poniedziałek, 9 października 2017

Wiadomości LGBT z ostatniego tygodnia


Słoneczny Zagrzeb, tęczowe flagi i ponad czterdzieści młodych aktywistów i aktywistek LGBTIQ z całej Europy – za nami kolejne spotkanie IGLYO. To międzynarodowa jednostka zrzeszająca organizacje działające na rzecz gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych, interseksualnych i queer. W tym roku rozmawialiśmy m.in. o inkluzywnej edukacji bez dyskryminacji i sposobach komunikacji oraz wspierania się między organizacjami LGBTIQ. Jako Lambda Warszawa dostała możliwość współpracować z innymi „Lambdami” z Niemiec.

Grupowe zdjęcie wszystkich obecnych na zjeździe aktywistów i aktywistek, wspólne zdjęcie delegatów i delegatek organizacji Lambda Germany, Lambda Nord, Lambda Berlin-Brandenburg i Lambda Warszawa.

Gwiazda muzyki Steve Lacy potwierdził, że ​​jest biseksualny, ale wywołał też kontrowersje po ujawnieniu, że nie jest zainteresowany randkowanie z czarnymi mężczyznami.

Nowe dane pokazują, że 2% populacji Wielkiej Brytanii identyfikuje się jako LGB w 2016 r. Z 1,7% w 2015 r. Spośród nich, 1,2% uważa się za gejów lub lesbijek, a 0,8% identyfikuje się jako biseksualne osoby. Wzrost ponad 200 000 osób.

Etta Ng, córka aktora Jackie'ego Chana wychodzi z szafy, wyznaje jest lesbijką. 18-latka ujawniła się na Instagramie: "Dla niewtajemniczonych, jestem lesbijką". Jej fani są zadowoleni i jej gratulują - 737 polubień i ponad 200 komentarzy.

Wiele wskazuje, że córka gwiazdy kina akcji spotyka się z celebrytką i modelką, Andi Autumn, która pochodzi z Kanady, ale mieszka w Hongkongu. Ta napisała, że Etta dała jej siłę i odwagę do bycia sobą. "Kocham Cię" - zakończyła swój post.

Etta Ng jest córką Jackie'ego i supermodelki Elaine Ng Yi Lei. Dopiero jakiś czas po romansie w 1998 roku, zdradziła, że Etta jest córką Chana. Etta w wywiadzie dla brytyjskiego tabloidu powiedziała, że nie traktuje go jednak jako ojca, bo nie był obecny przez większość jej życia, nie czuje z nim więzi i go - tak naprawdę - nie zna. (Queer.pl)

Mężczyzna w Los Angeles został skazany za zamordowanie swojej żony i syna geja w zeszłym tygodniu. Shehada Issa, lat 70, twierdził, że zabił swojego 29-letniego syna Amira - znanego również jako Rocky - w samoobronie.

Najpierw chciał wrobić syna w morderstwo wmówić wszystkim to on zabił matkę, później go zabije i byłaby zbrodnia doskonała. Dodatkowo wmawiał że jego syn jest narkomanem. Jednak prokuratorzy udowodnili, że Issa sfabrykował tą historię i powiedział, że zabił syna ze względu na jego seksualność.

On go nienawidził. Wstydził się go. Nazywał go dziwką Babilonu. Wiele lat mówił że jego syn zasługuje na śmierci tylko z powodu jest gejem. (GayStarNews)

Skrajny prawicowiec homoseksualista Milo Yiannopoulos rzekomo wziął ślub z czarnoskóry mężczyzną, na Hawajach. Człowiek który wielokrotnie obraża czarny bieszę ślub z czarnoskórym facetem.

Nie lewacy działaczy to dziś nie mógł wziąć ślubu, jaka to obłuda prawicowy homoseksualistów poniżają działaczy i współpracują z homofobami, ale wykorzystują prawa dzięki temu mogą wziąć ślub. (PinkNews)

Milo wielokrotnie obraża trans osoby mówi że są przebierańcami homoseksualistami. Nawet mówił wiele razy chętnie podałby się leczeniu homoseksualizmu. Nie mówić bronił pedofilii że to nic złego. Teraz w jego sklepie internetowym obraża lesbijki, że nie ma lesbijek są naprawdę hetero. (PinkNews)

Ostatnio Milo znów jest zamieszany w spisek promocji nazistowski, też śpiewał na karaoke u nazistów. Ten człowiek jest znany tylko z tego że obraża inny - BuzzFeed.

W Las Vegas masowa strzelanina przez białego człowieka, zabił ponad 50 osób potrzeba krew ale czerwony krzyż już powiedział chcą krwi tylko od hetero, a nie od osób homoseksualny.

Przez kilka godzin trwały utrudnienia na stacji kolejowej Wimbledon w Londynie po tym, jak w jednym z wagonów pociągu wybuchła panika. Powodem było zachowanie mężczyzny, który zaczął czytać na głos fragmenty Biblii i mówił o dniu sądu ostatecznego. Pasażerowie siłą otworzyli drzwi i wybiegli na tory. Zarządca linii kolejowej wyłączył zasilanie sieci trakcyjnej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. 8:30 czasu lokalnego w pociągu z Shepperton do Waterloo. Pasażerowie twierdzili, że mężczyzna z plecakiem czytał na głos Biblię. Mówił też o grzechach homoseksualizmu i seksu przed zawarciem małżeństwa. Miał też powiedzieć, że "śmierć nie jest końcem". (Polsat News)

Nie arabski ekstremista to chrześcijański namawiają do nienawiści wiele łączy ekstremistów chrześcijański i muzułmański miedzy innymi homofobia.

Następny kraj Francja po Chile, Meksyk, Niemcy, Hiszpanii gdzie pojawi się transfobiczny autobus. Za kampanie anty trans odpowiedzialni są fanatycy chrześcijańscy z USA i Rosji oraz kościół katolicki. W Francji promuje Frigide Barjot, aktorka znana też z walki przeciwko małżeństw jednopłciowy w Francji.

Starcie między obrońcami europejskiego status quo a populistycznymi siłami, które za cel obrały sobie rozsadzenie UE i po raz kolejny w historii wzięły na swoje sztandary państwa narodowe.

Europa zatem, chcąc nie chcąc, sama tego nieświadoma, pozbywa się więzów myślenia narodowego. W tym upatruje Guerot szansę na wymyślenie Unii na nowo. Siły progresywne powinny wedle niej ten kryzys wykorzystać i – tak jak to działo się już wielokrotnie w dziejach, w Europie i poza – przekuć w nowy akt zjednoczeniowy. Do tego jednak potrzeba europejskiego przebudzenia mieszkańców i mieszkanek kontynentu, którzy powinni poczuć się bardziej obywatelami Europy niż jakiejkolwiek innej wspólnoty, zwłaszcza narodowej. Nie jest to cel łatwy do osiągnięcia, ale możliwy. Guerot jest przekonana, że takie przebudzenie wywołać może radykalne odnowienie europejskiej demokracji. Kryzysy i podziały mogą doprowadzić do nowego otwarcia wtedy, kiedy kształtuje się z nich nowy podmiot, zdolny na nowo ukonstytuować się politycznie. W warunkach Unii byłoby to stworzenie nowego ustroju Europy, opartego na równej reprezentacji wyborczej (jedna osoba – jeden głos), likwidacji Rady Europejskiej jako residuum myślenia narodowego w UE i wzmocnieniu podziałów politycznych w gremiach europejskich, przy zlikwidowaniu podziałów narodowych. (Krytyka Polityczna)

Fot: Agencja Gazeta
"Pokot" jest i będzie polskim kandydatem do Oscara w tym roku - to oficjalne stanowisko Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w związku z petycją o wycofanie produkcji z konkursu.

Według twórców petycji "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland "jest obrazem w swoim przekazie i narracji antypolskim, antykatolickim i nie powinien reprezentować Polski na prestiżowych międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym oczywiście nie powinien ubiegać się o Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w roku 2018" (Tok FM)

– Ładne laski idą na dyskotekę, a brzydkie, których nikt nie chce bzykać, to idą na demonstracje – mówił w internetowej telewizji "wRealu24" prawnik Roman Sklepowicz, który jeszcze niedawno występował jako ekspert w TVP Info. Dalej było jeszcze gorzej. (NaTeamt)

Co najmniej siedem firm w Nowym Jorku i też z Los Angeles otrzymało list ze swastyką i hasłem Trumpa "Make America Great Again", dodatkowo obraża osób LGBT, żydów i innej rasy ludziom. Miedzy innymi w ulotkach piszą o "Chrześcijańskiej Ameryce". Też "Juden Raus", znaczy wynocha żydzi. (LGBT Nation)

Trump ponownie uderza w osoby LGBT, usuwa osoby LGBT wzmianki sprawie zdrowia. Ale za do jest walka z aborcją, modlitwa itp.

Dodatkowo departament sprawiedliwości USA odwraca politykę zakaz dyskryminacji osób transpłciowy. Można zwalniać i dyskryminować osoby transpłciowe w miejscu pracy.

Papież Franciszek ponownie krytykuje tak zwane "gender" sprzeciwia się przed manipulowaniem różnicą płci i jej zacieraniem. Ponownie on nie rozumie sytuacji osób transpłciowych i rodzin tęczowy wiele grup katolicki LGBT krytykuje go.

Poruszając sprawę ideologii gender, przypomniał o wzajemnym dopełnianiu się obojga płci. Podkreślił potrzebę ostatecznego odrzucenia niektórych form podporządkowania, które boleśnie naznaczyły historię kobiet. Zaznaczył jednak, że potrzebny jest nowy etos, oparty na kulturze tożsamości i odmienności.

"Promowana od niedawna hipoteza na rzecz godności osoby przez radykalną neutralizację różnicy płci, a zatem także przymierza mężczyzny i kobiety, jest błędna. Zamiast walczyć z negatywnymi interpretacjami odmienności płciowej, które zmniejszają ich znaczenie dla godności człowieka, chce się unieważnić samą odmienność, proponując techniki i praktyki, które sprawią, że straci ona znaczenie dla rozwoju osoby i stosunków międzyludzkich. Jednakże utopia neutralności usuwa zarówno ludzką godność odmienności płciowej, jak i osobowy charakter rozrodczego przekazu życia. Biologiczna i psychiczna manipulacja odmiennością płciową, którą technika biomedyczna ukazuje nam jako w pełni dostępną dla wolnej decyzji - a przecież tak nie jest - niesie zagrożenie, że zlikwiduje się źródło, z którego związek mężczyzny i kobiety czerpie siłę i dzięki któremu jest on twórczy i płodny" - dodał Ojciec Święty.

Wezwał też do przeciwstawienia się pogardzie dla rodzicielstwa, traktowaniu go tak, jakby było ono upokorzeniem kobiety i zagrożeniem dla wspólnotowego dobrobytu. Rodzicielski związek mężczyzny i kobiety to nie upośledzenie, ale oparcie dla ludzkości - podkreślił Franciszek.

DignityUSA, grupa katolicka LGBT, opublikowała oświadczenie, mówi miedzy innymi "oświadczenie papieża Franciszka wypowiadające się na temat gender wykazuje tragiczną niewiedzę papieża o wyzwaniach, przed jakimi stają osoby transseksualne i stawia ich na zwiększoną dyskryminację i przemoc".

Francis DeBernardo, z New Ways Ministry, "Płeć to coś więcej niż rzeczywistość biologiczna. Obejmuje również wymiar psychologiczny, emocjonalny, kulturowy i duchowy. Kiedy niektórzy szukają operacji, aby potwierdzić tożsamość płciową. Decyzja o zmiany płci jest często podejmowana po wielu latach zastanawiania". (Deon/Advocate)

Rząd węgierski oświadczył, że nie zmieni ustawy o organizacjach pozarządowych wspieranych z zagranicy, mimo że Komisja Europejska poinformowała w środę o przejściu do drugiego etapu procedury o naruszenie unijnego prawa wobec Węgier. Ustawa nie dotyczy organizacji sportowych, wyznaniowych ani narodowościowych. (Polsat News)

Ordo Iuris toczy "walkę o jawność finansowania z zagranicy" organizacji pozarządowych i ruchów społecznych, które uznaje za wrogie ideologicznie. Próbuje je zdyskredytować oskarżając o uleganie "zagranicznym wpływom". Sam jednak nie ujawnia, kim są darczyńcy, którzy na jego konto w 2016 roku wpłacili ponad 3,3 mln zł - Oko Press.

Wmawiają ludzie mają prawo wiedzieć o finansowanie ale tylko nie mają prawo wiedzieć narodowy, religijny i homofobiczny. Oto hipokryzja i obłuda, tak niszczy się demokrację, Polska idzie tą samą drogą Putin był pierwszy później Węgry teraz czas na Polskę.

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości USA Jeff Sessions opublikował w piątek 20 zasad wolności religijnej. Mają one być wskazówkami dla wszystkich amerykańskich departamentów i agencji rządowych.

Krytycy rozporządzenia prezydenta obawiają się, że może to pozwolić osobom religijnym ignorować przepisy prawne broniące osoby LGBT przed dyskryminacją. Organizacje konserwatywne i religijne wyraziły swoje poparcie dla opublikowanych przez resort sprawiedliwości zasad, uznając je za potwierdzenie praw gwarantowanych pierwszą poprawką do Konstytucji.

"Wszyscy Amerykanie powinni mieć wolny wybór i móc pracować i żyć zgodnie ze swoją wiarą, bez strachu przed rządową karą (...) Zasady opublikowane dzisiaj przez administracje Trumpa pomagają bronić wolności gwarantowanych pierwszą poprawką" - oświadczyła konserwatywna organizacja non-profit Alliance Defending Freedom - PAP.

Dodatkowo Resort zdrowia USA wprowadził przepisy, według których pracodawcy nie muszą już zapewniać ubezpieczonym kobietom bezpłatnej antykoncepcji, o ile narusza to ich "przekonania religijne albo moralne". To spełnienie obietnicy wyborczej Donalda Trumpa - Gazeta Wyborcza.


Caitlyn Jenner która głosowała na Trumpa, teraz jest w szoku jak to on nie jest dobry dla LGBT, ona i wielu inny LGBT z prawej strony pomogli wybór Trumpa na prezydenta.

Jenner zignorowała ostrzeżenia od swoich trans przyjaciół i wspierała Donalda Trumpa i Mike Pence w zeszłym roku, wmawiała że może pomóc wpłynąć na republikanów dotyczące prawa LGBT. Do widać jak ci prawicowcy LGBT wpływają na republikanów co jakiś czas Trump i jego ludzie niszczą prawa LGBT.

W ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy od czasu objęcia urzędu administracja Trump-Pence pracowała solidnie w celu wyeliminowania równości dla osób trans.

W tym tygodniu administracja Trumpa wycofała zabezpieczenia praw obywatelskich pracownikom transpłciowym, a także poszli do sądu, aby bronić swoich planów zakazać żołnierzom transseksualnym odbywać służbę.

Jej komentarze wywołały zbiorowe śmieszność że dziś płacze jak to Trump nie popiera LGBT, wielu jej mówiono i powtarzali że on nie jest żadnym przyjacielem LGBT. Nie teraz nie dziwi ona i jej LGBT prawicowcy że ich kochany prezydent uchyla prawa LGBT.

Cait już wcześniej też mówiła "nie żałuje" że głosowała na Trumpa pomimo jego programu anty-LGBT. Hipokryzja i obłuda prawicowy LGBT, najpierw głosują na homofobów teraz płaczą, obrażali i wyzywali osób którzy mówili im że Trump jest zły nie wmawiali jest dobry.

Mówili mają teraz wpływy w Białym Domu, to gdzie są one wpływy zamiast teraz płakać i narzekać nie zabiorą się do pracy. (PinkNews)

Jak jej “przyjaciółki” z programu ostrzegali przed republikanami, ona mówiła jacy to są cudowni, jak kto ona nie może już być republikanką, że zmieniła płeć. Głupio gadała, teraz płacze jak jej prezydent ją opluł.


Kibolstwo i narodowcy wściekają się wyzywają osób homoseksualny, wmawiają to oni są ofiarą jak to można było wyprowadzić ich z UW. Wmawiają że zostali brutalnie wyprowadzeni, nazywają film artykuł osiemnasty, anty polski. Sami grozili śmiercią innym, to jest patriotycznie, zachowują się jak bojówki gestapo.


Indonezyjska policja poinformowała w niedzielę o aresztowaniu 58 mężczyzn, w tym cudzoziemców, podczas nalotu na saunę dla homoseksualistów w stolicy kraju, Dżakarcie. Homoseksualizm nie jest w tym kraju karany.


 Policjanci zabrali z siedzib organizacji pomagających kobietom m.in. dokumenty i komputery. - Jak poinformowały przedstawicielki Centrum Praw Kobiet w Łodzi, chodziło o wydanie dokumentacji projektów ze środków ministerstwa sprawiedliwości za lata 2012-2015. Postępowanie dotyczy pracowników ministerstwa, jednak działaczki obawiają się, że to jedynie pretekst czy sygnał ostrzegawczy, by nie angażować się w działania, które nie są po myśli partii rządzącej. Takie jak Czarny Protest - komentowała w "Poranku Radia TOK FM" Dorota Warakomska.


Kim: Organizacje walczące o prawa kobiet przeszkadzają ZiobrzePosłanka Nowoczesna Gasiuk-Pihowicz: Rząd nie stawia się po stronie ofiar przemocyOto przykład katolicki i prawicowy szacunek do kobiet. Ładne laski idą na dyskotekę, a brzydkie, których nikt nie chce bzykać, to idą na demonstracje – mówił w internetowej telewizji "wRealu24" prawnik Roman Sklepowicz, który jeszcze niedawno występował jako ekspert w TVP Info. Dalej było jeszcze gorzej.


Lance Bass chciał oddać krew jak wielu inny osób LGBT w USA za ofiary w Las Vegas, ale nie mógł z powodu osoby LGBT nie mogą oddawać krew.


Australijski Bank ME wspiera równość małżeńską


Wśród osób którzy walczą o niezależność Katalonii od Hiszpanii, są też osoby LGBT.


Trump administracja ciąg dalszy uderza w osoby LGBT. Gubernator Sam Brownback, broni anty LGBT grupy mają prawo do prześladowania osób LGBT i broni osób którzy mordują LGBT. Nazywa prezydenta Trumpa, jest ambasadorem wolności religijnej.

Ostatnio USA, obok m.in. Egiptu, Bangladeszu, Chin, czy Indii, zagłosowały przeciw rezolucji ONZ potępiającej karę śmierci, w tym za homoseksualność.

Ale pokazuje że dzięki silnej koalicji antyLGBT religijnej chrześcijańskiej, nie pozwolili potępić wielu krajów arabskich za karanie homoseksualizmu śmiercią, pokazuje jedno fanatycy chrześcijańscy i islamscy łączy ich jedno homofobia. Oni chcą nas zabijać, w imię wolności religijnej.Nowe badania pokazują, że ojcowie mogą faktycznie faworyzować swoich synów, a matki faworyzują swoje córki. Badania wykazały, że większość rodziców za zwyczajowo preferuje swoje dziecko.


Izba niższa parlamentu Kanady przyjęła w środę czasu lokalnego tak zwaną ustawę Magnitskiego, wymierzoną w skorumpowanych polityków i osoby łamiące prawa człowieka. Rosja zagroziła już, że w razie nałożenia na nią sankcji podejmie działania odwetowe. (TVN24)


Mimo wiele kościołów jest konserwatywny i homofobiczny w Brazylii, ale są kościoły chrześcijańskie które witają społeczność LGBT z otwartymi ramionami, głosząc przesłanie miłości.


Niemiecka NDR na temat walki o równość małżeńską na Tajwanie


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz