wtorek, 14 listopada 2017

News: Rafał Trzaskowski, Jane Fonda, Nowy Sącz, Henry Badenhorst, Tęczowa flaga, Ellen Page, Dzień weterana ...


Rafał Trzaskowski przypomina w wywiadzie dla "Wprost", że od dwóch lat chodzi na Parady Równości. - Zwłaszcza teraz, gdy PiS depcze wolności, miejsce dla opozycji jest przy wszystkich mniejszościach - przekonuje poseł PO. Zapowiada, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, udzieli patronatu Paradzie Równości.

Jane Fonda zapytana o referendum w sprawie równości małżeńskiej w Australii: "Ależ oczywiście, że jestem za. Każdy powinien mieć prawo do małżeństwa, kropka.

Wśród przyjaciół mam wielu gejów i wiele lesbijek. Niektórzy z nich są w parach małżeńskich - i powiem ci, że to są bardziej stabilne związki niż większość z tych, które znam"

Fonda wraz z Lily Tomlin występuje obecnie w serialu "Grace & Frankie" - grają żony porzucone przez mężów (Martin Sheen i Sam Waterson), którzy oświadczają, że odchodzą, bo są gejami i są zakochani w sobie - Replika

fot. Agata Kubis
Jeżeli mieszkasz w Katowicach i jesteś za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce, to mamy coś dla Ciebie. We wtorek, 14 listopada na Placu Szewczyka o 17:00 startuje akcja KPH „Popieram związki”. Przez 2 godziny każda osoba, która jest za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce, będzie mogła zrobić sobie zdjęcie z tabliczką „Popieram związki”.

Jesteśmy parą od 10 lat, a od 8 razem mieszkamy. Kochamy się i niewyobrażany sobie życia bez siebie. Dlatego chcielibyśmy zawrzeć związek partnerski – mówi Jacek i Adam. Takich par w Polsce są tysiące – tworzą szczęśliwe, pełne miłości relacje, ale o związku partnerskim mogą jedynie pomarzyć. Sytuację tę chce zmienić Kampania Przeciw Homofobii, która od 2015 roku organizuje na terenie całej Polski uliczne happeningi „Popieram związki”. Robiąc przechodniom zdjęcia z tabliczką „Popieram związki” KPH chce pokazać jak wiele Polek i Polaków jest za wprowadzeniem związków partnerskich w ich kraju.

Katowice to kolejne miasto, w którym odbędzie się foto happening „Popieram związki”. Na liście miast, których mieszkańcy i mieszkanki sfotografowali się z tabliczką KPH jest już Warszawa, Kraków, Gdańsk, Lublin i Łódź –Wszystkie zdjęcia z akcji „Popieram związki” gromadzimy na stronie www.popieramzwiazki.pl. Jest ich już blisko 1.600 tysiąca – mówi Magdalena Świder z KPH i dodaje – Liczymy na to, że po dwugodzinnej akcji w Katowicach zdjęć na naszej stronie będzie co najmniej o 150 więcej.

W Europie w 36 krajach pary osób tej samej płci mogą zawrzeć związek partnerski lub małżeństwo. W Polsce pary gejów i lesbijek na związki partnerskie czekają już 14 lat. Pierwsza ustawa o związkach partnerskich została złożona w sejmie w 2003 roku. Od tego czasu ustawy regulujące życie par osób tej samej płci składały kolejne partie polityczne, a związków partnerskich jak nie było, tak nie ma. Stąd pomysł na uliczne foto happeningi – Akcję „Popieram związki” organizujemy już po raz dziewiąty. Za każdym razem spotykamy się z ciepłym przyjęciem. A to potwierdza to, co wiemy od dawna – Polki i Polacy są już gotowi na związki partnerskie. Czas zacząć mówić o tym głośno, aby nasz wspólny głos usłyszeli politycy odpowiedzialni za wprowadzenie ustawy – mówi Świder.

Foto happening „Popieram związki” – 14 listopada (wtorek), 17:00 – 19:00, Plac Szewczyka (skrzyżowanie Stawowej i 3 Maja), Katowice.

Skandaliczna wypowiedź Tomasz Michałowskiego, rzecznika miasta Nowy Sącz dla którego antysemityzm i problemy gejów i lesbijek stawia się na równi:

"W Nowym Sączu jest wiele miejsc, gdzie można taką projekcję urządzić. Na pewno nie w budynkach użyteczności publicznej. Za chwilę zgłoszą się z prośbą o wynajem środowiska antysemickie lub inne i też mamy im użyczyć lokalu?"

W piątek zablokowana została na polecenie prezydenta miasta projekcja filmu w miejskim domu kultury. Wtedy rzecznik miasta mówił: "Miasto Nowy Sącz, właśnie przyjęło oficjalnie patronat świętej Małgorzaty, nie wyobrażam sobie, aby w miejskich instytucjach odbywały się tego typu eventy. Prezydent jednoznacznie nie wyraził zgody na organizacje tego spotkania" (Artykuł Osiemnasty)

Pokaz na szczęście się odbył, organizatorzy zdążyli przenieść wydarzenie w inne miejsce. Miłość Nie Wyklucza wysyłali pakiet Orientuj Się! do Urzędu Miasta w Nowym Sączu na nazwisko pana prezydenta. "Pakiety są bardzo potrzebne w szkołach i nie powinnyśmy przeznaczać ich na edukację samorządów. Najwyraźniej są jednak miejsca, które bardzo pilnie potrzebują porcji rzetelnej wiedzy. Nadajemy więc paczkę i liczymy na uważną lekturę, a osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia bardzo dziękujemy".

Henry Badenhorst, współzałożyciel portalu randkowego Gaydar, zmarł w wieku 51 lat w sobotę (11 listopada), podobnie zabił się, skacząc z 23. piętra w Johannesburgu, bliski przyjaciel mówi że cierpiał na depresje.

W 2006 roku Badenhorst i Frisch którzy wspólnie założyli portal rozdali się, ale pozostali partnerami biznesowymi. Jednak tragedia Frisch został znaleziony martwy pod oknem swogo mieszkania na ósmym piętrze w Wandsworth w południowym Londynie w 2007 roku, w wieku 38 lat.

W wywiadzie udzielonym w 2009 roku Badenhorst powiedział: "To był najgorszy dzień w moim życiu. "Miałem z nim wspólne życie od 15 lat; Absolutnie go kochałem" - powiedział.

Strona internetowa rosła w siłę, wraz z wprowadzeniem wersji aplikacji w 2009 roku. W wyniku sukcesu, Badenhorst został uznany za czwartą najbardziej wpływową gejowską osobę w Wielkiej Brytanii przez Independent Sunday List w 2007 roku. W 2013 r. Badenhorst sprzedał swoje udziały w firmie i opuścił firmę po 14 latach - Gay Star News.

Przez weekend namawialiśmy Was do dyskusji o patriotyzmie, także tym tęczowym. Tymczasem Adam ze Szczecina pokazał... jak być tęczowym patriotą. Nad jego mieszkaniem powiewa tęczowa flaga, w związku z tym odwiedzili go... narodowcy, którzy chcieli, by na 11 listopada ją zdjął. Adam wraz ze współlokatorką się nie ugięli i zaapelował na Facebooku: "Dzień Niepodległości jest też naszym świętem, nie dajmy sobie wmówić, że my robimy coś złego dla swojego kraju. Szczególnie w ten dzień ta flaga powinna jeszcze bardziej powiewać" - Queer.pl

W wieku 94 lat zmarła jedna z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych, teatralnych, estradowych i telewizyjnych - Alina Janowska. O śmierci artystki poinformował prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz. (TVN24)

Pinksixty News wiadomości LGBT



Ellen Page opublikowała na Facebooku długi post, w którym zaatakowała Bretta Ratnera o niestosowne zachowania wobec niej. Miało do nich dojść na planie "X-Men: Ostatniego bastionu".

Page miała wtedy 18 lat i jeszcze nie do końca zdawała sobie sprawę z własnej orientacji seksualnej. Tymczasem Ratner na spotkaniu zapoznawczym ekipy i obsady miał zwrócić się do starszej o 10 lat kobiety i wskazując na Page powiedzieć: "Powinnaś się z nią przespać, żeby zdała sobie sprawę, że jest lesbijką". O tym, że incydent miał miejsce, napisała też w odpowiedzi na post Page Anna Paquin. (Filmweb)


Pierwsza randka Charlie jest na pierwszej randce odkąd kiedy ujawnił jest gejem


Nie dawno w USA był dzień weterana, miedzy osoby LGBT oddali hołd swoim weteranom członkowie społeczności LGBTQ byli na cmentarzu przy grobie sierż. Leonard Matlovich z okazji Dnia Weteranów, aby pamiętać o jego służbie i poświęceniu, a także uhonorować wszystkich naszych weteranów LGBT.

Sierżant Leonard Matlovich, był weteranem z Wietnamu, wyrzucony z armii, gdy wyszło na jaw jest gejem. Zmarł w 1988 roku, a na jego nagrobku możemy przeczytać: "Od armii dostałem medal za zabicie dwóch mężczyzn i decyzję o wydaleniu, za to że kochałem jednego."



Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz