czwartek, 23 listopada 2017

News: Poznań, Polskie Towarzystwo Genderowe, Seksizm, Tomasz Bączkowski, Zdrowie LGBT, Egipt, David Cassidy ...


Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Poznania poddano pod głosowanie poprawkę, którą radni prawicy zgłosili do Rocznego Programu Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2018. Poprawka zakłada usunięcie z programu propozycji obejmujących m.in. projekty edukacyjne w szkołach na rzecz tolerancji i akceptacji różnorodności, a także działania na rzecz równego traktowania osób lub grup narażonych na dyskryminację. Miasto planowało przeznaczyć na ten cel 200 tys. złotych.

W wyniku dzisiejszego głosowania poprawka została przyjęta stosunkiem głosów 17 do 14. Tym samym działania antydyskryminacyjne nie zostaną uwzględnione w planie na przyszły rok. Podczas głosowania nieobecnych było sześcioro radnych, w tym czworo z Platformy Obywatelskiej. Dwoje radnych PO (Dudziec Buskupska i Kreglewski) oraz jeden rady Lewicy (Kania) zagłosowało za wyrzuceniem działań antydyskryminacyjnych z programu.

Trudno nam skomentować postawę poznańskich radnych. Najwyraźniej dyskryminacja osób LGBT+ w szkołach jest niewystarczająco poważnym tematem, by stawić się na głosowaniu. W sytuacji, w której Ministerstwo Edukacji Narodowej wycofuje obowiązkową edukację antydysryminacyjną z polskich szkół, odpowiedzialna postawa samorządów jest podwójnie istotna. Najwyraźniej jednak takiej odpowiedzialności od poznańskich radnych wymagać nie możemy.

Przypomnijmy: wg badań myśli samobójcze wynikające z braku akceptacji ze strony środowiska szkolnego miało 63 proc. młodzieży LGBT+ w Polsce. Dla porównania - w przypadku heteroseksualnych nastolatków myśli samobójcze miało 12 procent badanych. 44 proc. osób LGBT+ padło ofiarą przemocy. (Grupa Stonewall)

Polskie Towarzystwo Genderowe ogłosili listę książek nominowanych w konkursie na Genderową Książkę Roku 2017 Polskiego Towarzystwa Genderowego im. Marii Skłodowskiej-Curie i Mikołaja Kopernika. Wśród książek Marty Abramowicz - Zakonnice odchodzą po cichu, Doroty Hall - W poszukiwaniu miejsca. Chrześcijanie LGBT w Polsce.

W skrajnym ubóstwie w ubiegłym roku żyło niespełna 5 proc. Polaków. Mnóstwo ludzi w skrajnej biedzie potrzebuje podstawowej pomocy, czyli na przykład schronienia. A takie stara się im zapewnić gość programu "Tło", siostra Małgorzata Chmielewska. W programie mówiła m.in. o tym, czy państwo wspiera osoby, które chcą i mogą pomagać, czy tak naprawdę poprzez przepisy nie utrudnia im działalności - Polsat News.

"Nasi Stonewallowi szpiedzy podsłuchali w ostatnim tygodniu rozmowę dwóch chłopaków w poznańskim tramwaju - na oko uczniów szkoły średniej" - Grupa Stonewall.

„Pani pięknie wyglądałaby w kostiumie kąpielowym, a pani gorzej, bo chyba je pani za dużo kiełbasy” – miał mówić profesor UW Andrzej Miś do studentek. Seksistowskie i homofobiczne uwagi zdarzały się podczas wielu wykładów. O sprawie zawiadomiła „Gazetę Wyborczą” czwórka studentów i studentek dziennikarstwa UW. Profesor nie przyznaje się do winy i tłumaczy, że jego słowa „zostały wyrwane z kontekstu”.

„Poruszył temat patologii, dewiacji, mówił ogólnie o różnych odstępstwach od normy. Nagle powiedział coś takiego: „Jakaś pedofilia albo jeszcze gorzej – homoseksualizm” - Codziennik Feministyczny

Prywatny paralizator wbudowany w latarkę - tak uzbrojeni policjanci z Lublina mieli - zdaniem prokuratury - wielokrotnie razić zatrzymanego Francuza. I nie tylko jego. W tej sprawie błyskawicznie zebrano dowody i zwolniono policjantów. We wtorek stanęli przed sądem.

Homofobia w policji coraz gorzej w naszym kraju.

Pokrzywdzony w sprawie oskarżonych policjantów w Lublina: „Przy mojej dziewczynie śmiali się ze mnie, że jestem pedałem i razili mnie paralizatorem w penisa.”

Drugi z pokrzywdzonych zeznaje podczas rozprawy w Lublinie: „Policjanci krzyczeli do mnie kilka razy jebany pedale! i wielokrotnie razili mnie praralizatorem w klatkę piersiową i w penisa, zasłaniałem się ale nic to nie dawało” (TVN24/Twittter)

Ojczyzny wolnej (od GMO?) domagano się dziś podczas obrad komisji sejmowych. O ile do śpiewów przy Wiejskiej mogliśmy przywyknąć, tak rzadko zdarza się, by ktoś deklarował, że jest Matką Boską - Gazeta.pl

Naprawdę ten kraj już coraz nisko upada, nie którym rozum odebrało wielu naszych rodaków żyje w paranoi, obsesji, psychozie. To się skończy źle.

Za nami finał trzeciej edycji kulinarnego show telewizyjnej Dwójki "Bake Off - Ale Ciacho!". Polskim Mistrzem Wypieków został Tomasz Bączkowski.

W trzeciej edycji najbardziej programu telewizyjnego Dwójki wzięło udział 12 uczestników. Do finału dotarli ci, którzy najlepiej poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami: Sylwia Bała, Daniel Coceancing i Tomasz Bączkowski. W ostatecznym starciu finaliści przygotowali m.in. tort z masą kawową i kremem malinowym oraz bezę szwajcarską z kremem morelowym. Jurorów - Michała Brysia i Krzysztofa Ilnickiego - zachwycił jednak deser "Kto się ukrył w lesie" przygotowany przez Tomasza Bączkowskiego - i to właśnie on został trzecim Polskim Mistrzem Wypieków zdobywając nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych.

Co ciekawe, wcześniej przy opisie uczestnika na stronie TVP oraz w materiałach prasowych można było przeczytać, że Bączkowski, "piecze i gotuje dla partnera, znajomych, rodziny... ale głównie dla siebie". Po tym jak media LGBT zainteresowały się uczestnikiem, z opisu zniknął ten fragment opisu. Być może dlatego, że Bączkowski to zasłużona postać postać dla ruchu LGBT, z którym nie sympatyzują obecne władze TVP. Bączkowski w latach 2005-2010 organizował Paradę Równości, był też prezesem Fundacji Równości. (Media2)

KPH: Cykl webinarów “Akademia zdrowia LGBTI” Czujesz się niepewnie w tematach związanych z orientacją seksualną i tożsamością płciową. Chciałbyś lepiej zrozumieć swoich pacjentów? A może za mało uwagi poświęcasz komunikacji? Chcesz dowiedzieć się więcej o prawach pacjenta w kontekście osób LGBTI (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych)?

Akademia Zdrowia LGBTI to cykl wirtualnych spotkań z ekspertami i ekspertkami z zakresu medycyny, psychologii, prawa, ale także z osobami interpłciowymi i transpłciowymi.

Łatwo, za darmo i z dowolnego miejsca możesz wziąć udział w ciekawym wykładzie z sesją pytań i odpowiedzi na końcu. Wkrótce dokładny harmonogram. Po kliknięciu na wybrany webinar uzyskasz więcej informacji o temacie i osobach prowadzących oraz przejdziesz do obowiązkowej rejestracji. Możesz wziąć udział w więcej niż jednym webinarium. Ilość miejsc ograniczona.

Grudzień: 4.12. 2017, 18:00 – Komunikacja z pacjentem LGBTI, dr Agata Loewe – REJESTRACJA
11.12. 2017, 16:00 – Wirtualne spotkanie z osobą interpłciową, Kitty Anderson (w języku angielskim)
18.12.2017, 17:00 – Zdrowie psychiczne osób LGBTI, dr n. med. Robert Kowalczyk
Styczeń: Zdrowie osób transpłciowych, Edyta Baker
Zdrowie osób interpłciowych, dr hab. Krzysztof Nowosielski
11.01.2018 – Prawa pacjenta LGBTI, adw. Anna Mazurczak

Pinksixty News wiadomości LGBT

HRC protestowało przed ambasadą Egiptu w Waszyngtonie, aby pokazać solidarność z Egipcjanami LGBTQ, którzy ostatnio padają ofiarą homofobii.W wieku 67 lat zmarł na Florydzie David Cassidy, amerykański aktor i piosenkarz, którego popularność przypadła głównie na lata 70. – poinformowały we wtorek wieczorem czasu lokalnego amerykańskie media, powołując się na rzeczniczkę Cassidy'ego. (onet.pl)John Jarboe początkowo poszedł do teatru, ponieważ myślał, że będzie bezpieczna przestrzeń dla taki jak on. Kiedy okazało się, że tak nie jest, doświadczył dyskryminacji, John postanowił stworzyć bezpieczną przestrzeń dla innych i walczyć z homofobią.- To, co PiS próbuje zrobić z ordynacją wyborczą jest wbrew społeczeństwu obywatelskiemu - tłumaczyła prof. Monika Płatek. Zmiany w ordynacji i ustanowienie upartyjnionych komisarzy komentatorki nazywają budowaniem armii urzędników wyborczych - Tok FM.Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz