środa, 11 października 2017

Orientuj się! Pakiet edu o LGBT+


Miłość Nie Wyklucza wspólnie z Grupa Stonewall zapraszają na kolejne z serii spotkań organizowanych w ramach "Orientuj się!" - projektu edukacyjnego o tematyce LGBT+ skierowanego do młodzieży oraz nauczycieli i nauczycielek ze szkół średnich, realizowanego przez Miłość nie wyklucza przy wsparciu organizacji lokalnych. W nadchodzących miesiącach będziemy odwiedzać kolejne miasta w całej Polsce.

Do udziału zachęcamy uczniów i uczennice, osoby pracujące z młodzieżą i wszystkich zainteresowanych tematem przeciwdziałania homo-, bi- i transfobii w polskich szkołach.

W trakcie spotkania będziemy rozmawiać m.in. o tym:
- czy polskie szkoły przekazują wiedzę o osobach LGBT+ czy raczej utrwalają stereotypy i uprzedzenia?
- jak skutecznie edukować i wspierać młode osoby?
- jak szukać sojuszników i sojuszniczek w polskim systemie edukacji?

Spotkanie odbędzie się 28 października o 16.00 w siedzibie Grupa Stonewall, ul. Jackowskiego 17 w Poznaniu.

Informacje o projekcie i pakiet materiałów edukacyjno-pomocowych można znaleźć na stronie mnw.org.pl/orientujsie Chcesz otrzymać pakiet w wersji drukowanej? Skontaktuj się z nami przy pomocy tego formularza: https://tinyurl.com/y7abzpx8

"Orientuj się!" to pakiet materiałów drukowanych, strona internetowa oraz spotkania i dyskusje w miastach w całej Polsce. Pakiet dostarcza podstawowych informacji o osobach LGBT+, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz praktycznych porad o tym jak wspierać młode osoby LGBT+ i gdzie mogą one szukać pomocy.

Wszystkie materiały powstały we współpracy z uczniami i uczennicami szkół średnich. Projekt "Orientuj się!" jest realizowany przez Miłość nie wyklucza ze środków PlanetRomeo Foundation.

Podczas prac nad materiałami edukacyjnymi „Orientuj się” zapytaliśmy uczniów i uczennice ze szkół średnich o sprawy dotyczące osób LGBT+, które ich zdaniem powinny znaleźć się w pakiecie. Tak powstało sześć broszur tematycznych.

Pierwsza z nich to „Orientuj się!”, w której wyjaśniamy podstawowe pojęcia takie jak orientacja seksualna i tożsamość płciowa. Odpowiadamy też na pytania: skąd bierze się orientacja, czy da się ją zmienić i – oczywiście - „czy to normalne?”

Wszystkie materiały oraz informacje o projekcie i planowanych spotkaniach w całej Polsce znajdziecie na stronie: mnw.org.pl/orientujsie

Jeśli chcesz otrzymać pakiet w wersji drukowanej, skorzystaj z tego formularza:
https://goo.gl/forms/w5fWaZhHGmKg6eX22

Chcesz pomóc nam w dotarciu z materiałami do młodych osób, nauczycieli i nauczycielek oraz osób pracujących z młodzieżą? Napisz do nas na adres: kontakt@mnw.org.pl

Kalendarz spotkań:
15.X - Toruń
17.X - Kielce
27.X - Warszawa
28.X - Poznań


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz