niedziela, 12 listopada 2017

Dzień z synem księżnej Daisy i Jana Henryka XV który był gejem


Działaczka Yga Kostrzewa: Homofobiczny zamek Książ. Piękny zamek. Wielki (między 400 a 500 pomieszczeń), trzeci co do wielkości w Polsce. Pełen tajemnic i pytań bez odpowiedzi. Skarb Dolnego Śląska. Historia pełna zagadek, w tym dotyczących ostatnich właścicieli tegoż ogromnego majątku (i nie tylko tego) - bogatych książąt Hochbergów. Średni syn księżnej Daisy i Jana Henryka XV - Aleksander Hochberg - był gejem. Fakt ten nie był żadną tajemnicą za jego życia (nawet z tego powodu miał proces sądowy w młodości), jednak pani przewodniczka na zamku określiła go w następujący sposób: "zmarł bezpotomnie, do końca życia żył ze swoim przyjacielem". Na uwagę, iż był to jego partner, i nie ma powodów, aby inaczej to określać, stwierdziła, iż nie może inaczej mówić, gdyż nie pozwala na to jej pracodawca, czyli Gmina Wałbrzych. Tą zdawkową informacją ucięła dalsze pytania.

Przypuszczam, iż historia Aleksandra Hochberga jest znana Jacek Dehnel, ale zostawiam tutaj to info ze świadomością, iż w Polsce jest masa takich miejsc, gdzie nie mówi się otwarcie o faktach i rzeczywistości, nawet jeśli są one już przeszłością. Smutne ale prawdziwe.

Na zdjęciu młody Aleksander Hochberg (z prawej) z przyjacielem z dzieciństwa - synem kucharza zamkowego, Louisem Hardouin Jr. historia (pełna zagadek) Aleksandra Hochberga.

Historia Polski to wiele osób LGBT ale o niej nie można mówić, to temat naszym kraju nie wygodny, robią swoją historie pseudohistoria. Dodam homoseksualizm jest starszy na naszych ziemiach niż kościół katolicki. Byliśmy już tu kiedy powstawała Polska, wielu naszych królów mieli ciągnoty do facetów.

Mamy piękną historie Polski, tylko prawdziwą nie mówi się kiedy polityka miesza się do historii mamy okłamywanie. Fałszowanie historii zawsze u nas prowadzi do wojen, upokorzeń, do zły rzeczy. Jak wczoraj podczas marszu niepodległości, nienawiść, faszyzm. Do na nas działaczy jest odpowiedzialność mówić, historii naszej nowe pokolenie, wielu dziś młodzi historie nie zna. Już zna taką że chce mi płakać, to smutne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz