czwartek, 19 października 2017

News: Drag queen Xochi Mochi, Orientuj się Warszawa, Hayley Kiyoko, Egipt, Francja ...


W środę Makuchowska oraz jej partnerka Marta Bartosiak spotkały się z Grzegorzem Schetyną, który - chciał porozmawiać o swojej wypowiedzi i sytuacji osób LGBT w Polsce.

Jak wrażenia po spotkaniu? "Wrażenia są takie, że moim zdaniem niewiele w Platformie Obywatelskiej się zmieniło. Czyli to co słyszeliśmy i słyszałyśmy od lat w kontekście związków partnerskich: że musimy poczekać, że powoli, że małymi kroczkami, że trzeba edukować, rozmawiać. Zadałam pytanie, czy PO złoży w tej kadencji projekt ustawy o związkach partnerskich i Grzegorz Schetyna odpowiedział... po co skoro w tej kadencji nie ma na to szans? No jak to po co? Skoro trzeba uświadamiać ludzi i zmieniać ich podejście to nie ma lepszej drogi niż media i parlament" - mówi nam Mirka Makuchowska.

"Nie mam żadnych oczekiwań co do zmiany stanowiska PO w tej sprawie. Chociaż Grzegorz Schetyna powiedział mi, że skontaktuje się z posłanką Wielichowską, by może zrobić jakiś zespół pracujący nad tą kwestią w klubie. Czy w to wierzę? Jak dostanę telefon z propozycją to uwierzę" - dodaje wiceprezeska KPH.

Czy Grzegorz Schetyna przyjął zaproszenie na ślub Mirki i jej partnerki? "Powiedział, że raczej nie da rady, ale bardzo lubi Kopenhagę, więc może. Zaprosiłam go więc także na wesele, w końcu będzie w Warszawie - powiedział, że jak będzie mógł to przyjedzie" - opowiada Mirka.

Panie otrzymały też od polityka... prezent ślubny. Co? Szampan i czekoladki. "To bardzo miłe, ale wolałybyśmy w prezencie związki partnerskie" - mówi wiceprezeska KPH - Queer.pl

W publicznej bibliotece Michelle Obamy w Long Beach w Kalifornii, w ramach "Miesiąca Historii LGBTQ", odbyło się czytanie książek dla dzieci. Czytała je... drag queen Xochi Mochi, którą widzicie na zdjęciu.

Dzieci podobno były absolutnie zachwycone, sama Xochi Mochi zresztą też - napisała potem na Insta: "To było jedno z najlepszych doświadczeń w mojej dragqueenowej karierze. Absolutne szczęście widzieć te wszystkie zaciekawione, rozradowane buzie".

Event miał miejsce jako "Drag Queen Story Hour" ("Godzina czytania z Drag Queen"), który ma na celu m.in. zaznajamianie dzieci z kulturą queer.

W sumie tylko drobiazg i zdarzył się 10 tys. kilometrów od nas - ale wrzucamy tego niusa wiedząc, jak wiele osób z naszej, polskiej społeczności LGBTQ ma problem z drag queens - a co dopiero inni...

A tu publiczna biblioteka pod auspicjami Michelle Obamy, dzieciaki i Xochi Mochi, ten cudowny "potwór" z rogami. (Replika)

Miłość nie wyklucza wspólnie z Lambda Warszawa zapraszają na kolejne z serii spotkań organizowanych w ramach "Orientuj się!" - projektu edukacyjnego o tematyce LGBT+ skierowanego do młodzieży oraz nauczycieli i nauczycielek ze szkół średnich, realizowanego przez Miłość nie wyklucza przy wsparciu organizacji lokalnych. W nadchodzących miesiącach będziemy odwiedzać kolejne miasta w całej Polsce.

Do udziału zachęcamy uczniów i uczennice, osoby pracujące z młodzieżą i wszystkich zainteresowanych tematem przeciwdziałania homo-, bi- i transfobii w polskich szkołach.

W trakcie spotkania będziemy rozmawiać m.in. o tym:
- czy polskie szkoły przekazują wiedzę o osobach LGBT+ czy raczej utrwalają stereotypy i uprzedzenia?
- jak skutecznie edukować i wspierać młode osoby?
- jak szukać sojuszników i sojuszniczek w polskim systemie edukacji?

Spotkanie odbędzie się 27 października o 19.00 w państwomiasto, ul. Andersa 29 w Warszawie.

Informacje o projekcie i pakiet materiałów edukacyjno-pomocowych można znaleźć na stronie mnw.org.pl/orientujsie. Chcesz otrzymać pakiet w wersji drukowanej? Skontaktuj się z nami przy pomocy tego formularza: https://tinyurl.com/y7abzpx8

"Orientuj się!" to pakiet materiałów drukowanych, strona internetowa oraz spotkania i dyskusje w miastach w całej Polsce. Pakiet dostarcza podstawowych informacji o osobach LGBT+, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz praktycznych porad o tym jak wspierać młode osoby LGBT+ i gdzie mogą one szukać pomocy.

Wszystkie materiały powstały we współpracy z uczniami i uczennicami szkół średnich. Projekt "Orientuj się!" jest realizowany przez Miłość Nie Wyklucza ze środków PlanetRomeo Foundation.

Ja staram się mówić wyraźnie, że chrześcijanin nie może zamknąć się przed uchodźcą - mówił w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" prymas Polski i ordynariusz archidiecezji gnieźnieńskiej arcybiskup Wojciech Polak. Dodał, że jeśli usłyszy, "że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza i że na to wybierają się jego księża" to każdy z nich "będzie suspendowany".  (TVN24)

Ten gest wielu zaskoczył, niektórych zaszokował. Papież Franciszek po raz kolejny staje w obronie imigrantów, ale tym razem ma inny przekaz. Do siedziby ONZ jedzie z pomnikiem chłopca, który walkę o życie przypłacił życiem. (TVN24)

Coraz więcej Polaków emigruje za granicę. Jest ich już ponad 2,5 mln. Niezmiennie najpopularniejsza jest Wielka Brytania, gdzie w ciągu roku przybyło 10 proc. naszych rodaków. W czołówce są też Niemcy, a w mniejszym stopniu Holandia i Irlandia. Mimo niskiego bezrobocia w kraju, różnice w płacach są tak duże, że plany ograniczenia wyjazdów za pracą na razie nie mają szans się spełnić. (Money.pl)

Hayley Kiyoko, gwiazda Disneya, która w szybkim tempie staje się lesbijską ikoną (z ksywką "Lesbian Jesus"), zachwyciła fanki (i pewnie niejednego fana) - wrzuciła do sieci filmik, na którym całuje się z Headphone Girl - Dziewczyną ze słuchawkami - tą, która tak bardzo wpadła jej w oko w króciutkim ujęciu z klipu "Gravel to Tempo"

26-letnia Hayley, której największy hit nosi tytuł "Girls Like Girls", w niedawnym wywiadzie dla "Elle" opowiadała o swych klipach, które sama reżyseruje, tak:

"Dla mnie każdy klip to ważna sprawa, dużo roboty i dużo przeszkód do przeskoczenia. Ciągle muszę walczyć - również w takim kontekście, że jestem kobietą homoseksualną. Gdy robiłam klip do "Sleepover", opowiedziałam koncepcję historii pewnemu gościowi a on: "Czyli znowu klip o dwóch dziewczynach?". Na co już straciłam cierpliwość: "Właśnie tak. Znowu o dwóch dziewczynach, bo ja tak mam w życiu. A co? Wolno zrobić tylko jeden klip o dwóch dziewczynach? Piosenkarki hetero mogą w kółko śpiewać o facetach i z facetami robić każdy klip - a ja mogę tylko raz jeden, tak?" (Replika/PinkNews)

Pinksixty News wiadomości LGBT


Vocativ na temat flagi tęczowej podczas koncertu Mashrou Leila w Egipcie, zespół libański który wokalista, Hamed Sinno, jest gejem. Teksty zespołu często dotykają tematów tabu w społeczeństwie arabskim i islamskim. Według egipskich mediów siedem aresztowano osób za "promowanie homoseksualizmu". Choć homoseksualizm nie jest według kodeksu prawa w Egipcie jako przestępstwo, władze wykorzystują inne prawa tak zwane przeciw prostytucji i rozpusty, prześladować osób LGBT.


Stolica mody Paryż mówi "nie" dla odrealnionego ideału ciała. Wprowadza obowiązek znaczenia zdjęć, przy którym majstrowali graficy w całej w Francji.

o

Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz