piątek, 27 października 2017

News: Adam Bodnar, Poznań, Mollee Gray, Andrzej Selerowicz, Egipt, Sean Hayes, Amnesty, Stonewall ...


Grupa Stonewall: W trakcie dyskusji nad budżetem Rzecznika Praw Obywatelskich, Krystyna Pawłowicz (PIS) zaatakowała Adama Bodnara:

"Po pierwsze zacznę od tego, że pan nie wykonuje swoich konstytucyjnych kompetencji, nie broni praw, nie jest rzecznikiem praw obywatelskich, tylko rzecznikiem środowisk, no, patologicznych obyczajowo, zdrowotnie, seksualnie, tak bym powiedziała. To jest po pierwsze. Po drugie rozbudowuje swoją aktywność głownie w tym kierunku. Po trzecie ogranicza prawa obywatelskie i nie chroni praw obywatelskich osób, które – jak na przykład drukarz z Łodzi, jeśli pamiętam, pan występował, tępił go, jeździł i robił wszystko, żeby temu człowiekowi uniemożliwić korzystanie z wolności sumienia i wolności działalności gospodarczej. Poza tym pan bardzo lubi, rzecznik, rozbudowywać tych swoich zastępców, głównie osoby, które bronią tych właśnie te osoby homoseksualne. To lekarz się powinien, minister zdrowia nimi zajmować, a nie rzecznik praw, i całą energię i środki w zasadzie skierowane są na reprezentowanie, nawet nie na, na reprezentowanie i forsowanie różnych potrzeb, interesów, żądań, oczekiwań tej grupy osób."

Uważamy, że wypowiedź ta:

- nie stanowi opinii ani oceny, ale jest wypowiedzią o faktach,
- jest sprzeczna z prawdą, a przez to stanowi naruszenie zasady rzetelności wyrażonej w art. 5 uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 17 lipca 1998 roku – Zasady Etyki Poselskiej,
- narusza godność osób LGBT+, a w szczególności osób homoseksualnych, a przez to stanowi naruszenie zasady dbałości o dobre imię Sejmu wyrażonej w art. 6 ww. uchwały.
W związku z powyższym uważamy, że zajęcie się tą wypowiedzią przez Komisję Etyki Poselskiej jest możliwe i wskazane dlatego też w dniu wczorajszym złożyliśmy wniosek w tej sprawie.

Dziękujemy Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności - SPR za pomoc w przygotowaniu wniosku.

Też zarząd Lambdy Warszawa zdecydował o złożeniu skargi do Komisji Etyki Poselskiej na Krystynę Pawłowicz. Komentarza Miłość Nie Wyklucza.

Prezydent Poznania wziął udział w IV Kongresie Współpracy Lokalnej, jaki odbywał się w Słupsku 24 i 25 października. Podczas wydarzenia dyskutowano o współpracy samorządów z mieszkańcami.

Prezydent Jacek Jaśkowiak spotkał się też z Robertem Biedroniem, prezydentem Słupska, z którym rozmawiał o wymianie doświadczeń oraz o podpisanej ostatnio współpracy dotyczącej polityki senioralnej. Mowa była również o problemach samorządów i wspólnym działaniu z mieszkańcami i radami miast.

- Zawsze postrzegaliśmy Unię Europejską jako instytucję, która wypłaca pieniądze - podkreślił prezydent Jacek Jaśkowiak. - Zapomnieliśmy jednak o wartościach, które ona niesie. Dzisiaj w Polsce można dostrzec dwa różne zbiory wartości - i trzeba się za jednym z nich opowiedzieć. Ja jestem przywiązany do demokracji, praworządności, wolności mediów i wolności obywatelskich i opowiadam się przeciw dyskryminacji i homofobii - Miasto Poznań.

Disney gwiazda Mollee Gray wyszła za mąż za swoją partnerkę Jeka Jane, powiedzieli sobie tak nad malowniczym jeziorze Tahoe. (NewNowNext)

Jak informuje Wyborcza.pl Poznań kolejna 'gwiazda' Prawo i Sprawiedliwość, poseł Szymon Szynkowski vel Sęk był gościem programu wPolsce.pl. W trakcie ubolewania nad tym jak ciężko prawicy w mieście Poznań można usłyszeć naciągane tezy dot. finansowania Poznań Pride Week i Marszu Równości.

Wyborcza.pl: "Gospodarz programu pytał też posła, co sądzi o finansowaniu przez władze Poznania imprez środowiska LGBT. Barełkowski nie wskazał, co konkretnie ma na myśli. Tymczasem Marsz Równości, najważniejsza impreza gromadząca kilka tysięcy osób, finansowany jest ze zbiórek stowarzyszenia Grupa Stonewall.

Przykładu nie wskazał również poseł PiS. Mówił za to: – Miasto jest od finansowania inwestycji, ułatwiania życia mieszkańcom, by mogli korzystać z komunikacji, oświaty, służby zdrowia, a nie od tego, by robić na ulicach ideologiczne hece. Jestem temu przeciwny. Gdy idzie procesja Bożego Ciała, to nie ma finansowania ze strony miasta. Kościół organizuje to wydarzenie na własną rękę."

Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz podziękować Wam za wsparcie naszej zbiórki na PolakPotrafi dzięki której na organizację festiwalu zebraliśmy ponad 30 tys. zł. Najpóźniej jutro przedstawimy podsumowanie finansowe Poznań Pride Week 2018 w tym źródła finansowania festiwalu. (Grupa Stonewall)

Pinksixty News wiadomości LGBT


Zbrodnia, której nie było - spotkanie autorskie Grupie Stonewall Poznaniu z Andrzejem Selerowiczem


Klip BuzzFeed na temat LGBT wiadomość od członków Egipcjanów LGBT i NoH8 Egipt


Sean Hayes opowiada o swoim strachu na temat zdrowia mówi najlepszym lekarstwem jest śmiech, oraz rozmowy na temat Will i Grace.
GLAAD podsumował akcję Spirit DayAmnesty International Australia wspiera równość małżeńską
Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz