poniedziałek, 6 listopada 2017

Raport: co lubimy robić w łóżku i Plus kampania #sexedpl


Jaka jest ulubiona pozycja seksualna gejów i lesbijek? Co najczęściej robimy w łóżku? I czy jest coś, co byśmy chcieli spróbować? Na te pytania odpowiada raport "Preffered Positions" portalu DrEd.com.

Najpopularniejszą pozycją okazuje się być pozycja na tzw. "pieska". Tak uznało aż 35,1% wszystkich respondentów. Potem standard - pozycja misjonarska (22,5%) i na jeźdźca (19,4%). Autorzy badania dopytali: dlaczego akurat pozycja "na pieska" jest aż tak pociągająca? Pozwala na głębszą penetrację, lepsze doznania obu stronom oraz daję kontrolę partnerom. Te trzy pozycje są ulubionymi zarówno przez kobiet, jak i przez mężczyzn. Wśród mężczyzn znajduje się jeszcze opcja seksu analnego, wśród kobiet - nie uświadczysz.

Ciekawie również wyglądają statystyki w kontekście Polski. Jako jedyni spośród badanych narodów preferujemy... pozycję na łyżeczkę. Podczas, gdy USA, Wielka Brytania, Francja, Niemcy czy Rumunia to krainy amatorów pozycji "na pieska".

Wśród pozycji, które respondenci chcieliby spróbować najbardziej są: seks na stole (niekoniecznie kuchennym), 69 na stojąco, "na taczkę" i seks analny. I choć niektóre pozycje są nie lada wyzwaniem, badania pokazują, że mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie - mogą wzmacniać nasze mięśnie i serce, dodawać krzepkości i być znakomitym reduktorem stresu - Queer.pl

Dwóch gejowscy gwiazdorzy porno z Lucas Entertainment Seanem Kavielem i Ace Era i pozycje seksualne



Plus kampania #sexedpl:

Małgorzata Szumowska - W podręcznikach do WDŻtu pokazuje się daleki od rzeczywistości i aktualnego stanu wiedzy obraz życia seksualnego. Pomogą profesjonalne edukatorki i edukatorzy na przykład z grupy Ponton http://ponton.org.pl/pl



Mateusz Banasiuk - Pierwszy seks rzadko wygląda jak na filmach, dlatego bądźcie dla siebie wyrozumiali. Porozmawiajcie przed o tym czy obydwoje jesteście gotowi, chcecie tego i jak go sobie wyobrażacie. Zaplanujcie jakiego zabezpieczenia użyjecie przed niechcianą ciążą. Pamiętajcie, że jedynie prezerwatywy, chusteczki lateksowe i rękawiczki zwiększą waszą ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i wirusem HIV.



Anja Rubik - Pamiętaj o prezerwatywie. Stereotypy dotyczące dojrzewania i seksualności przypisują inne prawa i obowiązki dziewczynom i chłopcom. W rzeczywistości każde z nas, niezależnie od płci, ma prawo do wolności seksualnej, bezpieczeństwa, prywatności, przyjemności, opieki zdrowotnej, emocjonalnej ekspresji i podejmowania wolnych decyzji co do posiadania potomstwa. Dziewczyna i chłopak mają równe prawa.



Magdalena Cielecka - Zadbaj o swoje zdrowie. Do zakażenia wirusem HIV może dojść przez seks, kontakt z zainfekowaną krwią oraz z matki na dziecko podczas porodu i karmienia piersią. Wirus HIV jest nieuleczalny, ale terapie zapewniają osobom żyjącym z wirusem niemal tak samo długie życie jak bez wirusa. Polecamy anonimowe i darmowe badania w jednym z punktów diagnostycznych http://aids.gov.pl/pkd/.



Monika Brodka - Świadoma zgoda. Dojrzewanie to czas, w którym eksplorujemy siebie i świat. Poznając swoją seksualność zawsze mamy prawo powiedzieć nie w danej sytuacji i nie musimy podawać przyczyny odmowy. Każda osoba ma prawo podejmować własne decyzje, niezależnie od tego co myślą o tym inni.



Maciej Stuhr - Kto jej to powie? Jeżeli przygotowujesz się do rozmowy o seksie ze swoim dzieckiem, zachęcamy do zapytania specjalisty jak to zrobić. Innym rozwiązaniem jest zaproszenie do szkoły Twojego dziecka profesjonalnej grupy edukatorów seksualnych. Możesz również dać dziecku numer anonimowej infolinii. http://ponton.org.pl/pl +22 635 93 92 piątki 16.00-20.00



O tym kim jesteśmy i w kim się zakochujemy w głównej mierze decydują geny. Niestety pomimo tego, że medycyna uznaje homoseksualizm, biseksualizm i aseksualizm za naturalne, osoby nieheteroseksualne często cierpią z powodu dyskryminacji – homofobii. Homofobia jest w Polsce przestępstwem



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz