sobota, 18 listopada 2017

News: Śluby i zaręczyny pary gejów, Polityczne wygrane wybory osób transpłciowy, Armia USA i transpłciowość, LGBT Seniorzy ...


Miłość nie wyklucza: Oto kolejna para ślubna: Amadeusz i Michał. Pobrali się w Edynburgu, bo niestety w Polsce ich związek wciąż nie jest uznawany przez państwo. W tak ważnym dniu nie zabrakło niebieskiej przypinki w klapie. Dlaczego? Oto co napisał Michał:

„Mam dwadzieścia sześć lat, od przeszło ośmiu wraz z Amadeuszem kroczymy razem przez życie. Wracam myślami do wszystkich wspólnych chwil. To przy tobie i dzięki tobie zrealizowałem swe marzenia. Wspólne wchodzenie w dorosłość, mieszkanie, podróże, aż wreszcie ślub.

Dziękuję za twoją miłość, przyjaźń, dobre serce, cierpliwość i akceptację pomimo mych wielu wad. Nie mogłem trafić na lepszą osobę. To dzięki tobie stałem się bardziej wartościowym człowiekiem. I w dodatku szczęśliwym.

Gdy ci się oświadczałem, sądziłem naiwnie, że weźmiemy ślub w naszym kraju. Czekanie przez kolejne osiem, a nawet więcej lat, nie miałoby sensu. Kocham cię tu i teraz. Nasza Polska może mówić o tym, co chce, ale dla Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Brazylii, Niemiec, Hiszpanii i kilkudziestu innych krajów świata jesteśmy małżeństwem.

Mamy ogromną wdzięczność dla państwa szkockiego, które równość małżeńską wprowadziło cztery lata temu. Życzliwość z jaką się tam spotkaliśmy jest nie do opisania. Powrót do polskich realiów będzie dla nas trudny. Rodzi to wiele refleksji odnośnie naszej przyszłości. Na dłuższą metę nie wyobrażamy sobie żyć w kraju, który traktuje nas, jak byśmy byli sobie obcymi ludźmi. Szkoccy urzędnicy powiedzieli nam: chłopcy, skoro Polska was nie chce, to przyjeżdżajcie do nas. Z radością was tu przyjmiemy.

W dniu ślubu z dumą nosiliśmy przypinki Miłość Nie Wyklucza. Wierzymy, że dzięki staraniom tej organizacji nasze małżeństwo zostanie wkrótce uznane w Polsce”.

Michał i Amadeusz, czyli kolejna młoda para z Poznania. Chłopcy przesłali nam wiadomość i z przyjemnością dzielimy się nią z Wami. "Osoby LGBT, w tym pary jednopłciowe, uciekają zwykle do dużych miejscowości. W przypadku moim i Amadeusza było podobnie. Urodziliśmy się w Lesznie i zostaliśmy parą w tamtejszym, 3. liceum. Na studia przeprowadziliśmy się do Poznania, a w październiku - tuż po ósmej rocznicy bycia razem - wzięliśmy ślub w Edynburgu.

Znamy wiele osób z małych miejscowości, które boją się mówić o swojej orientacji. Na coming out decydują się zwykle dopiero po "ucieczce" do większego miasta. Widzimy jednak na własnym przykładzie, że nawet te niewielkie mieściny powoli, ale jednak się zmieniają. Nasza leszczyńska rodzina, bliższa i dalsza, zareagowała na wieść o naszym związku i ślubie bardzo pozytywnie. Mało tego, nasze małe wesele zorganizowane zostało właśnie w Lesznie. Śmiejemy się, że była to pewnie pierwsza tego typu uroczystość w historii miasta.

Sami nie zmienimy naszego kraju, ale widzimy, że coming out i otwarte mówienie o tym, kogo się kocha, potrafi przemówić do ludzi. A przecież kropla drąży skałę. Niezależnie od tego czy mieszka się w Poznaniu, Lesznie czy Kościanie, każdy z nas zasłużył na to, by nie ukrywać swego związku i być sobą. Po cichu liczymy, że widocznych par będzie coraz więcej." - Grupa Stonewall.

Mark Keevers i jego partner Andrew, zaręczyli się. Mark Keevers udał się, aby wesprzeć swojego partnera Andrew, który gra w Melbourne Surge podczas gry water polo. Pod koniec gry Keevers podszedł i owinął partnera tęczowym ręcznikiem, gdy grała muzyka Hold My Hand Jess Glynn.

"Każdego dnia budzimy się z tą piosenką", powiedział dla Star Observer. "Gdziekolwiek pójdziemy, zawsze trzymamy się za ręce, ponieważ oboje się kochamy i jesteśmy z tego dumni."

Ośmiu członków zespołu Andrew szybko zmieniło swoje kąpielówki sportowe ułożyli koło siebie napis pojawił się: wyjdź za mnie. Keevers wydał emocjonalną mowę, zanim wyjął pierścionek i sam zadał to pytanie.

Para gejów, uważanych za najstarszą parę w Australii, powiedzieli, że planują się ożenić w styczniu, ale "bez żadnych uroczystości wielkiej".

John Challis, 89 i Arthur Cheeseman, 85, ogłosili swoje oświadczenie po wiadomości, że prawie 62% Australijczyków głosowało na tak na temat małżeństw osób tej samej płci.

W swoim domu w Sydney panowie Cheeseman i Challis powiedzieli, że planują się pobrać w przyszłym roku - albo w pobliskim kancelarii, albo w domu z filiżanką kawy. Para po raz pierwszy raz spotkała się w 1967 roku na imprezie galerii sztuki, "po prostu się do siebie uśmiechali".

"Tak, planujemy małżeństwo", powiedział Cheeseman, emerytowany farmaceuta, dla ABC Radio. "Po prostu bardzo cicho ... Bardzo prosto. to jest to! W przyszłym roku skończę dziewięćdziesiąt lat."

Dodał, że dzięki głosowanie "popieracie osób homoseksualny. Daje nam nowy status, nowe miejsce w społeczeństwie. Jesteśmy tacy sami jak wszyscy inni." (The Telegraph/Towleroad)



Pinksixty News wiadomości LGBT


Gay USA wieści LGBT od Free Speech TV


Upworthy reportaż na temat gejowskiego chóru San Francisco ich tourne po stanach konserwatywny


W Kanadzie wybrano pierwszą transpłciową kobietę burmistrzem, Julie Lemieux w Kanadyjskiej prowincji Quebec miasteczku Très-Saint-Redempteur. Wcześniej miasteczko było znane z historycznego wysokiego kościoła katolickiego, frekencja była bardzo wysoka 70 proc, w rejonie tym najczęściej głosuje poniżej 50 proc. (CBC News)


ABC News na temat osób transpłciowy w armii amerykańskiej, po tym jak Trump zakazał służby trans osobom wiele osób mają problemy bycia sobą i będą wyrzucani z armii, stracą prace.


Danica Roem zapisała się do historii 7 listopada, kiedy stała się pierwszą osobą jawnie transpłciową, która została wybrana i będzie zasiadać w stanowym władzach. VICE News miał krótki reportaż jak Roem w ostatnich godzinach jej kampanii jej droga do zwycięstwa. 33-letnia obecnie reprezentuje Dystrykt 13 w północnej Wirginii, obszar, który był kontrolowany przez ponad dwie dekady przez republikańskiego Boba Marshalla, jednego z najbardziej anty-LGBT. Sukces Roema w lokalnej polityce wywarł wpływ na Amerykę, dając początek i nadzieje innym kandydatom i transseksualnym osobom, którzy chcą wygrać wybory w całym kraju.


Brytyjska organizacja charytatywna GMFA, podnosi świadomość problemów zdrowotnych dotykających gejów. W najnowszym filmie z kampanii podkreślono fakt, jak wielu osób zarówno w świecie gejów, jak i heteroseksualistów pozostaje nieświadomych, na temat wirusa HIV.


Firma technologiczna HP ma odważny nowy plan, aby zachęcić osoby LGBTQ żeby zatrudniać ludzi w oparciu o talent, a nie z powodu ich orientacji seksualnej. Firma HP robi wszystko żeby być przyjazną dla społeczności LGBT i zachęcić ich do pracy dla nich.


Celine Dion, Britney Spears, Demi Lovato, Boy George i wiele innych gwiazd wzięło udział w kampanii "Igual", brazylijskiego piosenkarza, Yanna. Akcja ma zwrócić uwagę na to, że w ciągu ostatnich czterech lat w kraju życie straciło aż 1600 osób LGBT. (Queer.pl)



Los Angeles LGBT Center opowieści seniorów LGBT


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz