czwartek, 26 października 2017

News: PO, John Kim, RPO, Sam Smith, United Methodist Church, Indie, Irlandia, Burger King, Don Lemon ...


Miłość Nie Wyklucza: Borys Budka - młoda twarz Platforma Obywatelska, jeden z posłów, którzy tak ofiarnie walczyli o ustawy dotyczące sądownictwa. Mimo niecałych 40 lat zdążył być już ministrem sprawiedliwości. Ale spod tej obiecującej otoczki wychodzi klasyczna PO, która o prawach osób LGBT+ w 2017 roku mówi dokładnie to samo, co słyszeliśmy przez 8 lat ich rządów.

Przypomnijmy: Borys Budka w rozmowie z Gazeta Wyborcza powiedział, że związki partnerskie należy zalegalizować, ale już równość małżeńska i prawo do adopcji są "nieakceptowane społecznie". Poseł szybko przeliczył prawa człowieka na głosy i orzekł, że nie da się wygrać wyborów na postulacie "totalnej równości".

Były minister uważa, że dziecku adoptowanemu przez parę jednopłciową mogłaby stać się krzywda. - Nie wyobrażam sobie sytuacji, iż mógłbym mieć dwóch ojców. Nie chce być infantylny, ale jeżeli będzie Dzień Matki i dziecko ma przyjść do przedszkola z mamą, to jako jedyne przyjdzie z tatą? - pyta poseł i dodaje: - Dzień Matki bez matki? Nie kupuję tego.

Po fali krytyki Budka poinformował, że „infantylnego argumentu” użył z premedytacją, by pokazać, jak wygląda stereotypowe myślenie. Dodał, że niefortunna wypowiedź "wypaczyła sens jego wypowiedzi" i przeprosił tych, którzy poczuli się jego słowami dotknięci.

Panie pośle, dwóch ojców lub dwie matki ma kilkadziesiąt tysięcy dzieci w Polsce. Jakoś sobie radzą z Dniem Matki bez matki lub Dniem Ojca bez ojca. Nie mówiąc o tysiącach dzieci, które są wychowywane przez tylko jednego rodzica, dziadków lub innych członków rodziny.

Dziś otrzymaliśmy egzemplarz książki Joanny Mizielińskiej "Odmienne czy zwyczajne? Rodziny z wyboru w Polsce". To z całą pewnością właściwa lektura dla posła Budki i zachęcamy do zapoznania się z danymi w niej zawartymi. Fakty są znacznie lepsze od "infantylnych argumentów", nawet jeżeli są użyte w dobrej wierze.

John Kim, drużyny pływackiej z Virginia Military Institute, ujawnił się 11 października, w dniu narodowego dnia wyjdzie z szafy. Miał obawy ujawnić się "mój strach był motywowany tym, moja szkoła jest dosyć konserwatywna i tradycyjna." wyznał.

Mówi że chce pomóc innym zaakceptować kim są, dodaje że sam uświadomił sobie, że jestem gejem w szkole średniej, ale dopiero w wieku 22 lat poczułem się na tyle komfortowo, by powiedzieć głośno jestem gejem. (GayStarNews)

"Panie Borysie. Najpierw się pan obraża na jedyny inteligentny kabaret polityczny w polskich mediach, a teraz rzuca pan tekst jak oświecony słuchacz ojca Rydzyka" – pisze na Facebooku Paulina Młynarska. To reakcja na wywiad, w którym Borys Budka sprzeciwił się adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

"Poważny polityk powinien mieć przynajmniej minimalne pojęcie o tym jak to wygląda w statystykach. Takie rodziny już są. Zawsze były i będą. Wykluczenie to nie jest jakaś teoretyczna sytuacja w pana ciasnej głowie, tylko rzeczywistość, którą pan właśnie opisał: Janusz sobie nie wyobraża, więc udajemy, że nie ma tematu" – stwierdza Paulina Młynarska.

"Drogi Borysie Budko, jeśli nie chcesz być infantylny, to prosta rada: nie zachowuj się infantylnie" – napisał na Facebooku Jacek Dehnel - Na Temat.

Rzecznik praw obywatelskich zajmuje się działalnością polityczną, antyrządową, bojkotuje reformy wymiaru sądownictwa i działania legalnie wybranych władz oraz występuje za granicą przeciwko polskiemu rządowi - krytykowała Adama Bodnara Krystyna Pawłowicz (PiS) na obradach sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Ostatecznie komisja negatywnie zaopiniowała projekt przyszłorocznego budżetu RPO. W środę komisja do spraw petycji uznała, że wniosek o odwołanie Bodnara może rozstrzygnąć jedynie marszałek Sejmu.

W czasie dyskusji Krystyna Pawłowicz (PiS) zarzuciła, że RPO "nie wykonuje swoich konstytucyjnych kompetencji" i jest rzecznikiem "środowisk patologicznych obyczajowo, zdrowotnie i seksualnie". - Rozbudowuje swoją aktywność głównie w tym kierunku, ogranicza prawa obywatelskie i nie chroni praw obywatelskich - mówiła.

Przypomniała sprawę drukarza z Łodzi, który odmówił wykonania materiału promocyjnego dla jednej z organizacji LGBT, a którego RPO nie tylko nie wsparł, ale uznał jego działanie za dyskryminację ze względu na orientację seksualną.

W odpowiedzi Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna), zwróciła uwagę, że RPO to "jedna z ostatnich, niezależnych od partii rządzącej instytucji, co uzasadnia te ataki". (TVN24)

Pinksixty News wiadomości LGBT


Sam Smith gościł u Ellen, rozmawia miedzy innymi o nowej miłości, samotności, potwierdza że jest w związku.


Dodatkowo Ellen straszy dwa razy w swoim programie Sama Smitha


Pastor z Clifton historyczna decyzja United Methodist Church. Chociaż wiadomość o zwycięstwie nadeszła w środę, wielebny David Meredith wie, że walka jest jeszcze daleka od końca.

Meredith jest gejem, a ostatni rok poślubił swojego partnera który jest z nim 29 lat. Homofoby złożyli 10 skarg i przesłano do Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego, co pociągnęło za sobą trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczące jego seksualności zostały odrzucone przez Komitet kościelny.


USA mężczyzna został skazany za homofobiczne nękanie i ataki na parę gejów


Para trasnpłciowa z Indii Sukanyeah i Aarav spotkali się w klinice zmiany płci i zakochali się też planują ślubMieszkańcy irlandzkiej wyspy Achill przyzwyczaili się już do tego, że ich plaża pojawia się i znika. Ostatnio mają powód do radości. Po 33 latach ruchome piaski znów wróciły na swoje miejsce, a na wyspę powracają turyści.


Burger King jego klip który opowiada o prześladowaniu nastolatków i eksperyment czy ludzie reagują jak inne dzieci prześladują inne dzieci i obrażają.


Wielkie domy mody i redakcje magazynów o modzie nie będą współpracować z kontrowersyjnym fotografem Terrym Richardsonem. Nad artystą od lat ciążą oskarżenia o molestowanie seksualne, którego miał się dopuszczać wobec modelek. Po seksaferze z udziałem Harveya Weinsteina, która wstrząsnęła Hollywood, świat mody postanowił się odciąć od fotografa. (TVN24)


Ujawniony gej Don Lemon z CNN czyta list otwarty, który napisał do Prezydenta Donalda Trumpa żeby przestał atakować rodzinę Gold Star, najbardziej wdowę po La David Johnson który zginął w Afryce w Nigrze na początku października, razem z trzema innymi żołnierzami sił specjalnych USA.


Aktor i komik Billy Eichner zaprezentował nagrodę Visibility Award w 2017 r. W San Francisco Gala. Mówi o znaczeniu wyjazdu i inspiracji młodości LGBTQ.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicoweBrak komentarzy:

Prześlij komentarz