środa, 22 listopada 2017

News: Rodziny tęczowe, Parada równości, Unia Europejska, Japonia, Chiny, Niemcy, Wybory, Zimbabwe ...


Stowarzyszenie Grupa Stonewall i Koło Naukowe Psychologii LGBT przy Instytucie Psychologii UAM serdecznie zaprasza na spotkanie wokół książki Różnym głosem. Rodziny z wyboru w Polsce. Naszymi gościniami będą autorki publikacji: prof. Joanna Mizielińska, dr Justyna Struzik i Agnieszka Król.

Spotkanie poprowadzi dr Joanna Śmiecińska (Wydział Anglistyki UAM, Stowarzyszenie Grupa Stonewall) Sobota, 9 grudnia, godz. 18.00, Kampus Ogrody, ul. Szamarzewskiego 89

Nieheteronormatywność i życie rodzinne - te dwa obszary ludzkiego doświadczenia i ścisłe, choć złożone relacje między nimi staną się przedmiotem dyskusji w trakcie spotkania z autorkami unikatowej na polskim rynku publikacji naukowej.

Książka zawiera opracowanie wywiadów grupowych z ponad 150 osobami żyjącymi w związkach jednopłciowych w Polsce oraz z ich rodzinami. Stworzony w ten sposób wielogłos przedstawia refleksje na temat rodzin z wyboru z perspektywy siedmiu różnych grup: matek biologicznych i społecznych wychowujących wspólnie dzieci, nieheteroseksualnych ojców, dzieci osób homoseksualnych (w wieku szkolnym, nastoletnim i dorosłym), rodzin pochodzenia – rodziców oraz rodzeństwa, czy wreszcie seniorów i seniorek (55+). Każda z tych grup wnosi unikatowe spojrzenie na to, czym są, jak są rozumiane oraz jak funkcjonują rodziny z wyboru, dodatkowo odnosząc się także do problemów, z jakimi spotykają się osoby homoseksualne i biseksualne czy queer wspólnie wychowujące dzieci. Zaprezentowane badania prowadzone były pod kierunkiem prof. Joanny Mizielińskiej w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk.

Więcej informacji o projekcie: http://rodzinyzwyboru.pl/ Książka Różnym głosem. Rodziny z wyboru w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa PWN w 2017 roku.

Od końca października 2017 roku Grzegorz Miecznikowski (CEO agencji S Words) pełni funkcję rzecznika prasowego Parady Równości i Fundacji Pro Bono. Do jego obowiązków należy komunikacja z partnerami biznesowymi, sponsorami, urzędami oraz wspomaganie procesów fundraisingowych i crowdfundingowych. Jednocześnie S Words obsługuje Paradę Równości i Fundację Pro Bono w zakresie relacji z mediami i społecznością LGBT. Dodatkowo, Grzegorz Miecznikowski wspólnie z agencją przeszkolą wolontariuszy z zakresu najnowszych trendów w komunikacji online i offline.

Nowy rzecznik prasowy Parady Równości z marketingiem i sprzedażą związany jest prawie od dekady. Współpracował z firmami z branży FMCG, healthcare, e-commerce, sportowej, IT i nowych technologii, dla których tworzył strategie sprzedażowe oraz plany komunikacji B2B w mediach tradycyjnych, internetowych i społecznościowych. Związany był również z agencją LEWIS PR. Ma doświadczenie dziennikarskie, które zdobywał m.in. w Gazecie Wyborczej i Polsce The Times. W 2015 roku został uznany za jedną ze stu najbardziej inspirujących osób w polskiej branży interaktywnej w zestawieniu Whitepress. Studiował filologię ukraińską na Uniwersytecie Warszawskim.

Na nowe stanowisko został wybrany dzięki rekomendacji oraz doświadczeniu we wcześniejszych działaniach w marketingu skierowanym do społeczności LGBT. Prywatnie Grzegorz Miecznikowski udziela się społecznie na rzecz równych praw, wolności i różnorodności w Polsce - proto.pl.

Konstanty Radziwiłł jeszcze w sierpniu 2017 roku przekonywał, że Warszawa stanie się siedzibą Europejskiej Agencji Leków, ale kampanię prowadził w... polskich mediach, a spotkać udało mu się tylko z ministrem zdrowia Luksemburga. Warszawa przegrała na starcie po proteście pracowników/czek Agencji z grupy LGBTI, którzy obawiali się polskiej homofobii

Ministrowie do spraw europejskich i ambasadorowie państw członkowskich w poniedziałkowym (20 listopada 2017 r.) głosowaniu wybrali nowe siedziby dwóch potężnych unijnych agencji – Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EBA) i Europejskiej Agencji Leków (EMA). Do tej pory ulokowane w Londynie, ze względu na Brexit musiały zmienić gospodarza. W szranki  stanęły 23 miasta państw członkowskich – w tym Warszawa, w obu konkursach - Oko Press.

Narodowy Instytut Wolności ma 100 milionów złotych do rozdania i nowego dyrektora, Wojciecha Kaczmarczyka, który wzbudza kontrowersje. W zeszłym roku - o czym przypomina magazyn "Polska i Świat" - Kaczmarczyk jeszcze jako pełnomocnik rządu uznał, że hotelarze nie powinni być karani za odmowę obsługi osób czarnoskórych i homoseksualistom - TVN24.

Pinksixty News wiadomości LGBT


Amnesty film na temat pary lesbijek z Japonii, jak żyją i czują dyskryminowane mają ze sobą syna, mimo są razem 20 lat i syna, według prawa są nikim.


Pinksixty Entertainment - na temat piosenkarki Amanda Lear


Tak jak wiele par jednopłciowe z Polski biorą ślub zagranicą, tak samo pary z Chin, biorą ślub na statku. Homofobia jest silna w Chinach wiele osób LGBT są zmuszane do ślubów z płcią przeciwną, przez rodziny, mieć dzieci.


W religijnie konserwatywnej Nigerii za bycie osobą homoseksualną, można wylądować w więzieniu. To właśnie około 30 mężczyzn spotykało w Lagos, często padają oszustów i szantażów grozi im że ujawnią kim są.


"Ja, Robert Gabriel Mugabe, składam formalnie natychmiastową rezygnację z funkcji prezydenta Zimbabwe" - to zdanie z listu przejdzie do historii byłej angielskiej kolonii. Po 37 latach rządów we wtorek po południu przewodniczący parlamentu w Harare, niedługo po rozpoczęciu procedury impeachmentu Mugabego, poinformował o decyzji 93-letniego despoty. (TVN24)

Mugabe znany jest ze swoich homofobicznych i nienawistnych wypowiedzi wobec społeczności LGBT. Nowym liderem został - wcześniej zdymisjonowany przez Mugabego - Emmerson Mnangagwa, który - podobnie jak ustępujący przywódca - ma określone poglądy na temat społeczności LGBT: otwarcie sprzeciwił się rekomendacji ONZ-u w kwestii legalizacji homoseksualizmu i wprowadzenia równości małżeńskiej. (Queer.pl)Walka o równość w sporcie - maratony dla kobiet, kiedy po raz pierwszy pozwolono kobiecie uczestniczyć w Bostońskim maratonie w 1967 r., wielu oburzyło jak kto kobieta może biegać.Koniec rozmów ws. "koalicji jamajskiej". Lepiej nie rządzić wcale, niż rządzić źle - tak zerwanie rozmów ws. koalicji uzasadniał szef liberałów Christian Lindner. Ta decyzja spowodowała polityczne trzęsienie ziemi w RFN.


Profesor Jacek Raciborski twierdzi, że zmiany ws. wyborów, które chce wprowadzić PiS to nieporozumienie.


Świadkowie Jehowy molestowali dzieci w Wielkiej Brytanii. Dorośli poszkodowani z całego kraju po latach opowiedzieli BBC o tym, jak byli krzywdzeni przez organizację. Zabraniano im zgłaszać sprawy na policję. (gazeta.pl)

Prawie każdym kraju jest afera pedofilska światków Jehowy u nas


Democracy Now! wiadomości w perspektywy lewicowe


1 komentarz:

  1. Unia Europejska na pewno idzie w złą stronę.Do czego ta droga kieruję to się dowiemy nie długo.

    OdpowiedzUsuń