż w jakimkolwiek innym kraju. Wielu klientów do zabiegu pochodzi z zagranicy. Jest mniej biurokracji, a koszty są znacznie niższe.


Dane Głównego Urzędu Statystycznego jasno wskazują, że poziom emigracji Polaków w minionym roku był wyższy niż w 2015 czy 2014 roku. Poza granicami kraju przebywa już ok. 2,5 mln naszych rodaków.


Senegalu na wsi wiele dziewczynek są zmuszane do ślubu poniżej 18 lat, jest coraz dużym problemem tysiące dziewczynek nieletnich wychodzi za mąż bez zgody swojej.


Tysiące osób na Malcie, wyszło na ulice uczcić śmierć dziennikarki Daphne Caruana Galizia, która miedzy innymi pisała o korupcji i aferze "Panama Papers".


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz