czwartek, 12 października 2017

News: Pride Poznań, Robert Rient, Grupa Stonewall, Turcja, Uganda, Rumunia ...


Pierwsze zapowiedzi przyszłym roku Pride Week i marsz równości w Poznaniu odbędzie się nie jak zawsze w wrześniu tylko w sierpniu. Grupa Stonewall zapowiedział "pierwszy wakacyjny marsz w Polsce. Poznań Pride Week 2018/5-12 sierpnia 2018".

Nie wiadomo, o jaką "naturę" chodzi Krystynie Pawłowicz, gdy raz po raz powtarza, że homoseksualizm jest przeciwny naturze, bo Carin Bondar w książce "Dziki seks" udowodniła, że w królestwie dzikich kopulacja i związki między osobnikami tej samej płci są powszechne.

Idąc tropem posłanki Pawłowicz, taki czerpiący z natury program nauczania powinien popularyzować takie praktyki, jak oszustwa godowe, zdrady i romanse, przemoc seksualną, transwestytyzm jako sposób na rozmnażanie, a nawet seks ludzi z roślinami, innymi gatunkami zwierząt oraz pozbawiony uczuć seks dla przyjemności. Przerażające? A jednak naturalne, bo występujące w przyrodzie tak samo, jak wśród zwierząt jest obecny homoseksualizm.

Bioróżnorodność i złożoność seksu nie znają granic. Zamiast zakazywać, natura otwiera człowiekowi horyzonty, każe mu złapać się za głowę i zawstydzić – bo „normalność” w naturze po prostu nie istnieje - Gazeta Wyborcza

Robert Rient o nowej swojej książce "Duchy Jeremiego" w rozmowa w Tok FM. Tego głosu dziecka, mówiącego o Zagładzie, nie da się już zapomnieć. Przejmująca powieść o odkrywaniu własnej tożsamości i mierzeniu się ze stratą.

Robert Rient – autor głośnego „Świadka” – powraca z niezwykłą powieścią. „Duchy Jeremiego” to przejmująca narracja dwunastolatka, konfrontującego się z chorobą mamy i własnymi demonami. Nie było w polskiej prozie powieści, która mierząc się z tematem rodzinnych upiorów, wybrzmiewa głosem tak świeżym i przejmującym. „Duchy Jeremiego” to portret rodziny uwikłanej w historię Zagłady, ale przede wszystkim kameralna, intymna opowieść o nadwrażliwym chłopcu, doświadczającym jednego z najtrudniejszych momentów w życiu każdego człowieka – odchodzenia mamy. Literatura dowodząca pisarskiej dojrzałości i wrażliwości. Napisana niepokojącą, naiwną frazą, nad którą autor ma pełną kontrolę.

Powieść o duchach, które nie pozwalają zasnąć. O tym, że przeszłość jest zamieszkana i ma moc przywoływania zmarłych. O spotkaniu z przodkami i życiu, z którego znika pamięć oraz przyszłość. Pozbawiona fałszywych tonów, bolesna i zatrzymująca na długo historia, którą Robert Rient dowodzi, że jest jednym z najodważniejszych i najciekawszych pisarzy młodego pokolenia.

W ramach poznańskich Dni Solidarności z Uchodźcami Grupa Stonewall zaprasza na pokaz filmu "Aleppo. Notatki z ciemności".

Nakręcony w 2013 roku, film polskich twórców - Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego opowiada o wydarzeniach, jakie miały miejsce w Syrii, a dokładnie w tytułowym mieście Aleppo. Obraz współrealizowany z Syryjczykami to bez wątpienia jedna z tych produkcji, która porusza tak bardzo, że zostaje w naszej pamięci na dłużej.

Po projekcji Grupa Stonewall zaprasza na dyskusję o filmie. Odbędzie w Centrum Stonewall na ulicy Jackowskiego 17/6, Poznaniu, dniu 15 października o godzinie 16.Pinksixty News wiadomości LGBTDeutsche Welle następny klip na temat homofobii w Rosji, o prześladowaniach homoseksualistów w Czeczenii skłoniły Borysa do podjęcia działań w odważnej dążeniu do podniesienia świadomości ich sytuacji. Boris mówi, homofobia w Rosji stała się modna dzięki temu w sposób, politycy nie mówią o inny problemach społecznych i gospodarczych. Znaleźli sobie kozłów ofiarny osób homoseksualny i obwinia ich za zło.Deutsche Welle reportaże ofiary chrześcijańskiego fanatyzmu terroru w Ugandzie, wzrost skrajnej prawicy w Niemczech, umieranie pszczół w Rumunii i upadek maszyn do pisania w Indiach.Deutsche Welle dokument na temat prześladowań chrześcijan w Turcji, miedzy zamierzają przejąć ponad 50 kościołów, klasztorów i cmentarzy należących do wspólnoty chrześcijańskich Syryjczyków w południowo-wschodniej Turcji.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz